Aparat za peko kruha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2005 9:49

no, ta vikend sem delala veliko kavšanega: v soboto pico in krofe (slednje v kruhomatu, pico pa na roke, ker je bilo oboje isto časno), v nedeljo pa pirine buhteljne, ampak na roke, se mi ni dalo čakat 90 min. da stroj konča - se mi zdi, da sama naredim testo precej hitreje, pa se mi je že malo mudilo, je bilo že pozno - beri: polnoč:) Rezultati: pica seveda odlična kot po navadi:), krofi žal vsi niso imeli venčka, pa še tisti, ki so ga imeli, so imeli bolj majhnega - delala sem točno po tvopjem receptu, Reca, tudi pekla sem jih po tvojih navodilih. Dobri so bili, tega ne gre zanikati, ampak jaz bi rada tudi lep izgled (jemo tudi z očmi, a ne?;) Torej, sem jih predolgo vzhajala ali kaj? To bi bilo možno, glede na to, da mi vse preveč vzhaja... Imaš kakšno idejo - naredila sem 12 krofov, tako da bi morali biti enkao veliki kot tvoji. Sicer so mi krofi navadno uspeli - ampak do zdaj sem jih delala na roke in po drugem receptu. To testo se mi je zdelo zelooo mehko in mokro - ali ti ko oblikuješ štruco dodaš veliko moke? Pirini buhtlji so pa v redu uspeli, glede na to, da jih že ni več, pa sem jih naredila danes ponoči ob pol enih... (Bratec je nor na buhteljne). Sicer kadar testo vzhaja 20 minut, ga navadno naredim kar na roke, ker sem gotova v pol ure, kruhomat pa to počne 90 min in se mi ne da čakat. Je pa fajn, če si za zjutraj sprogramiraš, da je testo že narejeno, ko vstaneš:) Kruhomat imam v dnevni sobi na mali mizici pod oknom, ko pa ga uporabljam, ga prinesem ali v kuhno ali na jedino mizo v dnevni sobi, ker so tam štekerji. Ko se preseliva, pa mislim vse te stvari imet na omaricah, ki bojo služile kot dodatni pult:) Je zoprno ga skoz prenašat sem in tja, čeprav ni krize - mislim, še vedno se splača:) Veri

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

14. mar 2005 10:54

Moj Kenwood kraljuje na pultu. Tako lahko tudi otroci pečejo kruh. Moti me samo dolgočasno belo ohišje. Moram rečt, da mi njegov izgled niti malo ne paše v kuhinjo. Pa kaj čemo... če pa tako dobre kruhe peče. PACKA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2005 11:21

packa, pobarvaj ga z akrilnimi barvami, če ne maraš belega ohišja - to je pa res mačji kašelj:) Akrilne barve so nestrupene (dobro, ne zdaj celega lončka zmazat za zajtrk:), dokler se ne posušijo so topne v vodi, čopiče opereš v vodi ali milnici, ko se pa posušijo so pa zelo obstojne in še vedno nestrupene. Ker ohišja verjetno ne boš prav fejst ribala, se bojo lepo obdržale veliko let - verjetno dokler bo kruhopek delal... In tako bo lep, pasal bo točno v tvojo kuhinjo, saj boš sama zbrala, kako ga boš pobarvala in poslikala in še funkcionalen, seveda:) Akrili prenesejo temperature, do katerih se segreje ohišje, brez skrbi. Jaz si bom verjetno vse aparate pobarvala, ko se preseliva, da bojo pasali v stanovanje - ne vem, nisem še čisto odločena, ker nočem, da bi se naveličala slike predno crkne, ampak do takrat bom že zgruntala kaj, kar nama bo všeč več let:) Veri

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

14. mar 2005 12:03

Mene pa nekaj muči. Danes zgodaj zjutraj me je zbudil ropot iz kuhinje. Aparat sem naštimala tako, da nas zjutraj pričaka topel kruh, pa me je zbudil, tako je ropotalo. Ali je tudi vaš Kenwood tako glasen? Če posodo nekoliko pridržim, se ne premika in ne ropoče toliko. Bojim se, da sosedom to ropotanje ponoči ni preveč všeč. Kaj naj ukrenem? barbara

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

14. mar 2005 12:40

Veri, hvala! Lahko bi se sama pomislila malo, saj imam celo kuhinjo v akrilnih barvah. Pa še barvam tako zelo rada... PACKA

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

14. mar 2005 14:29

Moj aparat kraljuje na (visokem) hladilniku, ker imam zelo kratek pult. Tudi mene moti glasnost Kenwooda, zato sem samo enkrat pekla ponoči. Dvakrat sem vstala, da sem ugotovila, da najbolj moteče ropota ročaj, pa tudi gnetilko se preveč sliši. LP, Natassa

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

14. mar 2005 14:37

Tu imam pa jaz res srečo. Moj Clatronic pa je tih in lahko komot pečem ponoči, sliši se ga le malo, ko gnete, drugače je pa z mojim pralnim strojem, ki je zelo glasen, pa še potuje po kopalnici. Lep pozdrav in prijetno peko želim. Galja

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

14. mar 2005 14:48

Ja, Clatronicovi novi modeli so skoraj neslišni. Ko sem zamenjala star model z novim (star se mi je pokvaril), sem mislila, da sploh ne dela.

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

14. mar 2005 14:48

Ojla Barbara! Ne vem, če te bom s tem potolažila, ampak tudi moj Kenwood ropoče, ko mesi. Enako sem že tudi jaz poskusila, da ga pridržim, vendar, ko ga spustim je spet isto. Sem že mislila, da morda takrat, ko uporabljam kakšno rženo ali ajdovo moko in težje mesi, vendar ni tako. Tudi takrat, ko dela lažja testa. Moža moti in pravi, da ga tudi ponoči sliši, ker rahlo spi. Jaz pa ga ne slišim, ampak samo voham zjutraj, ko omamno diši po sveže pečenem kruhu. Sem pa mislila, da je samo z mojim tako, zdaj pa vidim, da imate tudi drugi take težave. Mislim pa, da ne bi smelo biti nič narobe. Lp Palma

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. mar 2005 15:18

Veri, pojma nimam kaj bi bilo. Mogoce res predolgo vzhajanje. Jaz ne uporabim skoraj nic moke ko je testo gotovo. Tako malo, da se ne lepi. Je pa res mehko in voljno. Mogoce je bilo tudi kaj z moko narobe. Kaj ves. Probaj se 1x da preveris. Jaz sem jih delala po pustu ze ziher 7x in vsi so bili kot eden. Kako je kenwood glasen? Ja no ja, ampak za tak kruhek se to da prenest. Sicer pa pri nas nihce ne jamra da ga zbudi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti