Aparat za peko kruha

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

20. okt 2005 7:52

Zdravo, Tudi jaz sem že imela te probleme. Na spodnji strani posode probaj ročno zavrteti gnetilke. Jaz vedno najprej to naredim in šele nato vstavim v aparat. Nato vstavim prazno posodo v aparat in zaženem program, da nekajkrat zavrti gnetilke in šele nato vstavim vse sestavine za kruh. Če pa to ne bo pomagalo pa na servis - nazadje so mi dali novo posodo. Lp ZLATA

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

20. okt 2005 11:00

Zlata, hvala! Problem se je rešil po 20-urnem namakanju. Ročno pa sem že včeraj probala zavrteti gnetilke kot svetuješ, a ni šlo. Pri nas ni nihče tako močan. Lp riba-ribica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8837

24. okt 2005 12:46

Čeprav ta pogovor na forumu, ko je bilo govora o aparatu za peko kruha, skorajda nisem spremljala, ker me kratkomalo ni zanimalo... in glej ga zlomka za rojstni dan sem dobila aparat za peko. Včeraj smo se opogumili in hoteli speči kruh. Hčera je nekaj čarala, brala navodila, prevajala..., dala notri vse neke dobre stvari - vključila in čez 3 ure je ven prišel nek cmok, spodaj malo zapečen, zgoraj vse surovo - nič zmešano. Nič se ni slišalo, da bi kaj gnetel ali vrtel... Vsi prisotni smo se vrteli okrog in bili strašno pametni, vsak je imel kakšen nasvet in vsak je pritisnil kakšno tipko... Vrag nam ni dal miru in smo zvečer stvar ponovili. Preden smo notri dali vodo, mož je z roko obrnil - obračal tisti mešalec, potem smo dali vse sestavine in vključili. Tokrat se je pa slišalo vrtenje - gnetenje.... sprva je ohišje bilo hladno, šele zadnjo uro se je segrelo. Po pisku, ko naj bi končal delo, smo planili na aparat, še vročo posodo vzeli ven. Nekdo je udarjal s posodo po deski, da bi kruhek padel ven in po nekajkratnem poskusu je kruh padel in posode. Prvo: gnetilec je ostal v kruhu, na spodnji strani kruha je bila luknja, skorja trda kot beton, kruhek je bil samo do polovice posode in zelo zbit. No, ja, saj smo ga "počopkali", ko smo probavali... Razočaranje je bilo veliko. Kaj sedaj, ali naj nadaljujemo s poskusi ali naj misel nasploh opustimo. POMAGAJTE! Pozdravček!

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. okt 2005 13:23

Dragička, če uspeva vsem ostalim, bo tudi vam. Običajno svetujejo, da začnemo peči na osnovnem programu, baje je tam najmanj težav. Svetujem tudi moko tip 850, ki je primerna za kruh, seveda gre z drugimi mokami tudi, ampak nekje je treba začeti. Recepte imate verjetno z navodili, tudi v bazi jih je kar nekaj. Morda pa ste prvič dali samo na pečenje, da sploh ni zmešalo. Ko se stroj segreje, t.j. nekaj minut po tistem, ko ga vklopiš, slišič gnetenje, saj so te naprave kar glasne. Kako pa ste polagali sestavine v stroj? Pri našem prvem stroju je pisalo, da začnemo z vodo, sladkor in sol posebej na levo in desno stran, šele potem moko in na vrhu kvas. Ko pa daš kruh iz posode, je dobro, da se malce ohladi, potem gre lažje, malce stresanje je pa pri nas tudi potrebno. Upam, da sem kaj pomagala. Katere znamke pa je vaša poredna naprava? Lp riba-ribica

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

24. okt 2005 13:39

Ne vem za kakšno znamko kruhomata gre, ampak v tem forumu je toliko napisano od receptov do drugih navodil, da se mora kruh avtomatično sam speči. Malo pobrskaj nazaj po forumu in skratka vstrajaj, boš videla, da ti bo uspelo. Za začetek bi ti svetovala, da spečeš navaden kruh na dolgi program (pri mojem AFK-ju je to 1), kjer nastaviš željen program in pa porjavelost skorje. Sestavine pa po recepth, ki so priložene navodilom za uporabo kruhomata. Pozneje pa boš lahko recepte spreminjala, amapk vsak recept boš morala prilagoditi svojemu kruhomatu (količinsko), ker kolikor mi je znano so merice različne velikosti. Posoda se prične segrevati že pri drugem gnetenju. Preveri tudi, da ni to kakšna napaka. Predvsem pa prečitaj navodilo o delovanju. Veliko dobrega kruha v družbi kruhopekov in kruhopekovk.

sstarec  

član od: 21.10.2005

sporočila: 1

24. okt 2005 13:59

Pozdravljeni forumaši! Veliko sem na tem forumu bral o krasno dišečem, rahlem kruhu, ki ga je "izdelal" kruhomat, pa sem ga tudi jaz nabavil, in sicer United iz Špara za 9900 SIT. Z njim sem kar zadovoljen, vendar kakšnega posebnega kruha še nisem spekel, skoraj vedno mi tudi pade skupaj po sredini, sicer je rahel, le okoli lopatic je zbit in raztrgan. Do sedaj še nisem pekel, zato nimam pojma o testu, pri vaših receptih pa me bega različna količina kvasa (svežega v ? težkih kockah). Kruh iz moke 500 mi uspe, že iz moke 850 pa ne! Rad bi pa delal še črn kruh, rženega, koruznega in iz polnozrnate moke (sem gledal po bazi receptov). sstarec

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. okt 2005 18:14

Dol pade zaradi preveč kvasa, pri meni je dovolj 5 gramov svežega pri 700 gramih moke. Odkar kvas tehtam, nimam več teh težav. Kar peci kruh večkrat, izkušnje bodo naredile svoje in vsi doma boste uživali ob svežem kruhu. Receptov pa je tukaj dovolj, tudi za temnejše vrste kruha. Dobro peko! riba-ribica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

24. okt 2005 20:03

Pozdravljeni, kruhopeki! Tudi sama sem na začetku imela podobne težave, ki pa so kar hitro minile, ko sem se sprakticirala in si nekje uštimala svoje recepte. Zelo so mi pomagali Recini recepti in nasveti, potem pa sem sama gruntala zadeve in moram povedati, da vsak dan pečem kruh iz 500 g moke, pa ga vedno zmažemo do zadnjega kosa, tako, da včasih pečem tudi 2x na dan. Zdaj mi je že vseeno, kakšna je moka, uporabljam pač tako, ki jo imam trenutno doma, priznam pa, da nikoli ne pečem samo iz ene vrste moke, ampak po navadi mešam, kar pač imam pri roki, le sam koruzni kruh mi ne uspe, zato ga tudi več ne pečem. Danes sem pekla kruh iz naslednjih sestavin: 350 ml tople vode 3 žlice belega olja 300 g krušne moke (tip 850) 200 g polnozrnate moke 100 g ržene moke kocka kvasa (Fala) žlička soli žlička sladkorja laneno seme (5 žličk) rženi kosmiči (3 žlice) Naj poudarim, da vedno pečem kruh na hitrem programu - na mojem Clatronicu je to št. 4 in naredim na močno zapečenost. Probajte, meni vedno uspe. Galja

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

25. okt 2005 8:54

Moj Perfect je zdaj približno pol leta pri nas, pečem redno, tudi poleti sem pekla. Uporabljam v glavnem Basic program, traja 3 ure in do sedaj nisem bila razočarana. Samo 2x se je znotraj naredila luknja, a sem takoj pogruntala, zakaj. Preveč kvasa. Pri aparatu sem dobila lonček in merico z dvema količinama. Maksimalna količina moke je 600 g, vedno pa pečem z 850 moko (500g), 100 g ržene ali polnovredne, 150 ml jogurta, 28o ml vode, lahko tudi mešano z mlekom, dve manjši merici soli v en kot, na sredino malo merico sladkorja in dve mali merici kvasa. Ko mi prvič piska, dodam semena, največkrat laneno, tudi sezam, sončnične peške, tudi bučne. Zares dober kruh. Nisem še imela težav, da ga ne bi dobila z gnetilke. MAlo pustim kruh še v aparatu in po drugem piskanju vzamem ven posodo, jo obrnem, malo premaknem gnetilko in kar pade ven. Luknjica sicer ostane a je majhna in zanemarljiva. To so moje izkušnje. V glavnem pečem po tem receptu, a sem tudi že pekla skrajšan čas in je bilo ravno tako dobro, sem dala tudi samo na mesenje in vzhajanje, le da se mi zdi, da traja predolgo. Upam, da mi bo služil dobro in dolgo, da bom probala še druge recepte, ki sem si jih izpisala na tem forumu. Dober tek in lp Irena

tara  

član od: 23.7.2004

sporočila: 25

26. okt 2005 20:41

Ponovno pozdravljeni! Po večih poskusih (vedno vse pojedli) sem uspela odpraviti dve težavi. Tudi meni se je okrog lopatic naredil zbit kruh o čemer govori Sstarec ( tudi jaz imam United kruhomat). Sedaj po končanem gnetenju vzamem lopatici iz posode in kruh je super. Drug problem sem imela pri kratkem programu - kruh ni dovolj vzhajal. Kadar zdaj pečem po kratkem programu najprej testo zamesim na posebnem programu (št.7, traja 10 min), nato vklopim hitri program (št.11), ki ga po končanem mesenju (mesi samo 5 minut) ustavim. Aparat enostavno izklopim za cca 15 min, nato ponovno vklopim in program se nadaljuje tam kjer se je prej ustavil. Vse skupaj pa ne traja več kot uro in pol. Kruh je lep, s hribčkom in predvsem dober. Upam, da sem pomagala še komu. Lep pozdrav, Tara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti