Aparat za peko kruha

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

24. maj 2006 17:11

KVAS :Sem našel, da 7g suhega kvasa zadošča za 20 g svežega, na nekaterih vrečkah suhega kvasa to piše. smak

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

29. maj 2006 22:58

Prijateljici sem kupila za roj. dan kruhomat znamke Perfect! Uporablja ga dober mesec dni, danes pa mi je sporočila, da je dala pečt bel kruh, na normal (št.1), in pri drugem gnetenjem piska kot hudič, potem neha, začne peči in ko je pečen, je zbit in trd, kot da ne bi vzhajal. Prvič pa vzhaja lepo! Mogoče je okvara v aparatu? Bel kruh je že večkrat pekla na normal, tako, da ne ve, kaj na stori. Tudi jaz ji ne znam pomagati, sama imam namreč Clatronica. Prosim za pomoč! Galja

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

30. maj 2006 9:50

Sigurno ste že napisali ta recepta, ampak vseeno nimam časa brati 123 strani ... Ali bi bil kdo tako dober in napisal recepta za čebulni in česnov kruh iz avtomata? Pliz in hvala ;) krfjolca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. maj 2006 11:13

Samo dodaš 8na vrh moke) prepraženo čebulo in/ali česen. lahko daš malo več soli, lahko še kako drugo začimbo. koliko čebule, je odvisno od okusa, na pol kile kruha od 1 do 4 ali nekateri celo 5 čebul, če ste zelooooo čebulni oz. če so zelo majhne. najboljša bo čebula, če je pražiš na maslu. Veri

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

30. maj 2006 11:42

Moj recept za čebulni kruh je takšen; voda 375 ml sol 1 čajna žlička sladkor 1 čajna žlička olje 1 jedilna žlička bela moka 575 suhi kvas 3/4 zavitka nareži čebulo na drobno in jo prepraženo dodaš k moki in potem še dodaš kvas.Kruh je težek približno 860 g. Lahko pa narediš kruh od 1280 g voda 550ml sol 1 in pol čajne žličke sladkor 1 in pol čajne žličke olje 1 in pol jedilne žličke bela moka 800g suhi kvas 1 zavojček Pri obeh kruhih lahko zadnji 100g nadomestiš z katero drugo moko (koruzno, rženo, ajdovo, polnozrnato...) In še en recept za čebulni kruh teža kruha 860g voda 350 ml sol 1 čajna žlička sladkor 1 čajna žlička prepražena čebula 50g moka 540 g suhi kvas 3/4 zavojčka teža kruha 1280g voda 500ml sol 1 in pol čajne žličke sladkor 1 čajna žlička prepražena čebula 75g moka 760g suhi kvas 1 zavojček Jaz ga delam po zgornjih dveh receptih in je zelo dober.Vedno ko imamo kakšno praznovanje zmanjka prvo čebulnega kruha in šele nato pride v poštev navadni kruh.Ko delam čebulnega vedno dam isto moko drugače pa dodam zadnjih 100g katero drugo moko.Čebulo lahko dodaš tudi že pred moko torej voda,sol,sladkor,olje,čebula,moka,kvas.Glede česna pa ti ne morem pomagati ker ga še nisem pekla ampak mislim da je postopek enak kot pri čebulnemu. Veliko uspeha ti želim in sporoči kakšen je bil izdelek.Delaj po zgornjih recepti drži se navodil in ti skoraj zagotavljam uspeh.Pa še to jaz ga pečem na hitrm programu (1:58min) imam pa unitetov aparat ki je zelo podoben clatroniku. Lep deževen dan mamazeljka

krfjolca  

član od: 10.9.2005

sporočila: 21

30. maj 2006 20:49

Super, najlepša hvala! Grem takoj preizkusit! krfjolca

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. maj 2006 12:57

pozdravljeni! doma imam pekač kruha ciatronic in sem zelo nezadovoljna. imam ga že 3 leta toda vedno mi upade, vedno. nimam več volje da bi ga pekla ker je vedno isto. lepo naraste potem pa ko pridem čez pol ure nazaj pogledat vidim da mi je upadel. kaj naj naredim? ali je kaj narobe z aparatom? ksenjako

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

31. maj 2006 13:00

Preveč kvasa, poznam ta problem. Zmanjšaj količino kvasa, za 70 dag moke dam 4 - 5 g kvasa in je pjovsem dovolj. Koliko kvasa pa daš ti? riba-ribica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

31. maj 2006 13:15

jaz uporabljam suh kvas in pečem po navodilih, ki so bila zraven. toda očitno so slabi recepti. sedaj pa sem kupila že pripravljeno moko za kruh v hoferj(v kateri je že kvas) in mi je tudi skupaj padlo. tako da ne vem. prosila pa bi za kakšen recept, ki uspe v ciatronicu in bom potem videla ali je kaj narobe z aparatom ali z mano . ksenjako

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. maj 2006 13:54

Ksenja, malo sem presenečena nad tvojim pritoževanjem, pa ne misli, da se "preseravam", ampak, jaz imam Clatronica leto in pol, pa sem zelo zadovoljna z njim. Na začetku sva imela hude borbe, ker nisem imela znanja in ga nisem obvladala, potem pa sem se navadila na svoje količine in glej ga zlomka, takoj me je ubogal. Zdaj moram povedati, da sestavin sploh ne tehtam več, delam kar tako, na oko, kruh mi vedno uspe, pa naj bo to bel, polnozrnat, črn, mešan..... kakršen koli že je, vedno uspe. Poglej malo nazaj po forumu, boš našla recepte tudi za Clatronica, toda, ko boš večkrat pekla, si boš recepte prilagodila in potem ne bo več problemov. Galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti