Aparat za peko kruha

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

17. maj 2005 20:01

Najlepša hvala, riba-ribica, vendar me vseeno zanima, katero znamko aparata imaš? Zanima me tudi če imaš kakšne izkušnje v zvezi z gnetilnimi lopaticami (ena ali dve). Ravnokar mi je ena gospa povedala, da ima probleme z gnetilnimi lopaticami, da se ji po enem letu uporabe zelo kvarijo, a je to res, ali je odvisno samo od znamke aparata? Res sem vesela vsakega nasveta, ki bi mi pomagal pri odločitvi. Lep pozdrav! IrenaP

Pek  

član od: 30.12.2004

sporočila: 5

18. maj 2005 10:55

Tole glede števila lopatic je lari fari, o čemer se lahko prepričaš tudi tako, da prebereš malo več odgovorov na to temo, sa je je bilo o tem že veliko vprašanj. Če se ti da... Načeloma velja, da imajo več lopatic večji kruhomati in to je to. Manjši (taki, ki pečejo kruh do npr. 900 g) dveh ne rabijo, saj ena normalno pregnete testo. Pek

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. maj 2005 11:11

Se strinjam s pekom, da taki manjši kruhopeki, kot je moj, ne rabijo dveh lopatk - moj je Kenwood in sem z njim zadovoljna, res pa je, da nima programa za samo peko - lahko samo podaljšaš peko, ne moreš pa kar iz nič začet samo pečt. Pregnete lepo, sploh na dolgem programu, kratkega skoraj ne uporabljam, razen kadar se mudi, saj včasih ne pregnete dobro in vedno je treba podaljšat peko na kratkem programu (jaz jo za 20 min.) - res pa je tudi, da je kratki program na keniju krajši kot pri drugih, kar je seveda plus - tudi z 20 min. dopeke je celoten čas še vedno precej krajši - tu pride 1h 20 min, pri drugih pa so kratki programi nekje okoli 2h - če se ti dostikrat mudi, je to pomemben podatek - meni je všeč, da je tu kratek program RES kratek! Ker v 2 urah naredim sama vsaj 2 kruha:) Na dolgih programih je pa sploh super in ker kenija navadno uporabljam tako, da zvečer vse not naštimam in mu potem pustim, da naredi vse ostalo med tem, ko jaz spim, dam seveda lahko vedno na dolgi program, ker mi je ponoči vseeno, koliko časa on gnete:) in ker mi tako ni treba podaljševat peke je bolj praktično. Program za testo dolgo traja za moje pojme (90min), zato navadno kar sama zamesim stvar, samo kadar kam grem vmes, pa zelo prav pride, daš not in ko prideš, je narejeno - samo jaz moram pazit pri kvasu, ker sicer gre vse čez, ker mi vse tako vzhaja:) Pa se navadiš in daš manj kvasa, pa je:) Sicer pa lepo tesni in zelo lepo speče kruh, tudi po vrhu, ne samo ob straneh, kot so se nekateri pritoževali (za kateri aparat pa ne vem, malo poglej nazaj). lopatka je še čisto v redu, kljub uporabi in kljub temu, da sem jo 1x po nesreči porezala z nožem (nisem vedela, da je lopatka še v kruhu, ko sem ga začela rezat) - kljub temu se nanjo nič ne prijema. Jaz sem s svojim zadovoljna, saj so mi bolj všeč manjši kruhomati, saj je kila kruha za nas dovolj, rajši imamo skoz svežega. Sicer se mi pa zdi, da so vsi ti aparatki že kar ok in vsaj kaki 2 leti ti bo vsak služil (toliko ima moj garancije), tako da kakga strašnega tveganja ni:) pa na prejšnjih straneh je res veliiiiko tega že napisanega, poglej nazaj, od 50 do 70 strani nekje. Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. maj 2005 19:47

IrenaP, sedaj aparat Clatronic, prej sem imela od Elte. Pekel je precej močno, tako da smo ga izklapljali pred koncem. Zadnje dneve pa je iz posode odtekala voda (pri lopaticah), v trgovini so ga zamenjali, reklamacija je bila rešena v dveh dneh. Strinjam se z Veri, veliko je že bilo napisanega, tako mislim, da so vsi dobri, gre samo za manjša odstopanja. Bolj problematične so posledice preizkušanja raznih vrst kruha. Tega nakupa ni še nihče obžaloval. Ali pač? riba-ribica

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

20. maj 2005 16:16

Najlepša hvala za odgovore, ampak se še vedon nisem odločila ali naj kupim perfect (1,6 kg) ali Clatronik (1,3 kg). Če ima še kdo kakšne nasvete vas lepo prosim zanje, v ponedeljek pa bom kupila aparat v Ljubljani, kakorkoli se bom odločila. Komaj čakam da poizkusim tudi sama peči kruh v tem avtomatu. L.P. IrenaP

IrenaP  

član od: 17.5.2005

sporočila: 18

28. maj 2005 18:32

Živjo, končno sem ga kupila in sicer Perfect-a. Kruh mi je že ratal, v drugo, saj sem prvič dala preveč tekočine in premalo moke. Danes sem poizkusila panetone (šarkelj), ki mi je sicer ratal, ampak sem dala notri čokolado in se mi je ta stopila, tako da ostalim članom družine ni bil preveč všeč. Ko bom drugič poizkušala bom uporabila samo sadje brez čokolade. Ali pa imate mogoče kakšen nasvet, kako bi lahko dala notri čokolado brez da bi se mi stopila, kajti pri domačem panetone šarklju mi je bilo vedno najbolj dobra čokolada. Tudi jaz se pridružujem mnenju ostlaih, da je to nepogrešljiv gospodinjski aparat, ko se ga enkrat navadiš. IrenaP

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. maj 2005 10:43

Čokoladne kapljice, ki jih lahko kupiš, se težje topijo od navadne čokolade, samo so precej drage. Ali pa nareži čokolado na večje koščke in jih dodaj na koncu, tik pred koncem mesenja, tako da jih samo premeša zraven in začne pečt. Veri

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

17. jun 2005 8:50

Zivjo V Merkurju je sedaj v akciji ta aparat. Naredila sem copy/paste z njihove internetne strani. Ker ne vem popolnoma nic o teh aparatih, vas prosim za mnenje, ce se ga splaca kupit. A je mogoce se kje v akciji kaksen drug kakovosten aparat? Aparat za peko kruha, CLATRONIC, BBA 2865 Cena: 15.990 SIT Moč 800 W, 9 programov, program za marmelado in za polnozrnat kruh, možnost prednastavitve peke do 13 h, možnost nastavitve zapečenosti skorje in peke kruha (od 750 do 1.300 g), elektronska nastavljiva plošča z LED prikazovalnikom, 2 gnetilki, snemljiv pokrov. Maja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jun 2005 9:11

Maja2, sama imam ta aparat že kakšnega pol leta in ga ne bi dala več od hiše. Zelo lepo peče in zapeče kruh. Vsi programi so še kako uporabni. Sama največ uporabljam programa Vollkorn t.j. polnozrnati in pa Normal. Odloči se. Ne bo ti žal. Sicer je pa res, tako kot pravijo tudi drugi, kakšnih bistvenih razlik med aparati res ni. LP Julija Julija

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

17. jun 2005 9:43

Tudi jaz imam ta aparat od oktobra lani, je postal prav nepogrešljiv. Jaz večino pečem na hitrem programu, cca. 2 uri. Lepo zapeče in skorja je zelo hrustljava. Veliko pa v njem mesim testo za žemljice po receptu s foruma, nato pa ko konča z mesenjem na programu 2, testo vzamem en in oblikujem kroglice za žemljice. Je super. Lep pozdrav in uživaj v peki. jana 07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti