Malo za hec

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

31. maj 2007 22:09

Sedndvajsti nasvetof za boljšo Slovenščino 1) Ne pišite preveč pogovorno, k" to čist sux. 2) Vejice naj, bodo tam kamor, sodijo. Obstajajo pa tudi, stavki brez vejic. 3) Velike Začetnice Uporabljajte po Pravopisu. 4) Uporabljajte veznike, kateri so pravilni. 5) Ne pozabite občasno obnoviti pravilno uporabo rodilnika. 6) Ko omenjate dve osebe, uporabljajte dvojino. 7) Popačenke iz drugih jezikov sigurno ne pasejo v lepo slovenščino. Predloga z in s uporabljajte v skladu z pravili. 9) Da nebi kdaj pisali skupaj besed, ki se pišejo narazen ali na sprotno. 10) Če uporabljate tujke, jih uporabljajte akvaduktno. 11) In ne prepogosto začenjati stavka z veznikom ali predlogom. Ker to ni lepo. 12) Pri pisanju pišite tako, da bo to, kar pišete, zapisano za tiste, ki bodo to brali, tako, kot oni pričakujejo; naj jim ne bo nerazumljivo in nejasno, saj tako ne bodo mogli razumeti, kar bi si razumeti želeli. Pišite jasno. 13) Pri pisanju ne uporabljajte vulgarnih izrazov, saj lahko vse zajebajo. 14) Starinske besede so bržčas zanimive in kakopak popestrijo besedilo, vendar v preveliki meri zbog njih besedilo ne zveni dobro nego malone nejasno. 15) Besedilo bo bolj razgibano, če v besedilu uporabljate sopomenke. Tako besedilo je tudi pestrejše. 16) Ne menjavajte časov po nepotrebnem, saj ste s tem, ko boste tako zapisali, naredili veliko slogovno napako. 17) Pridevnike stopnjujemo na dva načina; uporabimo bolj pravilnejšega. 1 Pomnite:za ločilom je vedno presledek,razen če je desnostično. 19) Pred oddajo tekst se enkrat prelgedamo , da izločimo tikparske napake. 20) Če boste uporabljali za prihodnjik pomožni glagol, bo bila vaša tovarišica iz prvega razreda zelo razočarana. 21) Ali res ne gre brez pretirane rabe vprašajev in klicajev!!!!!!!!!?!?!?! 22) Ogibajte se TZO, ker jih večina zavedenih v CRP ne pozna. OK? 23) Če ne veste, kako tvoriti mestnik, poglejte, kaj piše o njemu v pravopisu. 24) Pazite na uporabo povratno svojilnega zaimka v vaših pisnih izdelkih. 25) V prid dobremu stilu doma vedno držite SSKJ, da preverite, zakaj je temu tako. 26) Kar se tiče mašil, pravzaprav priporočamo, da se jih v bistvu izogibate. 27) Če ne želite biti nejasno razumljeni, boste obvezno mogli paziti na razlike med glagoloma hoteti in želeti, pa tudi med moči in morati . tumpika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. jun 2007 8:03

Možakar gre pomost kravo. Krava opleta z repom, on ves živčen, se znervira, odloči se, da rep zveže z vrvico, za tram nad kravo. Tram je bil visok, ga ne dobi s tal, zato spleze na stol. Takrat mu se  strga pas na hlačah in  hlače padejo dol.  Ravno  takrat  pride sosed in ga dobi za kravo, na stolu,  s spuččenimi hlačami  in drži dviknjen kravji rep.

- sosed, kaj pa počneš

- a ne vidiš, da fukam kravo, če bi ti povedal mi itak ne bi verjel. 

ežoj

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

1. jun 2007 11:12

 

Zakaj ne funkcionira zakon starejša ženska - mlajši moški?

Danes, ko sem šla na malico sem opazila na klopci pred cerkvijo starejšo žensko, ki je jokala. Stopila sem do nje in jo vprašala kaj je narobe.

Pa mi je rekla: "Doma imam 23 let starega moža. Vsako jutro se ljubi z menoj, potem vstane in mi v posteljo prinese slastne palačinke, svež sok in lepo dišečo kavo."

Seveda sem jo začudeno vprašala: "In zakaj potem jocete?"

In ona v joku nadaljuje: "Skuha mi domačo juhico za kosilo, moje najljubše piškote in potem se ljubi z menoj pol popoldneva".

Spet sem jo začudeno vprašala: "A, no zakaj potem jokate?"

In ona spet skozi jok: "Za večerjo mi naredi ogromen obrok z vinom in  mojim najljubšim posladkom in potem se ljubi z menoj do 2:00 zjutraj."

Pol sem pa skoraj že popenila: "Ja, gospa, za kaj hudiča se potem tle jočete?!"

Nakar mi zajeclja: "Ne spomnim se, kje stanujem!"

Blanchy

simonka23  

član od: 10.6.2004

sporočila: 39

1. jun 2007 11:28

Po maši k župniku prihajajo farani, mu podajo roko in se mu lepo zahvalijo. Pristopi tudi lepo oblečen možak in reče: "Gospod župnik - za popizdit dobro pridigo ste imeli !" "Me veseli, da vam je bila všeč, vendar bi vas prosil, da takih besed ne uporabljate, ker se to v cerkvi ne spodobi." "Kakorkoli že," nadaljuje možakar, "vaša pridiga mi je bila tako všeč, da sem vam fuknil 100 evrov v puš"co." "Ma ne me jebat !" odvrne na to župnik.

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. jun 2007 20:58

Kmet se pritožuvle: "Že tri dni spim v štali, krava pa še ni telila." Žena strupeno pripomni: "Ko tebe vidi, sigurno misli, ka je že." tumpika

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

5. jun 2007 12:53

Če se sprašujete, zakaj nimate nič časa... - preberite do konca ) Pravijo, da moramo vsak dan pojesti jabolko in banano zaradi kalija. Pa tudi pomarančo zaradi vitamina C. In obvezno spiti skodelico zelenega čaja (brez sladkorja, da ne bi dobili sladkorne bolezni) za zmanjšanje maščobe v krvi. Vsak dan moramo popiti dva litra vode (tako je, in jo potem polulati, kar podvoji čas, ki smo ga doslej preživeli na WC-ju). Vsak dan moramo pojesti vsaj en actimel in en jogurt, da bi dobili vse Dobre bakterije, za katere nihče ne ve, kaj točno so, toda če si ne priskrbiš vsaj milijona in pol teh bakterij, boš že videla vraga. Vsak dan je treba vzeti en aspirin za zaščito pred infarktom in popiti kozarec črnega vina, prav tako proti infarktu. Pa kozarec belega za živčni sistem. In kozarec piva, ne vem več, za kaj. Če jih popiješ hkrati, te lahko možganska kap, vendar se ne sekiraj, ker tega sploh ne boš opazila. Vsak dan je treba jesti balastne snovi. Mnogo, mnogo, orgomno balastnih snovi, dokler se ne pokakaš za celo vrečo. Vsak dan 4 do 6 obrokov, lahkih, pri čemer ne smeš pozabiti, da moraš vsak grižljaj stokrat prežvečiti. Samo za prehrano porabiš 5 ur. In ja, seveda, po vsakem obroku si je treba umiti zobe, tudi po jabolku, actimelu, banani, balastnih snoveh. In to vse dokler imaš zobe v ustih, ne pozabi pa na zobrno nitko, masažo dlesni in izpiranje z ustno vodico. Dobro bi si bilo urediti kopalnico, mogoče postaviti vanjo cd predvajalnik in televizijo, kajti glede na vodo, balastne snovi in zobe boš v njej preživela veliko, veliko časa. Spati moraš 8 ur, delati pa več kot 8, plus 5 za hrano, to je 21. Ostanejo ti 3 ure, če ni prometnih zastojev. Po statistikah gledamo TV povprečno 3 ure dnevno. Zdaj tega ne moremo več, ker moramo vsak dan hoditi vsaj pol ure (nasvet: po 15 minutah se obrni, sicer iz pol ure nastane cela ura). Negovati je treba prijateljstva, ker so kot rastlinice, in z njimi se je treba ukvarjati vsak dan. Najbrž tudi takrat, ko greš na potovanje. Med drugim moraš ostati informirana in brati najmanj dva dnevnika in nekaj revij, da bi imela kritična stališča. Seksati je treba vsak dan, pa brez rutine; biti moraš inovativna, Kreativna in znova osvajati. Za sve to potrebuješ čas. Da ne govorimo o tantričnem seksu. Treba je imeti čas tudi za stik z naravo, pranje tal-posode-perila, da ne govorimo o tem, kaj vse je treba, če imaš domačo žival ali otroke. Račun pokaže, da za vse to potrebuješ najmanj 29 ur. Edina možnost, ki jo imaš, je, da delaš nekaj stvari istočasno, na primer: Prhaj se s hladno vodo in imej pri tem usta odprta, tako boš popila 2 Litra vode. Medtem ko greš iz kopalnice z zobno ščetko v ustih, istočasno seksaj (tantrično) s partnerjem, ki gleda TV in bere časopis, medtem ko ti Pomivaš tla. Imaš eno roko prosto? Pokliči prijateljice! In sorodnike! Popij vino (po pogovoru s sorodniki je to nujno). Uuuuuuh! Če imaš še dve prosti minuti, pošlji tole sporočilo prijateljicam (nanje je treba paziti kot na rastlinice), medtem ko ješ žlico medu, ki je zelo koristen. Zdaj te pozdravljam, kajti med jabolkom, jogurtom, pivom, prvim litrom vode in tretjim obrokom z dnevnim odmerkom balastnih snovi ne vem več, kaj je še treba narediti, vendar moram nujno na WC. Mogoče bom prihranila nekaj minut, tako da si bom mimogrede umila zobe.

 
Nena-morje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jun 2007 13:26

Tolažim se, da zgornje velja za ženske, jaz sem zadovoljen s tisto točko pri vinih, pa pri štetju kozarcev nisem zelo natančen. ežoj

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

5. jun 2007 20:19

Pri slovenščini, zadnjo uro v petek pride v razred šolski minister Milan Zver in vpraša učiteljico, kaj se učijo. Učiteljica pravi, da se učijo zložene stavke, priredje, podredje itd. Milan Zver vpraša Janezka: "No, Janezek, poglejmo, kaj si se danes naučil. Povej mi en zložen stavek, in to naj bo priredje!" Janezek odgovori: "Naša mačka je skotila sedem muckov in vsi so simpatizerji Janeza Janše !" Milan Zver popeni, v tem trenutku pa zvoni konec pouka. V ponedeljek je spet prvo uro slovenščina in učiteljica nahruli Janezka: "Kakšno sramoto si naredil meni, ravnatelju, šoli, neverjetno, le kako si si lahko izmislil stavek, naša mačka je skotila sedem muckov in vsi so simpatizerji Janeza Janše?" Pa pravi Janezek: "Gospa učiteljica, samo trije mucki so še Janševi simpatizerji!" Učiteljica ponori: "Janezek, a ti mene zaj...vaš? Zadnjič sedem muckov, danes trije mucki Janševi simpatizerji, kaj se to pravi?" Janezek: "Gospa učiteljica, ostali so včeraj spregledali!" tumpika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. jun 2007 20:44

tumpika, si me pa spomnila na ( baje ) resnično zgodbo.

V neko zakotno francosko vas prihaja šolski  inšpektor. Ne daleč od vasi, se mu pokvari avto. Na to se iz grmovja pojavi fantič, vpraša kaj je,............. odprite havbo, bom pogledal, moj foter je mehanik, ne more bit nič kaj ..........., saj je le vžig, poskusite, avto vžge, pol pa inšpektor ( seveda hvaležen ) vpraša:

- A ne bi ti mogel bit zdej v šoli

- ja bi, pa danes prihaja šolski inšpektor v šolo, pa je učiteljica rekla da sem jaz najbolj butast, naj kar ostanem doma, da ne delam sramote..... 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti