Aparat za peko kruha

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. apr 2006 23:29

Runo01, ne vem, kdaj si prebrala, da mi je kruh na hitrem programu uspel. Uspel mi je napihnjen s kapo, s tem sem se pohvalila. Nimam si navade izmišljat stvari. Ko mi bo uspel na ta hitrem, bom sigurno napisala. Do takrat pa..... Pozdravček!! jasna

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

21. apr 2006 12:42

Tukaj je moj recept za sladki kruh : moka tip 400-540g mleko 350ml margarina 2-3 jedilne žlice sladkor 3 jedilne žlice 1 jajce sol suh kvas 1z rozine ali drugo suho sadje 100g sesekljani lešniki po želji 3 jedilni žlici program sladki kruh,rozine in lešnike dodamo po signalu. runo01 Sporočilo je spremenil(a) runo01 dne 30. apr 2006 14:45:37

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. apr 2006 6:25

Juliya, včeraj naredil sladki kruh po " tvom " receptu, dodal tudi rozine: O.K. ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. apr 2006 6:53

jasna1 je napisal/a:
................. Ko mi bo uspel na ta hitrem, bom sigurno napisala. Do takrat pa..... jasna
jasna1, tole pri tebi, s kruhom na hitrem programu, je skoraj že magija! Če daš skupaj kvas, moko ,vodo, pustiš nekaj časa, mora vshajat. Morda imaš premrzlo moko pa na hitrem programu ni dovolj časa za vshajanje, zaradi tega povečaj količino kvasa. Jaz na hitrem programu dam 1/3 kvasa, raztopim pa ga prej v mlačni vodi. Naredi nekaj poskusov, vse enako samo spremeni količino kvasa. Pa še to: ponavadi ne govorimo o polomijah, evo kaj mi se pripeti: grem v Ljubljano po opravkih, nimam kruha, pa si rečem, naj me kruh pričaka ko pridem, sprogramiram stroj, da bo kruh pečen ko pridem. Pridem nazaj, kruh še topel, fajn. Izvadim ga: presenečenje, po vogalih sama moka v debelini cca 2 cm. Kruh : " nikakav", kot bi bil surov, totalno neužiten ( na hitri program dam kruh na novo, in ne umrem od lakote ). Vsega ne pišem, takrar sem po zapisal,kaj sem naredil: dal sem 1/3 kvasa, 500gr moke pa 375 ml vode ( namesto 275 ), in zaradi tega testo se sploh ni zamešalo od vse moke, vode je itak bilo preveč, razporedila se na še manj moke......... lp ežoj

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. apr 2006 21:31

Jože, me veseli, da ti je všeč tisti kruhek. Moji ga obožujejo in ga pečem vsak drugi dan. Požeruhi, kaj češ. ) Julija

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. apr 2006 22:16

Ja, Ežoj, jaz sem včasih prava čarovnica, veš. Ampak očitno bi lažje naredila princa iz žabe kot pa kruh na tahitrem... Je pa res, da z več kvasa še nisem poskusila, ker sem ga zadnje dni pekla čez noč. In imam občutek, da bo uspelo. In potem se bom pohvalila, kot da sem ga jaz izumila, brez skrbi! Lep začetek novega tedna vsem!! jasna

tipkas01  

član od: 8.3.2006

sporočila: 8

30. apr 2006 0:34

Helou vsem! Sploh vas nisem prej brala ker nisem vedla da ostajate. Danes sem dobila pekomat in sicer Ciatronic in vas k sreči našla,.... Spekla sem prvi kruh,... vauuuuu frajerka,... uporabla sem moko za domači kruh, ki je že mešanica, ostalo sem se držala navodil in ,.... ja kaj naj rečem kruh je bil mal premal slan, mal premal je po moje vzhajal,.. sicer je bil pa dobr,... in tud z vzemanjem ven nisem imela problema,...le skorja je bila trda (pa zdaj že evm da amoram en 1/2 ure še notri pustit) pa ne se bat sej ne bom obupala,... preletela sem vse vaše strani SUPER STE ,... in že sedaj hvala za vse nasvete ,,.... pa vendar me mal begate kok kvasa na kok moke, na kateri program ,...ker komentirate različno verjetno glede na aparate ker pa sem kot rečeno začetnik me to zelo bega ,... saj verjamem da vaja delo mojstra, toda trenutno sem čisto zmedena a bi bil-a katera tako dobra in napisala morda nekaj osnovnih receptov oz.navodil za omenjeni aparat (čist telgrafsko) recimo: za kruh- program normal za kruh - program zelo hiro za polnozrnat kruh za koruzni kruh za sadni kruh,... še enkrat hvala že za vse do zdaj,... tipkas01 Sporočilo je spremenil(a) tipkas01 dne 30. apr 2006 00:36:11 Sporočilo je spremenil(a) tipkas01 dne 30. apr 2006 00:38:08 Sporočilo je spremenil(a) tipkas01 dne 30. apr 2006 00:40:11

waris  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

30. apr 2006 13:16

Jaz imam isti aparat in sem zelo zadovoljna z njim.Jaz pečem največkrat po tem receptu 2 merici vode ali mleka sol in sladkor dam po okusu malo olja 3 merice bele moke 2 merice črne moke (lahko tudi ržene) 1 vrečka suhega kvasa ali polovico svežega Pečem na programu Volkorn (za polnozrnat kruh) Veliko pa tudi uporabljam za mesenje kvašenega testa (na programu sedem),za pizzo,potico. Lep pozdrav in dobro peko ti želim! waris

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

3. maj 2006 22:40

Prosim za pomoč pri nakupu pekača za kruh. Rad bi imel dober pekač pa je taka zmeda na trgu (preveč izdelkov) tako da bom hvaležen, če mi kdo napiše s katerim pekačem (firma:model) je res zadovoljen ali pa ni , na kaj naj pazim pri nakupu .. Po občutku mislim, da mora imeti dve gnetilki, cca 12 programov, kontrolo zapečenosti, ugoden za čiščenje, teža kruha 700-1000g, zakasnjen vklop . Hvala v naprej za vaše komentarje oz. predloge. smak

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

4. maj 2006 8:09

Samk vse si sam povedal tisto le glej da bo imel dve gnetilki jaz sem imela clatronikovega in sem bila zelo zadovoljna z njim potem pa se mi je pokvaril in sem si vmes sposodila ot tašče severinovega z eno gnetilko in nikakor ni prišel takšen kruh kot sem želela potem sem kupila enakega kot sem prej imela samo da piše na njem unitet in moj kruh je zopet odličen seveda pa je z dvema gnetilkama.Pa vidim da si nov in dobrodošel med nami kmalu boš postal odvisen od Kul. Lep dan še naprej mamazeljka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti