Se gremo igrat?

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

14. nov 2006 20:41

To je štajerska jed, ampak nimam pojma kakšna :((((

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

14. nov 2006 21:35

Jaz vem, da je to štajerska juha, rimljanka bo pa povedala, če je po temle receptu: ½ l fižola, 4 krompirji, 2 žlici masti, pol žlice čebule, 3 žlice moke, lovorov list, 2 stroka česna, sol, poper, kis. Fižol kuhaj s česnom in lovorovim listom. Mehkemu dodaj posebej kuhan, na kocke zrezan krompir z vodo vred in rumeno prežganje s čebulo. Okisaj, soli in popraj ter še vse skupaj 15 minut kuhaj. Blanchy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. nov 2006 21:36

Ne, popolnoma drugače. Navedi vir, da preverim, če ime drži ali gre za kaj drugega. rimljanka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

14. nov 2006 21:38

Saj je nisem našla pod tem imenom, rimljanka, je bil kar poskus na slepo. Blanchy

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

15. nov 2006 10:24

Borflonka je štajerska posebna juha,iz krompirja in repe,ter podmetom iz koruzne moke,ki jo lahko jemo tudi kot glavno jed! vir:BORIS KUHAR Štajerska kuhinja val

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

15. nov 2006 10:34

Val, kaj ni to bujtarepa? Matjaž

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

15. nov 2006 10:48

Pri borflonki gre za kose sveže repe. Vaj, odgovor priznam kot pravilen, nadaljuj z novim vprašanjem!!!! rimljanka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

15. nov 2006 11:58

Vonj nekatirih začimb,nas spominja prav na praznični -predbožični čas!,zato brez njih pri peki peciva v tem letnem času ne gre! Naštejte prosim:(abecedo začimb) ki je značilna za to letno obdobje ,ter v kakšni obliki je začimba! lep pozdrav! val

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. nov 2006 12:42

cimet - narezane paličice (cejlonski cimet-oster, sladko pekoč, ne grenek okus); mleti (kasija cimet - pekoč, sladek okus) - v bistvu je to posušena notranja skorja cimetovega grma li drevesa iz družine lovorov, ki ji odstranijo zunanjo skorjo. kardamom - zmlet, za medenjake - je posušen glavičast plod trajnice iz družine Zingiberaceae (uf, pa sem le uspela napisat!), ki je doma v Indiji klinčki ali nageljnove žbice - lahko uporabljamo cele ali zmlete.v bistvu so to cvetni popki klinčevca, ki jih tik pred razcvetom poberejo in posušijo. (družina mirtovk - zato tako diši, hehe) koriander - tudi pri medenjakih, bolj poredko, zmlet ali cel, je posušen plod rastline iz družine kobulnic. koromač - spet za medenjake-zmlet plod limona - nastrgana ali narezana lupinica, lahko tudi sok muškatni cvet - za medenjake, zmlet - v resnici je to posušena semenska ovojnica muškatnega oreha piment - zmlet - to so posušene, nedozorele jagode drevesa iz družine mirtovk pomaranča - včasih, naribana lupinica ali sok vanilija - ekstrakt, sladkor, cel strok, lahko ga prerežemo, iz njega z nožem postrgamo drobcena semena, itd. V resnici je to še ne popolnoma dozorel glavičast plod orhideje plezalke iz Mehike. zvezdasti janež - posušeni plodovi zimzelenega drevesa iz Kitajske - lahko je zmlet ali cel (v plodu je svetlorumeno seme, osem plodov sestavlja zvezdo), lahko tudi v obliki olja Po mojem sem jih še nekaj pozabila, npr.citronovec, grenka pomaranča, grenki mandelj, ingver - zmlet ali v kosih, janež- zmlet ali posušeni plodovi. Vse podatke sem našla v knjigi R. Goeck: V svetu začimb in dišav, Mladinska knjiga, ljubljana, 1979 LP cervus

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

15. nov 2006 14:18

čestitam elaphus naslednje vprašanje zastavi ti val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti