Kruh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

30. avg 2006 21:51

rimljanka, nedavno sem v Reki, pri sestrični,jedla kruh brez kvasa. Sem najprej debelo pogledala, ko mi ga je ponudila, češ, kamna pa res ne bomjedla. Ampak.... moram reči, da je bil okusen. Ne mehak in penast, kot imamo večinoma radi kruhe, ampak malce bolj čvrst, pa vendarle dovolj mehek, da ga brez težav poje tudi kdo z majavimi zobmi.. Meni je bil zelo všeč. Kaj več o sestavinah ne vem, razen, da je bil iz temne moke. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

30. avg 2006 22:19

No, ne glede na vaše pripombe sem prepričana, da brez nekega vzhajalnega sredstva (vinski kamen, droži, kvas, pecilni prašek, jelenova sol,... - nekaj, kar pač poskrbi za mehurčke - plin, zrak- v testu) ni mogoče narediti kruha kot ga pod tem imenom poznamo mi. Indijski kruhki pa podobne reči so prej to, čemur mi rečemo mlinci, kot pravi val. Ali pa zaradi mene palačinke. Če se motim, me pa tudi ne bo motilo, saj bom potem (z)vedela pač nekaj več. In v časih vseživljenjskega učenja mi je to itak v veselje. ........................................... .......... rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti