Se gremo igrat?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. nov 2006 21:08

Ej, rokerca, tule se tikamo, velja obojestransko!!! Pa nisem naštela vseh, je pač moja stara mama bila iz revirjev doma, čeprav iz Hrastnika, no, iz "hauzov", če veš, kaj to pomeni??? No, iz kolonije. Pa Orleke poslušam, imajo krasna, povedna besedila, celo prva (?) plošča (aja, nosilec zvoka) je imela naslov Funšterc in jetrnice, ena pa Ajmoht. Jaz bom pa z vprašanjem ostala pri ajdi: so znanstveno ugotovili, da ima za zadnji del prebavila najbolj zdravilen (vsaj najugodnejši) učinek ena slovenska ajdova jed, zaradi njene priprave. In, verjeli ali ne, ugotovili so to strokovnjaki na Japonskem. Pa menda prišli sem to jed poskusit. Čeprav imajo doma soba rezance vsak dan na mizi ( na poti v/iz službe na stojnici na ulici običajno). V katero slovensko pokrajino so šli jed poskušat, kako se jed imenuje in kateri koraki v pripravi jo naredijo tako zelo zdravo? rimljanka

rokerca  

član od: 28.8.2006

sporočila: 20

29. nov 2006 21:38

Jaz hauze kar poznam, nekaj mojih sošolcev še vedno stanuje v njih, v Žabji in v Kurji vasi. Orlek je pa vas nad kotredežem, včasij je bila pod njo jama Orlek. Vodjo te skupine večkrat vidim v naši glasbeni, čeprav je Prekmurec, pravi mami. Njihove glasbe ne poslušam, mogoče jo pa še bom. Na vpraša nje ne znam odgovorit, tudi z mami ni nič, ker pravi, da je preveč sesuta, da bi šla po knjigah brskat. Jaz sem pa jutri fiziko vprašana. Pa še v stanovanju imamo, kot bi bomba treščila. LP rokerca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. nov 2006 21:52

Saj ne gori voda, boš že, pa dobro fiziko odgovarjaj, itak vem, da jo boš. Vlado je pa res Prekmurec, se mu sliši. rimljanka

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

30. nov 2006 22:22

Oj Rimljanka. Tudi če ni prav, kar vem da ni, bi bila to zame ajdova potepača s sirom. Eni ji rečejo ajdova potica. se ni važn, ker ni prov, je pa dobra tale potepača, pa še okoli božiča paše. Matjaž

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

30. nov 2006 22:38

Ful me zanima, kam so šli Japončki to poskušat ! Je pa fajn zadeva za hemeroide napast, kolikor vem. Pa tudi za celotno črevesje je super. Tak da, Rimljanka, mali namig prosim, če streljamo v pravo tarčo??? titta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. nov 2006 22:58

Ja, v pravo. Čez severno mejo se ajde z njive (za pripravo v lonec) lotijo drugače, tu se začne štos. rimljanka

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

30. nov 2006 23:04

za ajdovo potepačo vmesimo ajdovo vshajano testo. Testa ne valjamo, temveč ga z dlanjo potepemo na deski (zaradi tega se ji reče potepača). testo poožimo v namaščen pekač povrhu damo skuto s pregreto smetano in po vrhu še malo testa. z vilicami nekajkrat prebodemo in spečemo v pečici. Pravljično dobra zadeva. Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. nov 2006 23:07

Ne, matjaž, ne sme bit moka,.......kaša je, toliko lahko namignem. Je pa tvoj recept za preizkusit. rimljanka

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. dec 2006 17:33

Matjaž, bi prosla recept za potepačo. Hvala LP juhica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

1. dec 2006 18:07

matjaž je napisal/a:
Pravljično dobra zadeva. Matjaž
Se strinjam! Čeprav moja mama testa ne tepe, ampak kar takšne krpice dela in z njimi obloži dno pekača. Nato skuto, nanjo spet krpice in povrhu polije s smetano. Je pa to res pravljično dobro. In izpod mojih rok seveda ta zadeva ni nikdar tako dobra, kot izpod rok moje mame. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti