Se gremo igrat?

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

19. nov 2007 20:05

titta, cakamo! slepakura

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

20. nov 2007 9:48

Trenta, štejem za pravilno in predajam besedo.

Res so Martina izdale gosi, ko se je malce skrival. Ker pa goduje v tem času je priloga iz zelja vezana na to. Različice so prišle z domišljijo kuharjev.

Morda pa še to, da uporablja tovrstno perjad tudi CIA, ker so goske glasnejše in manj predvidljive ter s tem učinkovitejši čuvaji od psov.

titta=

trenta  

član od: 9.5.2007

sporočila: 20

20. nov 2007 10:34

kaj je že bilo z gosmi? niso dresdenskih ljudi tudi rešile pred smrtjo pod bombami? očitno univerzalna žvau. vprašanje bo... upam, da do večera. lp trenta

trenta  

član od: 9.5.2007

sporočila: 20

20. nov 2007 10:38

pravzaprav sem dobila takoj preblisk štafeto predajam tistemu, ki našteje vsaj tri filme, ki so bili v dobršni meri posvečeni kulinariki in pove vsaj eno jed, ki je bila v filmu omenjena. "Vodo za čokolado" ne smatram za del odgovora:) trenta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. nov 2007 11:19

Ratatouille; Čokolada; Ameriška pita - khm, khm. V teh filmih je omenjena jed ratatuj, seveda, pa tudi čokolada (a je to jed? Zame vsekakor je, hehe). Pita je pa pita, no. Aja, še enega sem se spomnila - Ocvrti zeleni paradižniki - po tem filmu ni bilo nikjer za dobit zelenih paradajzov, hehe - rdečih pa še manj, so vse še zelene potgali.

LP

P.s. Big night - je še tudi en film o hrani. A se Charlie in tovarna čokolade tudi šteje? Ali velja špukanje češenj iz Čarovnic iz Eastwicka? Aja, a nemški tudi štejejo? sicer ga nisem dobro razumela, ker ga ni bilo v slovenščini (če kdo ve zanj, bi prosila za informacijo), ampak v Mostly Martha je vsekakor veliko hrane . cervus Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 20. nov 2007 11:49:43

trenta  

član od: 9.5.2007

sporočila: 20

20. nov 2007 12:17

hahaha dobro, da si napisala zraven še zelene paradajze. ameriške pite glih ne bi priznala, ni to kulinarični film :) drugače je pa tu naštetih 10 najboljših kulinaričnih filmov. skoraj cel tvoj dodatni nabor je not :) http://cookbook-recipe-software-review.topten bi pa lahko k temu dodala še Bridget Jones. Plava špargljeva juha je legendarna :) predajam štafeto lp trenta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. nov 2007 14:30

Ojej, na tvojem spisku deset najboljših je tudi Baby boom - eden najbolj prisrčnih filmov, kar sem jih kdaj gledala, z Diane Keaton v glavni vlogi. Enkratna je! Pa sem ga pozabila

LP

 

P.s. Aja, vprašanje - bo otročje lahko - napišite vsaj šest pregovorov o kruhu oz. njegovih bližnjih "sorodnikih"!

cervus Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 20. nov 2007 14:38:01

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

20. nov 2007 17:21

Kdor besede špara, kruha strada. Zarečenega kruha se največ poje. Kruh brez skorje je kot pivo brez pene. Kruh jemlji iz zemlje, ne iz tujih ust. Kdor ima kruha in vina, naj nikoli sosedu ne zavida.Iz slabe pšenice ni dobrega kruha. Kruh vsakomur daj, a ga od vsakogar ne jemlji. Tudi drobtine so kruh.

Če kruhek pade ti na tla, poberi in poljubi ga!

Človek pol sveta obteče, najboljši kruh doma se peče! Boljši suh kruh v slogi, kot pogača v prepiru! Iz te moke ne bo kruha!

Mornarki kruh ima sedem skorij.

Kdor stradal ni,ne ve, kako kruh diši.

kolk je fajn, če znaš c/p

No, da povem, s čigavim perjem se kitim (tudi s tvojim, elaphus): http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1773

kaj morem, če imam pa dober spomin, pa enga prijatelja, ki mu je na G........ ime!

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. nov 2007 17:25

hm, sem vedela, da mora bit tu nekje - pa se mi ni dalo kaj bolj možgane matrat - lepi slovenski pregovori pa itak niso nikoli odveč. Rim, nakopala si si  na glavo. zastavi naslednje vprašanje, prosim!

LP

cervus

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

26. nov 2007 15:25

elaphus je napisal/a:

hm, sem vedela, da mora bit tu nekje - pa se mi ni dalo kaj bolj možgane matrat - lepi slovenski pregovori pa itak niso nikoli odveč. Rim, nakopala si si  na glavo. zastavi naslednje vprašanje, prosim!

LP

cervus
Dajem na prvo stran... Kristalka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti