Torta - spet :)

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 30. jun 2006 11:13 | ogledi: 2.113 | odgovori: 4

Saj vem, da je takih tem veliko. Samo sem lena, pa če se me bo kakšna dobra duša usmilila...

Prihodnjo soboto tast praznuje 60 let. In jaz zadolžena za torto. Spekla bom 2 - čokoladno in sadno. Ponavadi vedno pečem čokoladno torto - tudi čokoladen biskvit. Zdaj pa bi rada pri sadni uporavila svetel biskvit. Kater recept je preverjen (pekač 26), pa da bi se lahko 2x prerezalo? Hvala!!

Urška

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. jun 2006 12:11

OBIČAJNI BISKVIT ZA TORTO 6 jajc 20 dag sladkorja 15 dag moke 2 žlici olja Rumenjake in 1/2 sladkorja penasto vmešamo, dodamo olje. Iz beljakov in preostalega sladkorja naredimo trd, a še mazav sneg. 1/3 snega vmešamo v rumenjakovo maso, da jo razrahljamo. Nato naložimo nanjo preostali sneg in presejemo moko. Rahlo zmešamo s kuhalnico (od spodaj navzgor), da ni več videti moke. Model za torto na dnu namažemo z maslom in posujemo z moko, obod pustimo nenamazan. Testo stresemo v model, pogladimo, masa naj bo rahlo višja ob obodu. Pečemo pri 170 stopinjah vsaj 30 minut (odvisno od pečice, preizkusimo s pletilko ipd). Pečen biskvit vzamemo iz pečice, pustimo 5 minut, da stoji, nato ga z nožem ločimo od oboda in obrnemo na mrežo, da se ohladi. Lepše se reže naslednji dan (pri meni nikoli nima te možnosti!). teta torta

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

30. jun 2006 12:38

Pred nekaj leti sem od Neckermana prejela čestitko za rojstni dan, na njej pa je bil recept za jagodno torto. Od takrat ponavadi uporabim recept za biskvit, ki je bil napisan na čestitki: 6 jajc 12 dag sladkorja 12 dag moke 1/2 pecilnega praška Jajca in sladkor penasto vmešamo, da rata malo gostejša krema. Previdno dodamo moko zmešano s pecilnim praškom. Pečemo 30 minut na 180 stopinj. (mislim, da sem prav napisala minute, bom pogledala doma). Biskvit je zelo rahel in ko ga navlažiš pride super sočen. Namesto sadne torte priporočam jogurtovo torto z malinami (ali drugim sadjem, lahko tudi zamrznjenim le da ga prej odtajaš) http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6783. Uporabi recept za biskvit, ki sem ti ga napisala, ga navlaži, namaži mamelado in naredi kremo po receptu. Sem 100%, da boš hvale prejemala še dolgo . Lp, Asja

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

2. jul 2006 10:48

Jaz mam enega, ki vedno, vedno uspe : 200g jajc (tehtana brez lupine) 300g sladkorja 50g jedilnega škroba 250g moke 1dl mleka vanilijeva aroma pol vrečke pecilnega 2 ščepca soli Penasto stepamo jajca in sladkor (masa mora postati svetla in penasta),nato med stepanjem dolivamo mlačno mleko in vanilijevo aromo. Na zmes presejemo moko+ jedilni škrob + pecilni in dobro premešamo (sama uporabim metlico in moko umešam z gibi od spodaj navzgor, ne krožno). Zmes damo v pekač( na dno damo peki papir), poravnamo in damo v vnaprej ogreto pečico na 180° in pečemo 25 minut, nato temperaturo znižamo na 170 in pečemo še nadaljnih 20 minut. Janja Mihalj

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

2. jul 2006 13:52

Tu imaš super recept za testo za torto. Jaz sem jo spekla včeraj pa je ni več. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5814. Če želiš več mase samo ustrezno povečaj količine!!! Res ti ga toplo priporočam! LP, alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti