Na pomoč - rojstni dan!

Maki  

član od: 3.4.2006

sporočila: 3

tema odprta - 9. sep 2006 19:27 | ogledi: 2.434 | odgovori: 4

Kmalu bo naš mali praznoval rojstni dan. Namen imamo povabiti njegove prijatelje - otroci od 1,5 leta do 10.

Zdaj pa razmišljam kaj naj pripravim za male vražičke, da jim bo šlo v slast.

Radi bi naredili bolj "piknik" varianto, tako da bi bili zunaj. Mesa ta mali ne marajo, mora pa biti obvezno torta. Kakšne prigrizke jim naj ponudim?

Imate na zalogi kaj dobrih kulinaričnih idej?

Maki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

9. sep 2006 20:42

Hm, smo prav o otroških rojstnih dnevih že debatirali na nekaj forumih. Grem iskat linke, upram, da mi jih uspe najti, če ne, bo to opravila katera od bolj spretnih čanic. Morda smao namig: za take otročaje je hrana na rojstnodnevni zabavi postranska stvar, več pomeni nam, odraslim, predvsem staršem slavljenca. Po moje zato ni potrebno po nepotrebnem zapletat. Morda lahko v naprej narediš hamburgerje, in ko gostje pridejo, jih samo pogreješ v pečici. Lahko narediš mini pizze - rezine toasta premažeš s kečapom in potreseš s sirom, lahko dodaš tudi kakšno šunko, tunino...tudi to lahko pripraviš v naprej, ko pridejo gostje le vključiš pečico in v 15 munutah je prvi obrok nared. V naprej lahko ocvreš tudi puščančje ali puranje meso, narezano na trakove, otroci jih lahko grizljajo tudi hladne. Ali pa narediš čisto majhne pizze,nadevane z zelenjavo ali zgolj potresene s sirom, ko praviš, da otroci ne marajo mesa. V skledice pa naložiš na kocke narezan korenček, papriko, koščke paradižnika, bodo zelenjavo jedli kar tako,mimogrde, ko bodo dirjali med igro... Grem iskat linke, zdaj že dolgovezim. Mamamia mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. sep 2006 21:25

Mojidve sta bili navdušeni nad puranjimi dunajskimi, ki sem jih narezala na primerne koščke in cele skladovnice naložila na mize. Ne boš verjela, kako hitro so izginili. Pa še spečeš jih lahko v miru in ponudiš hladne. Zraven pa koščke kruha, pa veliko sadja, pa seveda bomboni, čips, smokiji bobipalčke in keksi ter vsa ostala "svinjarija", ki se je na rojstnem dnevu lahko najejo do slabosti. Potem pa torta. In za najbolj vztrajne kruhki s poliko. Tako sem delala jaz. Mogoče ni bilo najbolj kulinarično dovršeno, je bilo pa enostavno pripraviti in kar je najvažnejše - otroci so bili zadovoljni. jasna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. sep 2006 22:21

Za take priložnosti sem pipravila "pizzette". Toast kruh sem namazala s paradižnikovo mezgo, malo origana, eno do dve rezini šunke, sira, popekla v toaster in narezala na četrtine. Povabljenci so bili zelo navdušeni. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti