Piknik za otroke

Abeta  

član od: 24.2.2005

sporočila: 43

tema odprta - 14. jul 2006 8:09 | ogledi: 5.666 | odgovori: 7

Imamo praznovanje rojstnega dne. otroci stari od 3-6 let.

kakšne ideje kaj jim ponudit za jesti? da bo malo drugače?

Abeta

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

14. jul 2006 9:10

Otroci imajo zelo radi "junk food" kot so hamburgerji in pomfri. Čer pa jim tega ne želiš dati jesti pa upoštevaj le to, da je hrana v majhnih koških, primerna, da se prime v roko in, da jo otroci lahko sami pojedo, brez pomoči staršev - ponavadi celo med tekom po vrtu. Lahko so mini hrenovke v testu, pica v koščkih, razne mrzle skutno zelenjavne pogače, tramezzini, sirove palčke. Imajo pa tudi zelo radi kako solatko iz pisanih testenin s tuno in sirčkom (z zelenjavo je ponavadi križ). Drugače pa pomisli tudi malo na starše otrok - tudi oni morajo jesti, he, he. Aja, pa ne pozabiti na torto. Uspešen piknik! Ana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

14. jul 2006 9:29

Pri otrokih ne kompliciraj preveč, njim je dokaj vseeno, kaj jedo. Lahko narediš mini pice in jih z rezinami paprike in oliv okrasiš tako, da imajo smeškote na vrhu, ali pa toast izrežeš v krogce in jih obložiš tako, da so videti kot klovni, škratki ali kaj podobnga (redkvica za rdeča lička, rdeča paprika za usta ipd). Morda spečeš piščančje kokete, če imaš predsodek glede že pripravljenih jedi pa puranji ali piščančji file narežeš na trakove in sama spaniraš in spečeš - te palčke se lahko jedo tudi hladne, mi smo to več krat prakticirali. Tudi mini hamburgerji pridejo prav - jaz sem jih pripravila v naprej (hlebčke, potresene s sezamom ali pa brez dobiš že gotove za kupit), potem pa jih dala na pekač in v pečici pogrela, ko sem vzela kruhke z mesom iz pečice sem dala v vsakega list soalte in drugo zelenjavo, pa je bilo... Seveda pa je odvisno tudi od tega, koliko otrok pride in kakšne prehranjevalne navade imajo... Včasih smo naredili tako, da smo toast, sir in šunko narezali v različne oblike (kroge, trikotnike, zvezde...), pa so si otroci sami sestavljali sendviče in jih krasili z narezano zelenjavo. Še tekmovali so, kdo bo naredil višji sendvič, kdo bolj smešnega klovna ipd... Za sladico pa po moje kakšno sadje - skleda mešanega, zrezanega sadja, v rezervi pa imeti še malo sladoleda ali smetane, če se komu zahoče. Ali pa muffine, ti so sila praktična zadeva za majhne otroške ročice... Natakem pikniku morajo biti otroci popackani....Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

14. jul 2006 10:22

tudi jaz sem mnenja, da jim je najbolje pripraviti material v koščkih enega grižljaja pa naj sami sestavljajo... kruh, salame, siri, zelenjava,... za konec pa sadna solata pa smetana in sladoled... pa kakšen piškot prav pride... LP Drejček

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

14. jul 2006 12:09

Ja res je najboljše da narediš tako kot je napisala mamamia.Lahko pa narediš še sadna nabodala te so za otroke zanimiva(melona,lubenica,grozdje...) Moja hčera je pred enim mesecem praznovala rojstni dan na ranču Kaja in Grom.Praznovanje traja 4 ure.Imajo ranč na katerem otroci jahajo konje,in vse se dogaja v naravi.Dobijo njam njam prigrizke.Torto pa naredijo škratje.Izdelana je iz biskvita,pudinga,jabolčnih krhljev in čigumijev(kar doma narejeno).Čeprav torta ni bila podobna tisti ki jo kupiš je bila najboljša ker so verjeli da so jo res naredili škratje.Če imate majhne otroke bo to pri njih še bolj vžgalo.Drugače pa lepo praznovanje. www.ranc-kajaingrom-dz.si

Abeta  

član od: 24.2.2005

sporočila: 43

14. jul 2006 12:49

Zoha ...... SUPER STVAR žal je malo daleč. pozna kdo kaj podobnega na Gorenjskem -----> SZ od Kranja Abeta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

14. jul 2006 14:05

No, če je kdo iz MB, imajo pod Pohorjem indijansko vas - vigvami, poniji, ogenj, vse...animatorji poskrbijo za pravi indijanski dan. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 1:36

Na ohlajen krožnik daj 8 do 12 kroglic sladoleda različnih okusov, politih s polivkami različnih okusov, zapiči toliko žličk, kot bo otrok (če jih bo seveda vsaj 8, da bojo zmazali sladoledno goro), dodaj še kak dežniček, vafelj, keks,... kar bo pritegnilo male očke in naj planejo! Sigurno si bojo zapomnili. Če pa kaka pikolovska mamica pripelje svojo poštirkano hčerkico v zatagmašni opravi, pa jih obleči v predelane vrečke za smeti, da bojo lahko pacali:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti