Aparat za peko kruha

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. dec 2006 16:32

Nincika, to se bere kot nadaljevanka. Ampak mene zanima, kakšen je konec. Pozdrav od radovednice riba-ribica

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 17:34

Evo me nadaljevanje sledi.Testo se je dvignilo do vrha in peklo. Dve minuti pred koncem se mi je zdelo da je premalo zapečeno,zato sem počakala da je odpeklo in zapiskalo. V navodilih sem prebrala da aparat avtomatsko nastavi temperaturo in čas peke če je kruh po končani peki premalo zapečen pritisneš gumbstart/stop,izbereš program backen in znova pritisneš stop/start. poskusila sem to vendar aparat ni nič reagiral, zato sem ga odklopila pustila še 5 minut ovila kruh v vlažen servet in odšla na sankanje (mož in otroci so me že v avtu čakali). kruha že ni več tako da bom še danes pekla.,bil je dober, nič ni upadel,možu se je zdel malo premalo slan tako da bom dodala še malo soli. Zanima me pe v zvezi z to dopeko kaj sem naredila narobe.Pa še to ko kruh zgnete ali moraš vzeti gnetilke ven, ker sem kruh malo težko ven vzela in še malo "poškodovala"-sledi gnetilk se poznajo. Moram nehat ker so me klicali iz trgovine,kjer sem včeraj kupila štedilnik-je že na poti, sedaj sledi bankrot. Se bom še javila-čao.

linxtips  

član od: 16.11.2006

sporočila: 18

28. dec 2006 20:12

Zivjo! Ali ima kdo kruhomat SEVERIN 3986? jaz bi srecnega lastnika lepo prosil za navodila v slovenscini ali anglescini! Sem ze iskal na njihovi spletni strani, vendar nisem nasel. Dobrotniku bi bil za navidla zelo hvalezen! lp, linxtips

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. dec 2006 20:49

nincika, kruh se peče z gnetilkama in s tem v kruhu nastane lepotna napaka. Je pa res, da gre kruh malo težje iz posode z dvema gnetilkama. Ko ti aparat zapiska po začetnem gnetenju, takrat lahko dodaš semena ali druge dodatke. Kaj obstajajo že "pametni kruhomati", ki prepoznajo ali je kruh dovolj pečen Aki

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 22:35

Torej se bo potrebno navaditi na lepotno napako. Druga runda pečena samo z belo moko in malo več soli-dober kruh. Glede piskanja sem potem še enkrat preverila v navodilih-imaš prav. Glede pametnih kruhomatov pa se najbrž nisva prav razumeli.Ima 10 programov ki imajo določen čas peke npr. hitri program je na št.2, traja 1:58, ko konča zapiska. Če imaš občutek da je premalo zapečeno imaš možnost dopeke na programu št. 8 in kot sem že prej napisala mi to še ni uspelo pogruntati. V navodilih piše da pritisneš gumb start/stop izbereš 8 program in zopet start/stop, toda meni ni nič palilo. Najbrž so vsi pekači na podobno finto, mislim narejeni. Vseeno hvala za podatke in spodbudo, peka se bo še nadaljevala in prav gotovo bom še kaj vprašala bom vesela pomoči.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. dec 2006 1:14

Nincika, gnetilke lahko daš ven, ko stroj kruha ne gnete več. Roke namočiš v moko in jih vzameš ven. Pri nas tega ne počnemo, smo mogoče dvakrat pred leti, ampak ni vredno truda. Potem bi morala še biti pozorna na to, kdaj je pravi čas. Za mene stroji delajo zato, da lahko jaz okrog hodim ali pa čepim na kulinariki. Prav imaš, da so vsi ti strojčki podobno narejeni. Dobro peko še naprej riba-ribica

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

29. dec 2006 9:55

Hvala za vaše nasvete in vašo pomoč. LP

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

4. jan 2007 15:08

Mene pa zanima, če pri peki z zamikom res ne uporabljate mleka in jogurta? (tako piše v navodilih, da se ne bi kaj pokvarilo). Jaz bi pekla kruh zjutraj, da bi bil svež za zajtrk. LP hope

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. jan 2007 20:53

Jaz vedno zvečer dam vse sestavine, vključno z mlekom ali jogurtom v kruhomat in nastavim čas peke, da je zjutraj kruh pečen. Nikdar se ni še nič pokvarilo, pa pečem tako že kar nekaj časa. Kruh vedno lepo uspe in je zelo dober. LP! fakin712

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. jan 2007 21:05

fakin712 je napisal/a:
Jaz vedno zvečer dam vse sestavine, vključno z mlekom ali jogurtom v kruhomat in nastavim čas peke, da je zjutraj kruh pečen. Nikdar se ni še nič pokvarilo, pa pečem tako že kar nekaj časa. Kruh vedno lepo uspe in je zelo dober. LP! fakin712
pod to se podpišem tudi jaz Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti