Aparat za peko kruha

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

6. apr 2006 20:12

to so programi:4 hitro,6 zelo hitro1,7zelo hitro2 to naj bi bili programi za hitro pečenje kruha ,ampak iz tega ne nastane nič podobno kruhu.Upam da mi boste pomagali,mogoče bom tudi jaz vam kdaj pomagala.Pa lepe sanje vam želim. runo01

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. apr 2006 21:26

Runo01, moj strojček tudi ne speče fajn kruha na hitrem in ekstra hitrm programu. Ga pač pečem na drugih programih. Saj praviš, da ti drugačer lepo dela. Pač pozabi na te programe, pa bo. jasna

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

6. apr 2006 21:37

zakaj pa nas potem bombandirajo s vemi temi programi če so ne uporabni. runo01

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. apr 2006 21:45

Moje mnenje: ko kupuješ aparat, si po navadi popoln laik. Kupiš tistega, ki ti na prvi pogled nudi več. In super extra hitre variante so vedno privlačne, a ne. Je pa neka logika, do katere se dokoplješ kasneje - da je ni mašince, ki bi v slabi urci zmešala, vzhajala in spekla korekten kruh. Vsaj v mojem primeru je tako. Pa se ne sekiram, ker itak pečem ponoči. jasna

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

7. apr 2006 8:26

jasna1 je napisal/a:
Je pa neka logika, do katere se dokoplješ kasneje - da je ni mašince, ki bi v slabi urci zmešala, vzhajala in spekla korekten kruh. jasna
Kenwood v eni uri naredi vse to in kruh je korekten. Za razliko od nekaterih drugih tudi z mešanico bele in polnozrnate moke nima težav na hitrem programu. Kruh je visok, ima kapico in zelo lepo diši. Je pa res da je dražji od drugih. lp, Marija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2006 10:08

Se strinjam z galyko,tudi moj Keny (kenwood) nima neuporabnih programov, hitri program traja 58 minut in navadno dam še 10 minut dopeke in kruh je super, samo mora bit vsaj malo mešan z belo moko, ker polnozrnata pač rabi dalj časa za vzhajanje. Edino programa za marmelado še nisem poizkusila, to priznam, ampak ostali so pa ok. Francoski kruh me ni ravno navdušil, ampak me tudi na splošno ne navdušuje, mam rajši manj bele. Ne bi rekla torej, da ostali programi niso uporabni, samo moraš jih uporabljat za tisto, za kar so namenjeni. Hitri kurh je za kadar se ti mudi, če imaš celo noč časa, da speče kruh, ga je pa škoda dat na hitri program, ker bo na dolgem dvekrat vzhajal in bo temu primerno boljši, sploh, če boš delal čisto polnozrnatega, oz. nebelega... Program za sladke kruhe peče na nižji temperaturi, to sem par strani nazaj razlagala - vse programe na svojem kruhopekcu. Ker majo ti aparati vsi približno iste programe, lahko prebereš tisti post in pogledaš, kaj piše pri tvojem. Ne grdo gledat kruhopeka, če ne veš, za kaj se kateri program uporablja, tega ni on kriv POglej, kaj piše za kaj je katera cifra, pa napiši in vprašaj, kar ti ne bo jasno, ok? Jaz pri aparatih gledam na to, koliko ga bom uporabljala in kako kvalitetnega torej rabim: vodogrelec recimo, ki ga sicer veliko (vsak dan) uporabljam, ampak mi je dosit vseeno za dizajn, mam bolj poceni varianto, samo da ima dovolj moči (wattov) in dovolj volumna (1,7l). Racclette, ki ga redko uporabljava, ker je spravljen na najvišji polici in ker moraš pač to planirat in it v trgovino po razno meso in zelenjavo za gor in zato ni tako važno, kako kvalitetna je zgornja plošča, ker je ne bova nikoli znucala, je torej tudi bolj poceni. Kruhomat, mikser in take bolj vsakodnevne stvari pa morajo bit dobre, ker se mi ne da met vsak dan sitnosti z njimi. Ne bo mi žal denarja tudi za ta-boljšo mašinco za testenine, ker jo rabim vsaj 1x na 14 dni in prihrani veliko truda (beri valjanja) in ne bo mi žal denarja za sladoledomat, ki sam zmrzuje, samo da grem nekam, kjer ga imajo, ker sva pač velika porabnika sladoleda in ima ta nekaj prednosti, ki res odtehrajo ceno... Po navadi se kar splača kvaliteta - če stvar uporabljaš, seveda... Čeprav včasih maš pa zegn:) in je kaka stvar po naključju tako poceni. Splača se malo preštudirat prej vse lastnosti (če nisi ravno bogat, v tem primeru ti je pa itak vseeno, pač kupiš novega:), potem to niti ni tak problem, saj kupuješ po eno stvar naenkrat (razen, če se ravno seliš) in potem ni taka muka to preštudirat, kaj je dobro met in kaj ne. Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. apr 2006 22:29

Uh, sem ga pobiksala, a ne? Ampak res sem mislila, da ta hitra varianta ne deluje. Potem imam pa res smolo, ali pa ne znam? Imam Clatronica, kupila sem ga v akciji (baje) za 12.990,00 v Merkurju. Drugače je super super, samo se je pa že zgodilo, da sem hotela na brzino speči kruh, (čisto navadnega - belega) pa ni bil ničemer podoben. A ima kdo izkušnje s hitro peko pri Clatronicu? A obstaja kakšna posebna finta? jasna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. apr 2006 9:54

jasna1, vse kaj napiše Veri, verjami brez pomisleka ( drži kot pribito ). Ravno sedaj sem ( prvič ) dal v Clatronic naredit kruh po hitrem programu ( program 6 ). Se oglasim čez eno uro. ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. apr 2006 11:14

jasna1, spet jaz. Je tako kot sem prej povedal: Veri ima prav! bela moka 300 gr. ( imam kruh od prej, sedaj sem šel samo preizkušat, zato le 300 gr.) voda 175 ml. sol slaba žlička Kvas 1/3 merkatorjevega ( celi ima 45 gr. ) mal sem goljufal in sem kvas prej zamešal z mlačno vodo stroj: clatronic ( takšen kot ga imaš ti ) program: 6 ( zelo hitro I ) 58 min po končanem programu še na 12 za 10 min ( prej je treba stroj izključit, naštimat program 12 in ponovno vključit. Čez 10 min. ali koliko pač hočeš kruh izvadiš. Kruh je lepo vzhajan, lepo zapečen ( razen zgoraj, skorja je svetla ) lp ežoj

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. apr 2006 17:45

Bravo, Ežoj!!!!! Se pravi, da ni problem v strojčku, a ne... Jutri ga bom spekla po tvojem receptu na ta hitrem programu, bom javila rezultate. Ampak en pomislek kljub temu, se pravi, da najbrž normalne količine kruha (pol kile) ne bi dobro spekel, oz. bi ga bilo potrebno dodatno še dalj časa pečt... No, najprej bom spekla tamajhenga, naslednji dan pa še tavelikega. In se javim. Čao vsem!!!! Izkoristite lep sobotni dan!!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti