Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. jan 2005 2:03

Tolk govorimo o tem kruhu, da se mi ob tejle jutranji (nocni) uri sline cedijo. Veri, res me zanima, kako bi bilo s tvojim vzhajanjem, ce bi dala samo drozi. Jaz sem jih dajala v konbinaciji s kvasom in kruhek je bil bozanski. Samo z drozmi pa nisem probala, ker jih trenutno nimam na zalogi. Bo treba spet kaj nardit. Vesna Vesna Milek Recko

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

23. jan 2005 9:57

Veri, daj mi še zaupaj kako se ne zredite ob tako dobrih kruhih? ;) lp, Marija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

23. jan 2005 10:48

Reca, si droži sama delala? Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. jan 2005 14:43

Reca, droži se že delajo, ti povem, ko bojo narejene, je par dni za počakat... Sicer ti lahko povem, da je kruh veselih palčkov, tisti, ki ga delaš 10 dni, veselo vzhajal, da je joj, šel mi je čez pekač, tako da sem morala sredi peke dat vse skup ven in predevat pol testa v drugo posodo... Pa ni bilo nič drugega not... Tisto je nekaj podobnega kot droži, se mi zdi... Isti princip. aki, droži lahko narediš sama doma, celo ferment lahko! To sem izvedela zdanjič, ko sem si privoščila knjigo Kruh od Goljata - toplo priporočam!!!! Ma, kaj naj rečem, super je! Po pravici povem, še nisem delala kruha po kakem receptu od tam, ker sem jo zelo nedavno kupila, ampak še samo ideje so super! Težko se odrečem expreimentiranju, potem pa recepti ne pridejo na vrsto, razen če delam 2 kruha - eden moj, za gušt in raziskovalno žilico pomirit in enega po receptu, da vidim, kako drugi delajo... Not maš recepte za droži... Sicer je nekaj o tem napisano na 6. strani tega foruma, se mi zdi! Poglej, ni težko, od tega da daš del testa stran za drugič, do tega, da to desto posušiš ali narediš posebej z moko, vodo in jogurtom, vino, vodo kislega zelja,... Mošt in koruzna moka data pa ferment... Nekateri čarajo baje tudi z vinom. Še nisem probala, ker ne pijemo vina in ga nikoli nimam... galyka, hihi, poglej uro, kdaj gremo pečt:) hm, moj recept, ne rečem, da bo vsakemu delal, je hiperaktivnost... Pečem ponoči, kadar so izpiti še študiram, ker čez dan delam, kuham in ostale vsakdanje zadeve, kitaro, ples, imam milijon ustvarjalnih konjičkov, pišem včasih za eno revijo, čez vikend inštruiram... in fanta, nenazadnje, a ne? On precej pripomore k hujšanju:) Pa zato bolj malo spim... In veliko se smejem, pa vedno sem za kakšno trparijo, ne glede na uro:) Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. jan 2005 11:11

V odgovor Galyki - tudi v mojem severinu se zgornja skorja ne zapeče, ne glede na kateri program dam pečt kruh. Ostane svetla, v bistvu kuhana, posušena skorjica, malce lepljiva. Tudi če podaljšam čas pečenja, se zapeče samo skorja na tistih treh stranicah ki se držijo posode, zgoraj pa ne. Zadevo rešujem tako, da nekako 10 minut pred koncem prižgem grill v navadni pečici, pečeni kruh skipam na en navaden pekač in ga dam še za cca 5 minut v navadno pečico ki mu naredi tudi zgornjo skorjico. Ker se zapeče hitro, se kruh nič kaj dodatno ne posuši. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. jan 2005 16:16

Sinoči sem zmetala na 330mlvode 500g črne moke iz mlina (to še ni moja končna varianta;rada bi prišla nekako vsaj do pol črne in pol polnozrnate) dodala še sol,kvas in semena(po 1 j.žlico sezama,sončničnih semen,bučnih in mletega lanu).Programirala sem na jutranjo peko, na hitri program in svetlo zapečeno skorjo.In zjutraj me je moj kruhek razveselil s kapo.Res prima.Res zgornja površina ni bila rjava(saj nikoli ni) stranske pa so imele lepo barvo.Sredica pa je bila bolj enakomerno rahla kot ponavadi. Zdaj pa se mi peče nova varianta:vse isto,le 100g pirine polnozrnate sem dodala in mali suhega drobnjaka.Sem pa spet dala na svetlo peko,se mi zdi da se mi je to že nekajkrat obneslo.Bom poročala. Tinca: mislim da zgornja skorja nebi smela biti lepljiva.Morda imaš premokro testo?Ali pa z aparatom ni kaj uredu.S Severinom so se doslej vsi pohvalili. Reci še enkrat hvala za razmerje!!!LP Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. jan 2005 20:18

Ja drozi sem sama naredila in jih tudi pridno talala okrog. Tudi jaz sem delala tisti kruh prijateljstva in sem ga po svoje priredila. Prvic sem imela podobne tezave kot ti Veri, potem pa sem dala v vecji pekac in je bil problem resen. Te tezave z vsemi svetlimi skorjami na vrhu ki se vcasih menda celo lepijo pa ne znam razvozlat preprosto zato, ker sama nimam teh tezav. Mogoce je res krivda v aparatu. Vesna Vesna Milek Recko

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

24. jan 2005 21:18

Reca, glede svetle skorje se jaz kar strinjam s tabo. Kot sem že enkrat napisala je definitivno kriv aparat (vsaj v mojem primeru), ker slabo tesni in gre potem posledično veliko toplote ven. Sicer ga bom preizkusila še enkrat na dolgem programu, ampak Kenwood je že ogledan. lp, Marija

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

25. jan 2005 10:43

Tudi sama že nekaj časa razmišljam o nabavi aparata za peko kruha. Malo sem pregledala tale forum z vsemi vašimi recepti in izkušnjami. Razmišljam o nabavi tega aparata znamke Kenwood, mislim, da je trenutno tudi v akciji pri Merkurju? Ali ste z njim res zadovoljne? Lp in upam, da se vam kmalu pridružim k debati s svojimi izkušnjami. Palma

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jan 2005 10:47

aki, 2 vpr: kakšna je razlika med črno in polnozrnato moko (koliko je tip črne moke?)? in 2., koliko kvasa si dala, da ima tvoj kruh kapo? Moj je sicer vsakič manj vdrt na sredini, ampak še vedno pa je, pa sem dala zeloooo slabo četrtino - cca 8g kvasa! Komaj čakam droži... Ne znam si razložit tega vzhajanja, me prav jezi - kadar delam na roke tuid bolj vzhaja in ga dam pač prej pečt, pa je, ampak aparat je pa vseeno stroj, a ne? In to se mi dogaja na vseh programih in pri vseh sobnih temperaturah - včasih, kadar nihče ne zakuri, je tudi kar hladno pri nas... Kje bi lahko bil razlog? Tehtam in merim natančno...A mislite, da moj pa preveč tesni, da tak dobro vzhaja:) če koga zanima kruh s kefirjem in semeni, ki je fajn tudi naslednji dan in zelo sočen, je v receptih za kruh iz avtomata, prihaja tudi v bazo. Skorjica je pa povsod lepa na mojem Kenwoodu iz Merkurja, je super, nimam pripomb. Sem še enega prijatelja tako navdušila (nenamerno), da bo kupil dva - za mamo in zase... Reca, a ti vedno pečeš na hitrem programu, tudi polnozrnate kruhe? Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 25. jan 2005 10:51:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti