Aparat za peko kruha

cokolina  

član od: 17.7.2007

sporočila: 15

17. jul 2007 20:49

Mene zanima ali kdo v kruhomatu peče POLNOZRNAT KRUH brez dodatkov bele moke ?? Ima kdo kakšen nasvet oziroma recept, ker sem šele začetnica pa se ne znajdem najboljše tu:) cokolina

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

17. jul 2007 21:41

v Hoferju imajo moko za raznovrstne kruhe in na njih so recepti za kruhomat. Sama pečem redno mešanico za masleni kruh kateremu dodam lešnike ali mandelje. ham-njam

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

18. jul 2007 9:00

Cokolina: mene tudi zanima isto kot tebe. Moram rečt, da sem po premnogih neuspelih poskusih peke kruha iz 100% črne (polnozrnate, pirine, ajdove, mešanice vseh teh v različnih kombinacijah) moke prišla do še slabšega rezultata, kot ga je Slycer pripel v svoj post. Moj kruh je bil moker, zbit, gost, težek,... bljak. In popolnoma neužiten. Še dobro, da imamo doma kure, da so vsaj one pojedle posledice mojih neuspehov. Prišla sem namreč do zaključka, da se 100% črnega kruha NE DA speči v kruhomatu (čeprav mi to v navadni pečici brez velikih prizadevanj uspe). Zdaj mešam, delam kruh z dodatkom polnozrnate/črne/bilokakšne moke. Aja, moram še povedat, da je kruh med mesenjem in vzhajanjem izgledal normalno, med peko pa se je vse skup uničilo. Če ima kdo kake izkušnje s peko 100% črnega kruha v kruhomatu, se priporočam. p.s. Mešanica Hit-mix mi ni bila všeč, hoferjevih pa še nisem poskusila. Janja Mihalj

ales6m  

član od: 1.11.2001

sporočila: 8

2. sep 2007 12:12

Zanima me za kaj uporabljam 2 različna para gnetilk (v navodilih nič!)?
En par je nižji in širši, drugi pa ožji in višji. Ali gre le za količino ali tip kruha?


Sporočilo je spremenil(a) ales6m dne 26. 2013 12:22

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

10. sep 2007 20:24

Konec tedna smo kupili Clatronicov aparat za peko kruha. Vse je super, kruh zelo dober. Ampak, čeprav nastavimo na "zapečen", je kruh po peki zelo svetel. V navodilih piše, da lahko po peki nastaviš na backen in kruh še bolj zapečeš. Ampak ko naš aparat odzvoni svoje, se ne da več premaknit. Pritiskamo in pritiskamo gumbe, pa nas ne šmirgla. Ptav tako ne reagira na gumb za nastavitev teže kruha (I. in II), je obstal na I. Mi lahko kako pomagate? Lp, pikica82

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

11. sep 2007 15:34

Res nihče ne ve? :( pikica82

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

11. sep 2007 15:41

jaz barvo kruha-zapečeno nastavim že takoj na začetku preden začne aparat mesiti....tudi jaz sem pritiskala tisti gumb med peko pa ni bilo nič. kuharca37

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

11. sep 2007 15:41

Pikica poskusi aparat čisto izključiti. Druagače pa mi je znanka rekla, da je imela bolj zapečen kruh ko ga je pekla ponoči - takrat ni drugih porabnikov elektrike in je le-ta mačnejša. Jaz na srečo teh težav nimam. Moj stroj je Kenwood. helgula

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. sep 2007 16:26

Aparatu nastavitev ne morete spremeniti dokler se ne ohladi. To piše v navodilih, vsaj mojih. Dolores

pasatus  

član od: 11.9.2007

sporočila: 6

11. sep 2007 18:38

Pikica nimam Clatronicov aparat za peko kruha pa ti bom poskušal klub temu pomagati, ker so si vsi aparati zelo podobni.Če hočeš uporabiti novo komando na aparatu, je vedno treba prejšnjo izključiti, kljub temu da se je prejšnji način že končal ali pa še deluje. To pa storiš tako, da ponovno pritisneš start da zapiska. Sedaj pa izbereš nov program (pri tebi dodatno pečenje) in pritisneš Start. Problem menjave teže kruha. Pri vseh programih peke se namreč ne da nastavljati količino teže. Pri programu za hitro pečenje se že ne da. Pred pečenjem je to treba pogledati na display pri katerih programih se da pri katerih pa ne. Upam, da bodo nasveti pomagali. Lp pasatus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti