Aparat za peko kruha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. jun 2006 17:32

Res je . Goljat je zakon ampak aparat še vedno rabim za druge teste. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 17:40

mamamia, v koruzni kruh lahko daš malo zdroba, seveda, v bistuv lahko tudi veliko, samo ga štej h koruzni moki... Če daš več zdroba, daš manj koruzne moke, da je bele še vedno dovolj, če želiš met kapico. Če nisi obremenjena z njo, lahko daš samo koruzno moko, pa bo tudi ratalo, samo bolj nizek bo in z manjšimi luknjami. V slednjem primeru bi ti priporočala dat še malo olja ali skute ali sira v kruh, da je bolj sočen, koruzna moka je bolj suha. če pa želi ljubljeni petelin met zelo rumen kruh, lahko v vodo flikneš kak rumenjak ali pa tisto rumenilo, ki ga prodajajo pri pecilnih praških:) aja, v koruzni kruh alhko zamešaš tudi cela koruzna zrna (zmrznjena ali pa iz konzerve, v tem primeru seveda odcejena in za moje pojme sprana!), daš na moko, verjetno lahko tudi v vodo, samo se bojo bolj napojila v tem primeru. reca, meni se zdi kruhopekec super za delovnike, ko bi zjutraj svež kruh, ampak se mi za to ne da 1 uro prej vstajat:) Kadar nam zvečer zapaše nekaj svežedišečega, ga pa vedno delam na roke, že zato, ekr sem hitreje gotova in ga lahko oblikujem v male luštne oblikice:) Ali pa za vikend... jemo tudi z očmi, ne?;) Ampak v ponedeljek zjutraj pa ne bom vstajala ob pol šestih, da bom naredila kruh pred službo:) za katera testa pa ga ti uporabljaš, če ne za kvašeno? si napisala, da se testa za rezance ne da not delat, kar bi rekla, ker mora bit precej trdo, kruhomat pa ga ne bi mogel zmesit... Veri

Tali  

član od: 6.10.2006

sporočila: 1

6. okt 2006 14:39

Živjo! Jst bi pa nujno potrebovala recept za peko sadnega kruha v avtomatu za kruh. Nisem ga pa nikjer našla. :( Hvala in lep vikend! Tali

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

9. okt 2006 12:16

Tako dolgo sem spremljala tole temo, da sem si na koncu kupila kruhomat! Svojega Clatronica BBA 2865 imam že 2 dni in moj prvi kruh je bil kar dober! Delala sem po prvem receptu v navodilih (samo opomba: slovenska in angleška verzija se pri nekaterih sestavinah v receptih razlikujeta!) in je še kar uspel, čeprav je bil za moje pojme premoker. Je 500 ml vode na 500 g moke in 200 g zdroba preveč ali pač pridejo vsi kruhi tako vlažni? Po hitrem preračunu iz Recinega osnovnega recepta 330 ml na 500 g moke (prebrala sem vseh 129 strani!), bi za 700 g moke zadostovalo 440 ml vode in ne 500. A ima še katera tak aparat in je mogoče že odkrila par dobrih receptov, ker mislim, da tistih iz navodil ne bom več preizkušala, pa še to me zanima, a lahko vzamem recepte tudi od drugih znamk kruhomatov, ker namreč nisem čisto prepričana, da vsi ti aparati identično gnetejo, vzhajajo in pečejo? Hvala vsem za odgovore in lep pozdrav! piščanec

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

9. okt 2006 12:45

Po moje imam isti aparat kot ti piščanec-clatronic-v nedeljo je nam je zmanjkalo kruha ,in vključim aparat ,dam noter 700 gr moke ter 500 ml vode,sol,sladkor,malo olja...vključim na program normal-to je 3:30....tako lepo je kruh vzhajal-ko pa se je vključilo pečenje ,je pa padel dol....malo je manjkalo,da aparata nisem zabrisala skozi okno....kruh se danes tako drobi,da ne morete verjeti.Ponavadi sem pekla na programu -hitro to je 2 uri in je bil kruh še kar užiten....sem šla brati navodila kaj je vzrok neuspeha pri peki,,,,pa piše .če vam kruh med peko skupaj pade je moka slaba zaradi letine ali pa imapremalo glutena....izbrala sem moko tip 500.Ko pa pečem kruh v pečici,takrat bi ga pa še angelčki pojedli. kuharca37

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

9. okt 2006 13:06

Kuharica37, meni se sicer kruh ni dosti sesedel (sredina je bila slab cm nižja od roba kruha), je pa bila sredica tako mokra, da sem sprva pomislila, da se ni spekla, vendar se je videlo, da je pečena, le prepojena je bila z vodo. Kot sem že napisala, sem bila s prvim kruhom zadovoljna, vendar mislim, da je kruhomat sposoben speči še boljši kruh. Zato so me tudi zanimali že preizkušeni recepti, ker sicer rada eksperimentiram, vendar bom kruh verjetno pekla le enkrat na teden, ker ga več ne pojeva (kar se ne poje svežega, pa počaka v skrinji), kar pomeni, da bom pri moji sreči dober recept pogruntala tam nekje do naslednje pomladi. piščanec

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

9. okt 2006 13:39

Na dolgem programu kruh pade skupaj, če je preveč kvasa. Jaz dam 500 g moke (dam tisto, ki jo pač trenutno imamo) in 350 ml vode in je ok. Je pa včasih bolj ali manj moker glede na to, kakšno je moka. Dodam tudi za 2 žlici olja - mogoče se zaradi tega ne drobi? Ker se res nikoli ne drobi. smrketa

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

9. okt 2006 15:30

Naredite kruh po receptu iz baze. http:/www.kulinarika.net/baze/recept.asp Kruh je odličen, ampak delajte točno po receptu.Veliko sreče pri peki želim.Pa še nekaj. Lahko se uporabljajo recepti tudi drugih kruhomatov. LP! fakin712

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

15. okt 2006 11:02

Pozdravljene punce! Imam prošnjo za vas. Če ima katera od vas aparat za peko kruha znamke Clatronic BBA2605, bi prosila , če mi lahko posreduje navodila za uporabo. Aparat mi je podarila kolegica, ki ga je kupila pred enim letom, navodil pa več ne najde. Sicer sem že spekla kruh v njem in sem zelo zadovoljna. Za prvič je bilo super. Malo se mi je sesedel ampak okus nam je bil dober, pa tudi zapekel se je lepo. Če ima katera navodila mi naj prosim sporoči, lahko tudi na zasebno pošto. Lep pozdrav Valerija valči

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

17. okt 2006 18:53

Lep dober večer! Včeraj smo postali lastniki lepega novega pekača za kruh Clatronic (mislim na BBA2865) in ga je bilo seveda potrebno takoj sprobati :) Saj stvar je v bistvu ratala... po osnovnem receptu za beli kruh, štruca je lepa, nič ni zbito. Moti me pa malo vonj... Se mi je že med pečenjem zdelo, da ima vse preveč vonja po kvasu. Za manjšo štruco sem dala približno 3/4 suhega kvasa Dr. Oetker, kot je pisalo v receptu. Ali je to preveč? Štruca je kar velika in lepe strukture, mehka in se ne drobi... Aja, mogoče je pomembno še to, da mi ni uspelo nastavit aparata na peko manjše količine kruha in je potem pekel po programu za veliko štruco (več mesenja, vzhajanja in peke...). Sem se že skoraj prebila skozi tole izčrpno temo, pa se ne spomnim tega vprašanja. Hvala pa velik sončka vsem skupaj! Katja KetyP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti