Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2005 9:42

Ideja za tiste, ki se jim ne ljubi v Avstrijo letat po to moko: Kaj pa če si, kadar imate čas, naredite svojo mešanico moke za kruh? Zmešate moke, ki jih mate radi, sol, eventuelno tudi sladkor, če ga dodajate, začimbe, ki so vam všeč in suhi kavs, date v večjo vrečo za moko in je pripravljeno za takrat, ko ni časa? Verjetno bi bilo tudi precej ceneje kot kupljena moka... Pri vseh receptih lahko vnaprej zmešate suhe sestavine in jih imate spravljene za hude čase:) Samo dobro je treba premešat, če boste mešale več kg naenkrat. Jaz si sicer navadno delam vse sproti, saj res ni noben problem to skup zmetat, ampak sem pa že dala tako mešanico komu drugemu, skup z navodilom, kako naj jo uporabi in so bili vsi zadovoljni:) Veri

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

7. apr 2005 9:57

Ravnokar malicam ržen kruh s praženimi lešniki. 200 ml jogurta 150 ml vode 450 g moke (130 ržene , 320 g pirine polnozrnate) 1 1/2 žlečke soli 1 1/2 sladkorja 1 meda 1 pest rženih kosmičev 12 g svežega kvasa Na koncu gnetenja - ko zapiska pa sem dodala še dobro pest praženih, lešnikov, ki sem jih malo zdrabila. Pekla sem v Kenwoodu na št. 3. Pred pečenjem, sem ga pomazala z vodo in posula s sezamom. PACKA

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

8. apr 2005 19:45

Živjo kruhopekci in kruhopekice! Sem imela precej časa računalniški mrk in sem se bala koliko je novega na tem forumu,pa vidim da je lepo vreme naredilo svoje in nisem veliko zamudila.Sedaj sem spet na tekočem.LP Aki

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. apr 2005 10:25

V Intersparu imajo akcijo Kruhomatov po ceni 9.980.00 sit! In še en recept za dober kruhek (vedno uspe)! 350 ml tople vode 3 žlice belega olja 300 g krušne moke 300 g bele mehke moke žlička soli (v en kot) žlička sladkorja (v drugi kot) kocko kvasa (Fala) 3 žlice rženih kosmičev 1 žlico lanenih semen Pečemo na hitrem programu! Uspe tudi vedno, ko pečem z zamikom! Dober tek! Galja

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

10. apr 2005 19:56

Galja - kateri program pa izbereš kadar pečeš z zamikom (Normal..?). Sama sem daleč najbolj zadovoljna s hitrim programom... ssilva

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. apr 2005 9:46

ssilva, na dolgem programu samo zmanjšaj količino kvasa, pa bo! Jaz pečem v gl. na velik polnozrnat (dolgi) program, ker mi na njem ni treba zapekat kruha, kar je zjutraj ključnega pomena:) Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

11. apr 2005 10:10

ssilva, če naložim zvečer recimo ob osmih sestavine, si nastavim na Schnell (hiter) program, pri meni je to št. 4 (Clatronic) in potem še uro, če hočem, da je pečen ob 6.uri zjutraj (natipkam 10ur) in potem je točno ob šestih pečen in to s hitrim programom. Nikoli ne pečem na Normal, ker se mi potem kruh sesede, nima kapice in daje občutek surovosti. LP! Galja

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

12. apr 2005 21:25

No, hvala Galja in Veri! Točno tak aparat imam kot ti Galja in točno tak kruh kakršnega si opisala mi je uspelo speči. (Sicer sem suuuper zadovoljna). Zmotila pa so me navodila, ker piše da z zamikom ne uporabljamo programa za hitro peko, pa za marmelado, pa .... Najlepša hvala - zlate ste. ssilva

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2005 10:24

Spet en kruhek iz avtomata, pride zelo sladek, glede na to da ni v nejm nič več sladkorja kot v navadnih in je zelo zdrav. Tokrat sem delala na hitrem programu, pa seveda z 20 minut dopeke 8na Kenwoodu je to skoraj nuja), ker sem zjutraj začela že ob 4h delat druge stvari in sem se ob 6h spomnila, da bi bilo dobro kruh spečt, pa se je že mudilo. Tokrat sem tudi dala kvas, sladkor in slo kar v vodo, ker sem takoj začela program je itak vseeno. Tu je torej moj vrstni red in količine sestavin: 340-350 ml vode 1/2 kocke kvasa (21 g), ampak je bil star in mu je rok že zdavnaj potekel 1 žlička sladkorja 1 zvrhana žlička soli 320 g bele moke (jaz sem dala mehko) 100 g ržene moke 50 g rženih kosmičev 50 pšeničnih kosmičev 2 žlici zvrhani lanenega semena 2 žlici ovsenega rižeka 1 žlička zrnc kumine, strtih v možnerju 1 žlička janeža, strtega v možnarju, skupaj s kumino HITRI PROGRAM (pri kenwoodu št. 12) + 20 MIN. DOPEKE pri kenwoodu Dober tek! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. apr 2005 10:54

Veri, v trgovini Jablana (pokrita trznica v BTC-ju) imajo vecje pakunge suhega bio kvasa. Za ceno nisem gledala, mislim pa da je pakiran v 250 gramskih skatlah. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti