Aparat za vakuumiranje

olii  

član od: 11.1.2005

sporočila: 6

tema odprta - 17. jul 2006 13:08 | ogledi: 9.107 | odgovori: 7

lp

Mene pa zanima če ima kdo od vas strojček za vakumsko pakiranje (varjenje).

Ali imate morda tudi kakšne izkušnje pripombe pohvale.

Zanima me tudi ali je strojček (HOMEVAC) ki ga trenutno prodaja Merkur v svojih akcijah za ceno 21.900 sit dober. Malo me bega ker so si cene teh aparatov tako različne.

olii

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

17. jul 2006 13:13

Jaz imam enega za 5000 sit ali nekaj takega iz Quelle. Dela relativno dobro, čeprav mu naše vrečke za zamrzovanje ne dišijo, ker so predebele. Zaenkrat mi odgovarja, ampak ko bom imela kak tolar več, si bom priskrbela boljšega. Pa tudi izredno glasen je... Mogoče ga zato bolj poredko uporabljam Vsekakor kak tolar več, ne škodi. lp, Marija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jul 2006 14:50

Priporočam z opombo, da moraš imeti tudi vrečke oziroma folijo njihovo in niso ravno poceni, so pa za večkratno uporabo. Cene poglej na http://www.status.si/ Ta je super za salame, klobase, za meso s kostmi pa ne, ker kost predre vrečko. Zrak pa resnično izsesa na miminum. Moja mami ga je dobila, ko je šla v pokoj. Drugače pa imam jaz tudi to cenejšo varianto za 5000 jurjev, kupljeno v Sparu, znamke Clatronic, prime na vse vrečke brez problemov. Ob zadnjih kolinah sta prišla oba prav. Pa tiste posode, ki so zraven v kompletu, so tudi OK, lahko jih še dokupuješ. Edino vrečke oziroma folija so v Merkurju občutno dražje, kot če naročaš direktno pri njih, kjer je nad 15000 SIT zastonj poštnina, mi jih naročimo maximalno 2x letno. Loni Makaroni

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

17. jul 2006 15:12

Mi ga imamo od Zepterja.stal je okrog 50.000,(lahko tudi na obroke) pa je vreden svojega denarja. Vrečke so prav tako za večkratno uporabo-morajo bit original.Še zdaj imamo lanske suhe domače klobase zapakirane in so še vedno super.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. jul 2006 16:25

Imam ta strojček in sem zadovoljna. Res pa je, kot je rekla že Loni, da so potrebne posebne vrečke. Izsesa pa res ves zrak in za suhe stvari je super. Sem pa hotela zmrznit par koščkov kuhanega šinka, je pa probleme delalo in sicer zaradi vlage ki je bila prisotna.. Recimo za sir je pa super. Ta trenutek, ko to pišem se mi je posvetilo, drugič bom najprej zmrznila šink, potem ga pa vakumsko pakirala. Itak pa imaš opcijo varjenja, brez izsesavanja, tako da ti ni treba imet dvah recimo. Tisti dve posodi, ki jih dobiš poleg, so pa res zelo fajn.S posebnim nastavkom lahko izsesaš zrak iz posode. To uporabljam za kak parmezan, potem če mi ostane polovico avokada, ali kaj drugega.Poleg dobiš še univerzalni pokrovček, premera cca. 10 cm. To lahko uporaviš za odprt kozarec vloženih oliv, ali recimo gobic, če vseh ne porabiš za na pico, jih vakumsko zapreš in se ti do naslednjič ne bodo pokvarile. Pa še en zamašek za steklenice na isto foro je tudi zraven. Tako da fajn stvarca. Prej sem imela navadnega, mi je dolgo dobro služil in ko sem videla po reklamah te zadeve, mi je takoj skomine naredilo.Ni mi žal da sem ga kupila, samo če bi mi stari še delal, pa ne bi hitela z nakupom. Aki

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

20. dec 2006 11:47

Kje pa nabavljate vrečke,tiste z meržeico spodaj?? val

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

20. dec 2006 12:34

olii....jaz imam strojček za vakumsko pakiranje že kakšno leto in je super,cena je bila okrog 22000,kupljen pa pri Merkurju.Rabim ga predvsem za vakumsko pakiranje domačih salam(vakum redko kdaj spusti,salame so v garaži na hladnem- sočne in ravno take kot 8 mesecev nazaj,)..spakirala sem tudi doma posušene slive,super je za korenje,in meso brez kosti.po opisu sodeč imam enak strojček kot aki. kuharca37

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

20. dec 2006 13:54

Tudi jaz imam strojček za pakiranje, kupljen v Merkurju, od firme Status in sem zadovoljna. Sam Status pa prodaja tudi izboljšano verzijo strojčka, ki ima tudi tipko za prekinitev izsesavanja zraka. Ta način lahko uporabljamo za pakiranje mehkejših stvari npr. kruha. tanja tominec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti