Aparat za peko kruha

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. jun 2006 10:47

Nam je pa kruh iz kruhomata všeč. Mislim, da tudi tu moraš najprej pogruntati sistem in najti pravi recept. Odvisno je tudi od načina življenja. Meni veliko pomeni, da ni treba stati zraven. Vsak stroj mi je v veliko pomoč in vsakega novega dobro naštudiram in maksimalno izkoristim. Ko imam le malo več časa, v kruhomatu pripravim testo in ga potem oblikujem po svoje. Zame je bilo tudi veliko "razodetje", da je poanta kruha s kapico - manj kvasa. Ko mi je v začetku kruh padel dol, sem naslednjič dala več kvasa in je bilo še slabše. Z Verino pomočjo pa sem prišla do odličnih rezultatov, pa naj si bo to enostaven beli ali toast kruh, ali pa kruh iz množice raznovrstnih mok, ki jih kupim v mlinu. Lp Dolores

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

22. jun 2006 18:45

Avtor: Reca Član od:1.3.2004, poslanih sporočil:1587 Odgovor z dne - 05. okt 2004 08:37:25 Sicer ne vem kaj počnete ampak moj je iz vseh strani lepo zapečen in skorjica je strašno dobra in hrustljava. Tudi zvrha da ne bo pomote. Imam pa aparat Kenwood in je bil dražji od tistih pofelnov za 11 jurčkov. Kadar se človek odloči za kaj takega je mogoče bolje, da ne gleda na vsak tolarček ker se mu to potem bogato obrestuje. Kruha v trgovini pa sploh ne kupujemo več ker nam ni dober. lp Vesna Avtor: Reca Član od:1.3.2004, poslanih sporočil:1587 Odgovor z dne - 19. jun 2006 20:59:54 Sem takega mišlenja kot Lidka. Aparat imam že zelo dplgo, če sem natančna je že drugi, kruh pa mesim in pečem na roko. Je veliko boljši, pa tudi hitreje je. Sem pa to ugotovila šele po tečaju kruha pri mojstru Goljatu. Pa še glede skorje o kateri je toliko govora. Skorja v aparatu vedno pride debelejša, ker se testo zelo zelo pregnete. Če kruh mesite na roke in to naredite zelo na hitro, potem pa spečete v pečici, boste imele čisto tanko skorjico. Tudi sredica je čisto nekaj drugega. lp Vesna ZANIMIVO???? ACDC

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

23. jun 2006 9:29

Ja in? Dolores

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jun 2006 10:09

No, pa še jaz da kakšno rečem: Živim sam, imam pa mejhno delavnici in " zganjam " nekakšno dejavnost. Včasih se tudi umažem po rokah s kakšno grdo umazanijo in, da bi s takšnimi rokami, kolikor koli jih umil mesil testo: ni šans. Da kupim kruh, po drugi strani, spet se moram preoblečt pa v avto ( trgovina ni zraven ) in v trgovino. Za mene je aparat za peko prava rešitev, skoraj z umazanimi rokami ga zaženem in imam kruh.Nič časa ne zgubljam. Jaz sem s kruhom iz kruhomata zadiovoljen prvi dan, drugi dan nekoliko manj, tretji dan ( če se zgodi )................... Pa še to: Včasih ( prejšnji večer ) me prijatelji presenetijo, pa prinesejo kaj za spečt na žaru. Prinesli so tudi krh ( vino tudi niso pozabili ). Sedaj pospravljan ostanke in najdem etiketo s kruha ( pakirani polbeli, kupljen pri najboljšem soisedu ). Na etiketi piše: sestavine: voda kvas jedilna sol sojina moka emulgatorji E 472e rastlinska maščoba konzervans E 263 encimi sredstvo za obdelavo moke askorobinska kislina in ( vem da ne boste verjeli ) :pšenična polbela moka T- 850. lp ežoj

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. jun 2006 23:26

Ežoj, jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. jun 2006 12:14

No, še jaz pristavim svoj piskrček. Pred nekaj dnevi sem postala lastnica kruhomata (darilo) in sem včeraj prvič poskusila. Kupljena mešanica za kmečki kruh (prva s police,ki mi jeprošla pod roke, neki hit mix od žita). Ker imam prste praviloma hitrejše od pameti, sem vlila tekočino v posodo in dala na vrh moko, zaprla pokrov in nameravala izbrati program, kot je bilo v navodilih z vrečke. Seveda sem spregledala, da bi morala program izbrati prej, preden sem posodo s sestavinami dala nazaj v stroj, in ko sem avtomat zaprla, se je kar vklopil nek naključen program in začelo je mesit...No ja, kar bo, bo, sem si mislila in pustila, da se zadeva konča, kakorkoli bo že (naknadno stiskanje po gumbih ni namreč dalo nikakršnega rezultata...) No, konec je bil srečen - čeprav se je peklo po nekem drugem programu odpriporočljivega,je bil kruh super - hrustljava, lepo zapečena skorjica, sredica ravno prav mehka in sočna, skratka, brez pripomb. Verjetno po tistem, da ima nor kmet velik krompir...Aparatek je res čudežen, ni kaj. Kaj bo šele počel, ko ga bom malo bolj obvladala... Pozdrav vsem kruhopekom, Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. jun 2006 15:32

Katere znamke kruhomat pa imaš? Imam že tretjega (pri meni ti strojčki res trpijo) in program vedno izberem, ko je posoda že vstavljena. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 25. jun 2006 22:33:27

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. jun 2006 10:22

Meni se vedno posede na vrhu, kljub temu, da ne odpiram pokrova... A je za to kriv kvas ali kaj tretjega? Sonja

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

26. jun 2006 10:24

Po mojih izkušnjah samo preveč kvasa. Dolores

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

26. jun 2006 12:40

Riba ribica, znamka aparata je cleo. Nikoli slišala, meni sta ga kupili prijateljici. Ko bom imela kaj več izkušnej z njim lahko povem, ali je ok ali ni. Za prvič pa - kot sem že napisala - je vse izpadlo ok, čeprav je začel aparat delati, preden sem sploh lahko izbrala program...mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti