Malo za hec

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

18. maj 2015 18:32

PRICAJU DVIJE SVEKRVE :)

Čujem da ti se sin oženio, i kćerka udala!
Deder kakva ti je snaha? Da čujem...
- Ma šuti draga. Ne d'o Bog nikom. Takvu još srela nisam. Neda sinu disat. Ujutro on gospođi nosi doručak u krevet, k'o da je carica. To u nju gleda kad govori, ma k'o da je obsihren s njom. A ne smije mrdnut bez nje il' što je neće pitat. A da kupi šta što se njemu sviđa dok ona ne kaže, samo sanjat o tome može. Jučer ga zatekoh kako usisava. Kod mene nije znao ni kako usisivač izgleda. Najviše me pogodi što snaha stida nema. Preda mnom se cmaču i u krilo mu sjeda pa ja moram, stara, pogled skretat. Svašta insan doživi, ali da ću dočekat da mi sin bude papučar - ni u snu snila nisam.
- Šta ćes draga moja,
takve dobričike vazda safataju rospije,
nego kakav ti je zet?
- Sagovornici se popravi raspoloženje, nasmija se, te s ponosom poče:
- E Bog me počastio sa zetom. Da znaš kakav je to insan i kako je pazi, ama samo bih sjedila i gledala tu ljubav i sreću. On ti bona ujutro ustane pa joj doručak napravi, odnese u krevet, kaže nek se odmori, vazda nešto po kući radi.
Da vidiš kad ona šta priča, pa se ono smije, a on ti u nju gleda k'o da su joj umjesto zuba zlatnici, sav se topi. A kako je poštuje, nigdje bez nje ne ide, il' joj kaže ako će gdje, vidi se da je čovjek ozbiljno shvatio brak. Ne bi ti on nešto kupio bez nje... Sve nju pita ''dušice, hoćemo l' ovo, možemo l' ono, sviđa l' ti se...''
Ništa njemu nije teško ni u kući joj pomoć, usisa, opere suđe. Pa malo, malo, pa je poljubi, te je štipne, u krilo stavi, a ja onda, kad vidim kakav je to insan i kako je voli, sve bih plakala od sreće........

SMARTY1

dayana  

član od: 7.8.2009

sporočila: 64

18. maj 2015 18:56

Dobili u školi zadatak da opišu svoju mamu.
I piše Ivica :
Moja mama je najbolja i najvrednija na svijetu. Svako jutro
rano ustane,pripremi nam doručak, pripremi nam odjeću i ode na posao.
Na poslu radi, a pod pauzom ode u kupovinu za naš ručak. Kad se vrati
kući, kuha ručak,
pripremi stol, servira nam hranu, a tati da hladno pivo iz frižidera.
Poslije ručka sve pospremi, a onda opere suđe, pegla, pere veša i čisti.
Navečer nam da večeru, istušira nas i spremi u krevet.
A kad ona legne, onda joj dođe Isus.
Učiteljica :
Ivice, do sad mi je sve bilo jasno osim ovog Isusa na
kraju..?
Ivica :
Učiteljice, ni meni to nije baš potpuno jasno, samo znam, kad
mama legne, da onda veli : "Isuse, zar sad još i ti ?!"

dayana

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

19. maj 2015 6:16

1.

Še mladoletna,toda odrasla hči,reče mami: "Vedno si mi govorila,da gre ljubezen skozi želodec,toda včeraj sva s Petrom odkrila novo pot!!!"

 

2.

Nekega dne je Janezek prišel ves moder v šolo.Ko ga je učiteljica vprašala,kaj se je zgodilo,ji je povedal: "Zvečer sem se ulegel na posteljo.Nato sta legla na posteljo še oče in mama.Začela sta seksati,nato pa me je oče vprašal: "Janezek,a spiš?" Jaz pa sem odgovoril,da ne.In očka me je pretepel."

Učiteljica je Janezku svetovala,naj prihodnjič,če ga bo oče vprašal,če spi,raje molči.

Naslednji dan je Janezek prišel v šolo s še več modricami in pojasnil učiteljici: "Očka in mamica sta legla v posteljo,očka me je vprašal,če spim,pa sem bil tiho.Nato je očka rekel: "Zlezi gor."Jaz pa sem ga vprašal: "Kam???"

 

3.

Študent,ki ni opravil izpita,je mami poslal telegram z naslednjo  vsebino: "Nisem naredil izpita!Pripravi očeta!"

Mama mu je poslala odgovor: "Oče pripravljen! Pripravi se tudi ti!!!"

 

4.

Janezek se je po zvonenju šolskega zvonca potihem priplazil v razred,v katerem je že sedela učiteljica.

Ta ga je zagledala,ga prijela za ušesa in jezno rekla: "Zakaj pa vstopaš tako hinavsko v razred? Pojdi na hodnik in pridi v razred tako,kot se tvoj oče vrne iz službe."

Janezek je odšel na hodnik,dolgo ga ni bilo,nato pa so se vrata z ropotom odprla in Janezek je v rokah držal steklenico vina in se majal med klopmi,ter zavpil: "Kaj pa zijaš stara???"

andreja m

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

19. maj 2015 9:56

Prodajalec rož na tržnici pravi človeku:

- Vzamite šopek rož, za ženo.

- Nimam žene!

- Pa vzamite šopek za punco.

- Tudi punce nimam!

- Potem pa vzemite šopek zase in praznujte svojo srečo!!!

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

20. maj 2015 6:30

1.

Študent zoologije stoji pred tablo na izpitu.

Profesor ima pred seboj ptico pokrito s prtičkom,tako,da je videti le njene noge.

Študenta vpraša: "Katera ptica je to?"

"Ne vem."

"Padli ste!Nezadostno! Kako se pišete?"

Študent dvigne hlačnici in reče: "Uganite."

 

2.

Verouk v prvem razredu.Učitelj je hotel izvedeti,če njegovi učenci molijo preden grejo spat.

Učitelj vpraša: "No,Janezek,kaj narediš zvečer,preden greš spat?"

"Gledam televizijo."

"No ja,toda ,ko nehaš gledat televizijo,kaj storiš potem?"

"Potem si operem zobe."

"Lepo,toda preden zaspiš,verjetno narediš še kaj."

"Ja.Berem stripe."

Ko je učitelj videl,da ne more do zadovoljivega odgovora,je vprašal:"Kaj pa tvoj očka in mamica naredita preden gresta spat?"

Janezek je zmajal z glavo,nato pa rekel: "Jaz dobro vem,kaj delata,to veste tudi vi,toda,ali je to vprašanje za prvi razred osnovne šole???"

andreja m

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

21. maj 2015 6:33

Gorenjec umira.Okoli njega je zbrana vsa družina in bližnji sosedje.

Popoldne se Gorenjec za hip zave,usede se,pogleda ženo in reče: "Francka,Tone mi dolguje tristo eurov!"

Nato pade nazaj na blazino,Francka pa zaihti: "Slišite ljudje,v zadnjih minutah,pa tako jasne misli!!!"

Čez nekaj trenutkov se Gorenjec zopet zave,pogleda ženo in reče: "Poldetu sem dolžan 1000 eurov."

Francka spet zaihti in reče: "O ljudje,slišite! Konec je z njim!Že blede,že blede!!!"

andreja m

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. maj 2015 9:52

Janezek sprašuje svojega dedka.

- Kako ne veš, kaj je to Internet???

- Ljubček, ne skrbi. Ko boš v mojih letih, ti tudi ne boš vedel, kaj je to penzija...

...........................................................................

Dva brezposelna prijatelja se pogovarjata:

- Veš, naša država ponuja odlične možnosti za zaposlitev.

- Kako to misliš???  Saj sam vidiš, da nikjer ne najdeš primerne možnosti za zaposlitev!?

- No, pa vendar so nam omogočili, da službo najdemo do svojega 65 desetega leta starosti.

....................................................................................

Sin vpraša svojega očeta:

- Očka, kaj ima mami med nogami?

- Raj! mu odgovori oče.

- Kaj imaš pa ti?

- Ključ do raja. 

- Mogoče bi bilo dobro, da ta ključ zamenjaš?

- Zakaj???

- Sosed Bine ima kopijo!

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

22. maj 2015 7:12

1.

Gost iz dežele pride v imenitno restavracijo in si zaveže prtiček okrog vratu.

Šef strežbe to opazi in naroči natakarju: "Povej tistemu gospodu,da v naši restavraciji tega ne počnemo,samo bodi zelo vljuden."

Natakar pride k gostu,se prikloni in vljudno vpraša: "Britje ali striženje,gospod?"

 

2.

Ropar stoji pred blagajno v banki in nekaj išče po žepih.

Bančna uslužbenka ga vpraša: "Boste polagali ali dvigovali denar?"

"Dvignil ga bom,samo pištolo sem nekam založil!!!"

 

3.

V šoli reče inštruktor tečajnikom: "Ne pozabite. Če boste pili in boste imeli v krvi kakšen promil alkohola,potem roke proč od volana."

Eden od tečajnikov reče: "Ne razumem!! Pijan,pa še brez rok???!!!"

andreja m

Valchi  

član od: 15.1.2015

sporočila: 71

22. maj 2015 10:49

Mene je pa ta nasmejal do solz!


Nuna
Vojak priteče h nuni. Zadihan prosi: Prosim, se lahko skrijem pod vaše krilo? Razložim pozneje.Nuna pristane.
Trenutek za tem pritečeta dva vojaška policaja in vprašata nuno, ali je videla vojaka?
Šel je v tisti smeri, odgovori sveta sestra.
Ko sta policaja odšla, se vojak priplazi izpod nuninega podkrila, se ji zahvali in pojasni, da noče v Irak, na fronto.
Nuna odvrne, da ga povsem razume.
Vojak doda: Upam, da nisem preveč predrzen, če rečem, da sem opazil, da imate čudovit par nog!
Nuna odgovori: Če bi pogledal malo višje, bi opazil tudi krasen par jajc - tudi jaz nočem v Irak! 

 

Valchi

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. maj 2015 5:44

Sedi Črnogorec na obali,v vodi opazi mahajočo roko in sliši: "Help,help,..."

Dvigne se in komentira: "Budalo,bolje bi ti bilo,da si učio plivati,nego engleski!!!"

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti