Aparat za peko kruha

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

30. mar 2006 8:07

Kruhopeki in "kruhopekice", zanima me, če kdo pozna Eltin kruhomat? Včeraj sem ga videla v Muellerju, mislim, da je model BA 123, stane pa 8.400 SIT. Malo se mi zdi poceni, pa bi mi prav prišla informacija o tem, kako se obnese v praksi. Ker nisem poznavalka, ne vem, na kaj bi morala biti pozorna, na prvi pogled mi je bilo všeč to, da se da speči kruh do teže 1,2 kg. Če ima kdo kakršnekoli izkušnje z njim, dobre ali slabe, naj mi prosim napiše. Lep dan vam želi Encijan Sporočilo je spremenil(a) Encijan dne 30. mar 2006 08:07:38

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

30. mar 2006 10:20

Pri nas smo ga imeli, spominjam pa se, da je vedno preveč zapekel in smo izklapljali 10 min. pred koncem, čeprav je bilo nastavljeno na najmanjšo zapečenost. Drugače sem bila z njim zadovoljna. V trgovini so nam ga zamenjali za drugega, ker so ven padali nastavki za lopatice, celo malo tekočine je steklo ven. Sedaj imam več izkušenj s temi strojčki, zato svetujem tudi namakanje posode z zunanje strani, če se gnetilke ne morejo vrteti. To pomaga veliko bolj kot pa prisilno obračanje z raznimi pripomočki. Ali imajo te aparate v mariborskem Muellerju? Ravno prej sem gledala njihov prospekt, a tega ni bilo. Bo treba malo pogledat za naslednjim, ker je drugi že precej slab. Lp iz Mb riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. mar 2006 12:02

nekje na forumu sem se pred časom razpisala, na kaj vse moraš bit pozorna pri nakupu kruhopeka. Tesnjenje pokrova, programi (kateri in koliko jih je), kakovost materiala posode, gnetilk, min. in max. količina kruha, število gnetilk, če želiš strojček za večjo količino,... Verjetno je še kaj, pa se zdaj ne spomnim,pobrskaj malo nazaj, ko je nekdo spraševal, katerega naj kupi... Veri

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

31. mar 2006 8:13

Riba-ribica in Veri, hvala za vajina odgovora. Temo redno spremljam, zato se tudi odločam za nakup, saj ste me čisto navdušili (in kruh tudi sedaj brez kruhomata rada pečem, sploh polnozrnatega, a kaj ko ni vedno dovolj časa) in bom pred odločitvijo zagotovo poiskala tisto stran, kjer je bilo govora o tem, katerega kupiti. Samo se ne spomnim, da bi bil kak bolj konkreten odgovor glede proizvajalca in modela; zanimalo me je pač točno za ta model. A bolj ko premišljujem, se mi zdi, da se za ta model ne bom odločila, ker z najcenejšimi izdelki nimam najboljših izkušenj in najbrž tokrat ne bi bilo nič drugače. Ko se bom dokončno odločala, bom najbrž izbirala med proizvajalci, ki so omenjeni tu na forumu. Aja, še to. Kje pa je največja izbira teh strojčkov na enem mestu. Najbrž v večjih trgovskih centrih? Če imate slučajno v spominu kako trgovino v Ljubljani in Celju z veliko izbiro, se priporočam za info. Riba-ribica, za mariborski Mueller ne vem, jaz sem tega videla v Ljubljani na Čopovi. L.p. Encijan

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

31. mar 2006 8:20

Encijan je napisal/a:
Aja, še to. Kje pa je največja izbira teh strojčkov na enem mestu. Najbrž v večjih trgovskih centrih? Če imate slučajno v spominu kako trgovino v Ljubljani in Celju z veliko izbiro, se priporočam za info.
V Ljubljani sem jih videla več na kupu v Bigbangu v Btcju. lp, Marija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. apr 2006 23:43

Encijan ! Moj prvi kruhomat, ali lepše( kot je zadnjič ena napisala) in bolj slovensko kruhopek, je bil tudi Eltin.V bistvu sem bila z njim kar zadovoljna,se mi pa zdi, če me spomin ne vara, da sem kruh malo težje dobila iz posode (mogoče zaradi dveh gnetilk ). Oznake za programiranje so bile natisnjene površinsko in so se začele že kar kmalu raztapljat( sem imela občutek da zaradi vročine med pečenjem). In na koncu je začel med mesenjem tako moteče škripat ,da sem ga nesla na servis in ker je bil še v garanciji, so mi vrnili denar. Potem sem kupila Perfecta in sem bila v vseh pogledih bolj zadovoljna.Med drugim mi je bila bolj všeč posoda,ki je imela v primerjavi s prejšnjim lepo zaokrožene robove in je bil kruh veliko lepši na pogled.To se mi zdi kar precej pomenbno, ker škatlaste oblike kruh res ni lep. Kupila sem ga v akciji za 10 jurjev in mi že več kot leto in pol odlično služi. Tega ti res priporočam.Sicer jaz imam manjšega, za cca. 850 g, obstajajo pa tudi večji za (sem vidla pred nekaj meseci v Sparovem katalogu, je bil tudi v akciji) 1300g ( tu nekje, ne me za besedo držat). Seveda ni nujno da je ta tudi fajn, ti naj kdo napiše,ki ga ima.LP Aki

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. apr 2006 10:57

Zdaj sem videla v Sparovem katalogu Perfecta, ki sicer ni tak kot moj, ampak ne verjamem da se po kvaliteti bistveno razlikuje. Bi rekla, da je kvečjemu bolj izpopolnjen. Stane pa 9.980 sit. Aki

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

3. apr 2006 11:46

Imam vprašanje glede kruha spečenega v kruhomatu. Vedno mi lepo uspe - tako bel kot polnozrnat, vendar se že naslednji dan drobi. Obstaja kakšen trik? Uly

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

3. apr 2006 11:53

Mi imamo že drugi aparat za peko kruha prvi je bil Clatronic zdaj pa je United stapopolnoma enako vmes sem si sposodila od tašče ker se mi je prvi pokvaril in mi ni bil všeč ker je imel samo en mesilni klin jaz pa imam dva klina in tako boljše premeša testo.Takšno je moje mnenje drugače bi pa brez aparata za peko kruha bila težko pečem ga že tri leta in ne vem če smo ga kupili trikrat. LP mamazeljka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

3. apr 2006 13:29

Uly, s solno-kvasno emulzijo se drobi manj. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti