Se gremo igrat?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. avg 2010 20:39

Are za trske, s katerimi podkurimo, morda?

rimljanka

neznan uporabnik

24. avg 2010 20:55

A je bila to kresilna goba? japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2010 21:06

ne, in tudi drugič ne. tista žerjavica je iz pregovora.

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. avg 2010 21:08

So torej po kostanj (marone, no) hodile v žerjavico, pardon, kostanj (marone, no) nosile na tja na Laško?

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. avg 2010 21:12

Ja, res je. A to pomeni, da bomo spet cel mesec čakali na novo vprašanje??????  (griče so pa ježice).

llp

cervus

neznan uporabnik

24. avg 2010 21:15

Mislm!! Kot da na Laškem niso mel dost svojga kostajna! Požeruhi!! Adijo! Zdej grem lahko naprej na festival (vprašanja itak ne bo kmalu) japaja

neznan uporabnik

24. avg 2010 21:16

Sam so tut kresilno gobo okol nosil, tolk da veš! Vpraš Martina Krpana japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. avg 2010 21:23

Zagotovo veste, da je nekaj amino kislin za nas, ljudi, esencialnih. Natanko 8 od 20 sicer, kar pa ni tako zelo pomembno. Gotovo je za druge živali tudi tako, da so zanje nekatere amino kisline esencialne, druge ne.

Kako je pa s tem pri rastlinah? Saj verjamem, da še niste (morda se pa le motim) o tem razmišljale/razmišljali, ampak, malo napada na sive možganske celice (itak se je shladilo, pa se da) pa ne bo škodilo. Konec koncev so rastline tudi žive, pa redko o njih razmišljamo na enak način kot o živalih.

(japaja, pa sem te............................., upam, da uživaš na festivalu)

 

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 24. 2010 21:25

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. avg 2010 12:35

Tegale vprašanja pa jaz ne razumem najbolje. Katere aminokisline so za rastline esencialne????? Kolikor jaz vem, so zelene rastline organizmi, ki so sposobni iz anorganskih snovi delat organske. Torej, ne potrebujejo esencialnih aminokislin - ker si jih izdelajo same. Esencialnih za njih, no. Je pa znano, da rastline (z izjemo soje, se mi zdi) vsebujejo nepopolne beljakovine (v katerih ni vseh esencialnih aminokislin - esencialnih za človeka) za razliko od živalskih beljakovin, ki so popolne, torej vsebujejo vse esencialne aminokisline.

Tudi tako imenovane mesojedke (rastline, ki se "hranijo" z žuželkami), se ne hranijo z njimi, ampak posrkajo iz njih samo anorganske snovi, ki jih v tleh primanjkuje (torej so žuželke "gnojilo" za te rastline )

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

25. avg 2010 12:55

A si mogla naokol priti pred japaja?

Ja, seveda, saj v tem je štos......nimajo nobene esencialne aminokisline. In res, količinsko razmerje med posameznimi aminokislinami v beljakovinah je pri rastlinah precej drugačno kot pri človeku, zato rastlinske beljakovine niso najboljši vir aminokislin za človeka. Sploh ne, kar se tiče esencialnih, ostale pač lahko iz razpoložljivih naredi.

Išči toprej novo vprašanje (sem pa le uspela enmal ponagajat japaja, juhej

 

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti