Recepti iz kuharskih tečajev

tema je zaklenjena

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

10. jan 2007 23:08

Ma kar neki vse skupi. Jernej, res bo najboljse, ce temo (oz. temi) zapres... Lp Teja

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 702

11. jan 2007 8:31

Ja vredu, ampak kje je tukaj začetna tema o kuharskih tečajih!? Dajte si take stvari dopisovat o osebni pošti, ali pa odprite novo temo in postavite Klavdijo na detektor laži! Pa brez zamere, vendar to meji na meji razuma!!! Lep pozdrav Jordi JORDI

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

11. jan 2007 21:22

Se strinjam z Jordi. Dekleta, to kar pišete zdaj, je čisto mimo teme, ki je odprta. Dajte no, saj smo vsi samo ljudje. Nekateri slovnico pač malo bolje obvladajo, kot drugi. Ste Klavdijo napadle, kot da je zagrešila ne vem kaj. Pa naj spreminja sporočila, saj ima to možnost. Praktično jo imamo vsi. Mogoče se je kaj zmotila in verjamem, da ni nič slabega mislila. Saj bi rada samo recepte. Jordi, zdaj se bo pa verjetno na naju vsu plaz obtožb. Ampak nič hudega, jaz se ne sekiram. Saj imamo vsi pravico pisati tukaj. Ampak, ko se ljudje spravijo na nekoga in vidijo da se ne brani, potem še bolj uživajo. Lep večer še naprej in čim manj hude krvi, saj je to najprijaznejši forum. LP! fakin712

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

12. jan 2007 8:40

Se strinjam z jordi in fakin12 tudi meni gre že na "jetra" to pisanje nekaterih na tem forumu. runo01

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jan 2007 9:44

KLavdijaF je v tem besedilo zaprosila samo za recepte s kuharskih tečajev. In prav nič drugega ni hotela. Za to iskanje najbrž že ima svoj razlog in pravzprav vzrok ne bi smel nikogar niti brigati. Če to imaš, pošlji, če nimaš, pač ne pišeš odgovorov. Nihče npr. ne sprašuje tistega, ki ga zanima , kako vrsto določene hrane imamo radi, zakaj to sprašuje. Zakaj nikomur niti na misel ne pride, da bu zabrusil, da ga to nič ne briga. Sama imam internet od leta 2001. Do pred kratkim, ko sem slučajno zašla na neko stran, nisem vedela, da pisanje z velikimi črkami pomeni kričanje. To je tam izrecno pisalo. Poglejte, KlavdijiF, ste napisali, da kriči. Če bi to jaz prebrala pred dvema mesecema, sploh ne bi viedela, kaj izraz kričanje pomeni. Poglejte, koliko časa je poteklo, da je nekdo izraz "kričanje" tudi pojasnil. KLavijaF očitno ni vešča računalnika, nima plus paketa, zato so ji nekatere stvari najbrž težje kot se zdi vam. Recimo, da ima KlavdijaF strah pred pisnimi komuniciranjem, ki ga je najbrž do sedaj poznala zgolj iz SMS. Pa poglejte, kako se komunicira s SMS, zagotovo tam nihče na zapoveduje, kakšne besede uporabljati. Prav posebna cvetka je javno popravljanje pravopisnih napak pri predlogu. Zakaj tega ne naredite komu drugemu, kjer napaka še bolj štrli iz besedila. Če predvidevamo, da KlavidjaF nima poprečne stopnje formalne in funkcionalne usposobljenosti, redkejše socilane stike, omejene stike z drugimi ,so njene napake razumljive. Če so na drugi strani sogovorniki, ki imajo fakultetno izobrazbo, dolgoletno usposobljenost v medsebojni komunikaciji, pisni in po računalniku, ki so ponosni na svoje primerno obnšanje, se sprašujem, kje so ostale te veščine v komunikaciji do KLavidjeF v tej temi. Prav posebej me zanima, zakaj nasvetov, ki so javno spravljali KlavdijoF v nemajhno zadrego ( glede komuniciranja), niste posredovali neposredno njej, po zasebni pošti. Seveda potem drugi ne bi opazili vaših vzgojinih prijemov. Najbrž je zasebna pošta namenjena prav tej vrsti komuniciranja. KlavdijaF je gotovo ravnala včasih neprimerno v svoji ogroženosti presotanka dostojanstva, ki ga sme imeti kot oseba na socialnem robu. Kar nekaj avtorjev pred mano, je prav tako pisalo neprimerno, ker je bila naenkrat ogrožena popolnost teh strani. Mogoče bi se morali zgledovati po Mamamii. KLavdijiF je računalnik okno v svet. In prav je, da se potrudimo, da je njen razgled prijazen.Če vas že ravno zanima, jaz sem imela mnogo let doma na razpolago bratov računalnik in internet. Se me kdo upa vprašati, kako to ? frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jan 2007 9:47

KlavidjaF, imam tiskane recepte s kuharskega tečaja za kmečke žene, predvsem so opisana peciva. Ali ti jih skopiram in pošljem po pošti ? frina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. jan 2007 10:16

kaj zdaj se že cel forum ukvarja s Klavdijo? Po eni strani se kup ljudi spravlja nanjo in vtika v stvari, ki se jih ne tičejo - mimogrede KlavdijaF ni edina, pri kateri se uporabljajo slovnične napake. Po drugi strani pa jo, predvsem Frina, brani na vse pretege. Frina, tebi je Klavdija razložila svojo stisko, očitno te je v svojem pismu prepričala, ti jo razumeš. Ne moreš pa pričakovati, da jo bojo razumeli vsi na tem forumu, ker klavdija nikjer ni javno zapisala njenega problema. Pač niso (nismo) vsi tako plemeniti, da bi nekoga, ki pojamra, pomilovali kar tako iz principa, sploh če ga ne poznamo - v bistvu to niti nismo nikomur dolžni. Jaz sicer verjamem Klavdiji, da nima, nisem pa spoznala njenega položaja, zakaj nima, in po pravici povedano raje niti ne vem. To sem ti tudi že razložila zakaj. Jaz bi sicer rekla, če ne moreš pomagati, ne nagajaj, ampak če so se vsi vtaknili v tisto, ki je rabila nasvet za torto, potem bi lahko vedela, da bo imel tudi tukaj kdo kaj za pripomnit, pa nima to zveze z revščino. Lepo bi bilo, če bi se res malo bolj spoštovalo in ne zajedalo v take stvari, ampak vsak jih je že kdaj dobil po glavi - tudi jaz, pa čeprav sem temo odprla brez večjih pravopisnih napak, nisem nič prosila, pa tudi nikomur škodila. Najbolj pa tu občudujem KlavdijoF, ki je pametno tiho in ne odgovarja na provokacije - vsaj javno ne. matilda

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jan 2007 11:00

frina je napisal/a:
Prav posebej me zanima, zakaj nasvetov, ki so javno spravljali KlavdijoF v nemajhno zadrego ( glede komuniciranja), niste posredovali neposredno njej, po zasebni pošti. Seveda potem drugi ne bi opazili vaših vzgojinih prijemov[frina
Verjela ali ne Frina, resnično sem pomislila na to možnost. Da je fantek v veliki želji po igračah pač sedel za računalnih brez vednosti mamice ob pomoči razumevajoče sošolke ali sošolca. Tudi take stvari se dogajajo. Pa še nič v slabo mu ne bi štela tega. Veš Frina, včasih je kar težko ne biti odkrit in pisati samo tisto, za kar meniš, da ne bo naletelo na kritike. Lp Cila

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. jan 2007 11:01

Frina in podobno misleče! Moje zadnje pojasnilo v zvezi s KlavdijoF: obsojate mene, ker so moja sporočila vsa na ogled. Klavdija je pa večino svojih, zelo nesramnih sporočil zbrisala, ker je verjetno ocenila, da je tako bolje. In verjemite, da je bila zares zelo nesramna in zadirčna, pisanja z velikimi črkami ji ne bi nihče zameril, brez skrbi. Njen prvi stik s forumom je bila zahteva, da ji pošljemo recepte s kuharskih tečajev. In da nikogar ne briga, zakaj jih rabi in naj se zase brigamo. In še cel kup neprijaznosti. Socialna stiska ti še ne daje pravice, da ljudi žališ, samo to sem želela povedati. Če ste se pa odločile, da sem zato jaz slaba, pa tudi v redu. Odločitev je vaša, jaz imam čisto vest. Vidim, da je res bolje, da se držim receptov... jasna

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

12. jan 2007 12:35

Jasna1, kdo pa je tebe kaj obsojal?Povej kje si videla omenjeno svoje ime? Nisem čisto vsega brala, zato ne vem koliko sporočil je zbrisanih, a to zdaj ni pomembno. Zdaj si nas ti obsodila, da tebe krivimo. Kje si to videla napisano? Jaz nisem nikogar obsojala, samo tisto sem napisala, kar je res. Dajmo se držat vprašanja, ki se tiče te teme in pustimo že enkrat Klavdijino kričanje ali nekričanje, pa slovnične napake in pa še vse ostalo pri miru, saj ne vemo kaj ona preživlja. Če ima kdo recepte s kuharskih tečajev naj jih napiše, drugače naj preskoči to temo, pa je. Marsikdo na tem forumu takšne kozle strelja, da ni za nikamor, pa mu nihče nič ne reče. Lepo vas prosim, saj nismo majhni otroci, da se bomo takole obnašali. Jasna1, nihče ni rekel, da si slaba oseba in nihče te pravice nima. Jaz nimam občutka, da si kakšen zmaj. Napisala si pač, kar ti je ležalo na duši, kot mi vsi ostali, obsojal te pa nihče ni. Vsaj z moje strani je tako in mislim, da tudi ostali niso nič slabega mislili. Jaz na žalost nimam receptov, vas pa vse lepo pozdravljam in ohranimo dobre odnose in mirno kri, pa dajmo se no razumet, saj je življenje prekratko, da bi si ga še dodatno krajšali s slabo voljo. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti