Aparat za peko kruha

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. dec 2006 0:54

Priporočam ti Recin recept, ker je baje neštetokrat preverjen in vedno rata. Vsaj tako so pisali vsi na forumu. Jaz ga nisem preizkusila , ker sama pečem bolj polnozrnate vrste kruha. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3410 Lahko uporabiš samo belo moko, če nimaš nobene druge. Jogurt pri belem kruhu ni nujno potreben. Koristen je pri polnozrnatem kruhu, ker pomaga narediti kruh s težko moko bolj rahel.Bel pa se brez problema visoko dvigne in oonavadi ima lepo kapo. Beli kruh bi moral ratati na hitrem programu v kateremkoli kruhomatu razen v Kenwoodu, kolikor je meni znano. Preveri, če traja peka 1 uro, potem bi moralo biti to OK.Kar se programiranja tiče ti priporočam, da za prvič nastaviš na program srednje zapečenosti, potem boš pa spremenila,če bo potrebno.Jaz pri mojem Perfectu uporabim nastavitev za manj zapečeno . Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 28. dec 2006 01:10:17

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

28. dec 2006 7:51

Nincika, tudi meni je božiček prinesek enak kruhomat. Ampak nisem še imela časa nič pogledati. Prosim, poročaj, s čim si namazala in na kateri program si nastavila. Jaz bom tudi pekla po tem receptu. LP hope

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 9:23

Aki hvala, se bom koj lotila, bom poročala.LP

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. dec 2006 9:29

Držim pesti. Aki

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 10:18

No tako sedaj poročam prve vtise.Posodo in gnetilke namazala z olivinem oljem not dala 2dcl mleka 1,3 dcl vode vsula48 dag bele moke in 3 žlice koruznega zdroba v en kot kvas sladkor v drug sol. priklopila vtičnico in gumb črn pri strani..Na gumbu AUSWAHL nastavila program-hitri-na ekrančku se pokaže št. 2.Gumb zapečenosti FARBE-puščica na okenčku se premakne na napis MITTEl(srednje zapečeno),gumb za količino testa ni nič odreagiral ob pritisku nanj-najbrž ima količino kruha že nastavljeno ob izbiri programa-ne vem.POtem gumbstart in že gnete, nekaj časa je mirovalo, ker je segrevalo sestavine-tako piše v navodilih. Sedaj hitim gledat kaj dogaja,ta mlajša punca stoji kot prikovana zraven zato ves čas letam v kuhinjo, da mi ne bo kaj ušpočila-zato toliko napak pri pisanju. Aja testo se mi zdi zelo mokro ali lahko odprem in dam še malo moke? Kasneje bom bolj lepo razložila kaj se je dogajalo.

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 10:43

No tako,kot sem prej rekla, je aparat nekaj časa miroval,potem je začel gnesti,ker se mi je zdelo da je testo preveč mokro sem dodala 2 žlici moke potem pa je trikrat opozorilno zapiskal ne vem zakaj, dodala sem 1 žlico olivinega olja in on je naprej gnetel.Potem se je ustavil in čez nekaj časa je lopatice le na pol obrnil upam da zato da je oblikoval štručko, močno upam da ni kaj narobe, ker sedaj spet miruje in testo se količinnsko veča-vzhaja.Kaj se bo dogajalo naprej poročam.

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 11:14

Testo v kruhomatu se je dvignilo do vrha posode in je začelo peči, do konca ima še 44 minut. Moti me to da se iz vrhnje reže malo kadi ,ali je to normalno. Ali mi lahko kdo odgovori.

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

28. dec 2006 14:42

Nincika, kako je uspelo? Ste že pojedli? LP hope

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

28. dec 2006 16:32

Nincika, to se bere kot nadaljevanka. Ampak mene zanima, kakšen je konec. Pozdrav od radovednice riba-ribica

nincika  

član od: 23.11.2006

sporočila: 71

28. dec 2006 17:34

Evo me nadaljevanje sledi.Testo se je dvignilo do vrha in peklo. Dve minuti pred koncem se mi je zdelo da je premalo zapečeno,zato sem počakala da je odpeklo in zapiskalo. V navodilih sem prebrala da aparat avtomatsko nastavi temperaturo in čas peke če je kruh po končani peki premalo zapečen pritisneš gumbstart/stop,izbereš program backen in znova pritisneš stop/start. poskusila sem to vendar aparat ni nič reagiral, zato sem ga odklopila pustila še 5 minut ovila kruh v vlažen servet in odšla na sankanje (mož in otroci so me že v avtu čakali). kruha že ni več tako da bom še danes pekla.,bil je dober, nič ni upadel,možu se je zdel malo premalo slan tako da bom dodala še malo soli. Zanima me pe v zvezi z to dopeko kaj sem naredila narobe.Pa še to ko kruh zgnete ali moraš vzeti gnetilke ven, ker sem kruh malo težko ven vzela in še malo "poškodovala"-sledi gnetilk se poznajo. Moram nehat ker so me klicali iz trgovine,kjer sem včeraj kupila štedilnik-je že na poti, sedaj sledi bankrot. Se bom še javila-čao.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti