Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

28. jul 2006 13:55

Anomis, neskončno ti bom hvaležna (da pogledaš po receptih konvekcijske). No, saj tudi pri parnem kuhalniku rabiš za riž posebno posodico , to bi že rešili. Bolj me vleče ideja kakih štrukljev v pari v konvekcijski. Riž tako tako znamo prav fajn skuhati v posodi na štedilniku Neži Dan, ko se nismo smejali, je minil nekoristno :)

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. jul 2006 17:29

Nežika! Mislim, da sem brala v navodilih "kot kuhanje na paro v konvekcijski pečici", naj bi se živilo zavilo v alufolio in potem se notri ustvari para. Samo jaz tega ne prakticiram ravno zaradi aluminija.Če pa nimaš pomislekov, pa lahko probaš. Če te zanima, bom preletela navodila, da vidim če sem tu to brala.Drugače pa meso, zelenjavo siigurno. Pohanje mislim da smo tudi že delali,samo to pa res že tako dolgo, se mi zdi da je bila meni kar solidna zamenjava za tisto pravo, mojega je pa malo težje premaknit v zdravo smer, zdaj pa že nekaj let ne uživam jajc, tako da pohanja ne prakticiramo več . Loni, tudi druge ribe se da izvrstno pečt v KP. Riž pa mislim, da nebi šlo. Na suho sigurno ne, ker bi ga zapeklo in po mojem bi bil tr. V kaki posodi z vodo pa je vprašanje če bi šlo. Aki

mačka  

član od: 15.3.2003

sporočila: 1

16. sep 2007 13:16

Pozdravljeni, no zdaj obstaja tudi parna konvekcijska pečica (zasledila sem Hyundajevo) .. Mene zanima če ohrani vrednost živilom, prihrani čas, itd? VAše Izkušnje? Lp Mačka IRENA MATJAŠIČ

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

16. sep 2007 16:15

samo vržem vam eno rahlo govejo kost.......proizvajalec konvekcijske pećice ima doma komplet AMC...zakaj? Bila pri njemu....kupil veliko garnituro--...kuhajo vsak dan z AMC!!!! Odgovorite si same. Lep dan še naprej Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 16. sep 2007 16:23:53

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

16. sep 2007 20:27

Pa smo spet naredili en krog do............................. rimljanka

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

18. jan 2008 11:52

Pozdravljene! Mamici je letos dobri Dedek Mraz prinesel konvekcijsko pečico (Perfect PKP 787 M), pa bi potrebovala nekaj nasvetov za njeno uporabo. Zanima jo predvsem, kako v njej pečete krvavice in pa če ima katera izkušnje z odmrzovanjem (predvsem kruha in vnaprej skuhanih jedi - npr. jote) - kakšna temperatura, čas... Hvala za vse nasvete! roža

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

18. jan 2008 19:42

roža je napisal/a:
Pozdravljene! Mamici je letos dobri Dedek Mraz prinesel konvekcijsko pečico (Perfect PKP 787 M), pa bi potrebovala nekaj nasvetov za njeno uporabo. Zanima jo predvsem, kako v njej pečete krvavice in pa če ima katera izkušnje z odmrzovanjem (predvsem kruha in vnaprej skuhanih jedi - npr. jote) - kakšna temperatura, čas... Hvala za vse nasvete! roža
Jaz v konvekcijsi pečici najraje pečem ravno krvavice, dam jih na mrežico, kjer se lepo zapečejo, iz njiha pa se scedi vsa odvečna maščoba. Na samo dno steklene posode pa nalijem malce vode. Pečem nekje na 200 C okoli ene ure, vse je odvisno od velikosti krvavic. Meni je ugodno, ker pečico odnesem v kletne prostore ali pa dam na balkon, tako da v stanovanju nimamo neprijetnih vonjav. V konvekcijski sem svoj čas pekla tudi kruh in pecivo, obvezno na rešetki v malem okroglem pekačku, tako da je zrak lahko krožil okoli. Odmrzovanje bi bilo tudi ena od variant, tam nekje na 50 C, se pa trenutno ne spomnim če ta temperatura obstaja na gumbu. Če je že nuja jaz za odtaljevanje uporabim mikrovele ali pa zamrznjeno jed enostavno zvrnem v posodo, dodam malce tekočine, pokrijem in dam na mali ogenj na štedilnik, tako da se počasi odtali in prevre. lipa1 Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 18. jan 2008 19:46:32

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

19. jan 2008 9:51

ipa1 hvala za nasvete! Včeraj sva za kosilo spekli svinske zarebrnice in krompir. Meso bova definitivno še pekli, krompir pa le v manjših količinah in ne istočasno z mesom. Sva pa včeraj probali tudi odtajati golaž na najnižji temperaturi. Je kar šlo, čeprav se mi zdi, da je na štedilniku prav tako učinkovito. Za odtajevanje zrezkov je pa super - na najnižji temperaturi dobrih pet minut (debeli zrezki na obeh mrežicah) - kakšni tanjši bi se pa verjetno odtajali v slabih petih minutah. Glede na to, da nimamo mikrovalovke, bo tale konvekcijska v veliko pomoč tudi pri tem. lp roža

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

19. jan 2008 11:53

Zanimiva je tale debata o delu v konvekcijski pečici.

Piška, krača, zajec ali svinske rebre se spečejo čudovito, krompirček narezan na kocke je fantastičen. V okrogli glineni posodi na spodnji rešetki zapečen prebranac je pa nasploh pravljica. Skratka tale pečica dela čudeže celo iz trgovinskega piščanca.

Petra tebe pa ne razumem najbol: proizvajalec konvekcijske pečice ima doma posodo AMC, pa si mislte. Ja pa kaj če jo ima. ''Karikiram stvar - verjetno ima proizvajalec avijonov tudi doma kak avto al pa picikel''. Saj vendar ne moreš celo leto samo iz enega piskra jest. Jaz imam poleg konvekciske pečice tudi kak rosfraj pisker, enih par ponuc, normaln šporhet s pečico, pa šporhet na drva, zidan kamin na vrtu za roštil, prenosni roštil s vsemi mogočimi priključki in še dolgo bi se dalo naštevati. Pa ne zato, da bi eno pečico hvalil, zraven jo pa s tem, ker imam tudi druge pripomočke zaničeval. Če se pogovarjamo o eni pečici, dajmo mnenje o njej, ne pa v vsaki temi iskat samo kako bi napeljale špetir.

Matjaž

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti