Se gremo igrat?

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. jul 2007 9:32

emily, lepo prosim, nadaljuj, zastavljat vprašanja je res najtežje... p, m

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

12. jul 2007 11:43

... ja... res je, težko delo si mi naložila,... pa naj ti bo za enkrat no...

Kakšne sestavine so potrebne za siciljanski recept za polpete iz melancan (polpette di melanzane). Ima osem sestavin skupaj s soljo in poprom. Če uganete, vam napišem še recept

emily

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. jul 2007 11:52

Sestavine: melanzane - melancane uova - jajca caciocavallo grattugiato - siciljanski riban sirček caciocavallo (značilen za jug italije) pangrattato - drobtine farina - moka basilico - bazilika olio, sale - olje, sol

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

12. jul 2007 13:29

ne... majamarko, moke ni, je pa nekaj drugega. Jaz olja nisem štela, ker v sestavinah ni, je pa poper, torej še vedno osem.  emily

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

12. jul 2007 13:36

ah danes nisem volje za brskanje, naj pride kdo drug na vrsto, ker itak ne bi vedela kaj vprašat...

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

12. jul 2007 13:46

• 6 hg di melanzane - melancan • 1 uovo - jajca • mollica di pane • latte - mleko • parmigiano - parmezan • pecorino - sir pecorino • scamorza affumicata • 1 decina di pomodorini pachino • 1 spicchio d’aglio • pangrattato - drobtine • sale - sol • olio - olje ostale pa še moram poiskat v slovenščini, ti pa tačas recept napiši. jass

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

12. jul 2007 14:59

No, zdej pa imam...prou mi je...majamarko, eh no, lepo si se izmuznila, sej ni manjkalo dosti, samo strok česna.

jass, pusti, ni treba iskat... se vdam, čeprav ni to pravi recept za siciljanske polpete, ki sem jih jaz mislila. Sestavine si navedla vse in še preveč.

Sedaj pa recept za nagrado.

5 melancan

5 žlic krušnih drobtin

5 žlic naribanega sira

1 jajce

1 strok česna

1 šopek bazilike

sol

poper

Melanzane zrežite na koščke, jih skuhajte, dobro odcedite in otisnite, dajte v skledo. Dodajte drobtine, nariban sir, jajce, sesekljan česen, sol, poper in sesekljano baziliko. Vse sestavine dobro premešajte in naredite polpetke, ki ji ocvrete na vročen olju ali pa spečete v pečici. Ko so narejene, jih položite na krožnik, okrasite z žličko paradižnikove omake in listkom bazilike... dober tek.

Recept sem našla na internetu pod Cosacucino!

Ne vem, ampak po moje imajo na Siciliji tiste manjše melancane, ki so bolj podobne po obliki malim cuketkam, ker če ne se mi zdi 5 melancan nasproti drugim sestavinam kar veliko.

jass, postavi vprašanje, prosim... 

 

emily

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

13. jul 2007 9:19

jass,...kaj še vedno iščeš... dej no ni treba več,. emily

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

13. jul 2007 15:40

Ta teden je bil v eni naših revij oz. časnikov objavljen tale recept za jabolčno pito: 12 žlic sladkorja 12 žlic olja 18 žličk moke 18 žlic mleka 2 jajci 1 pecilni 40 dag jabolk Sestavine dobro premešamo in pol mase vlijemo v pekač. Na 150 stopinjah pečemo 3-5 minut, nakar vzamemo iz pečice in na to nadevamo jabolka narezana na rezine. Prelijemo z ostalo maso in spečemo do konca. Po želji pečeno pecivo posipamo s sladkorjem v prahu (nisem dobesedno prepisala priprave). Prosila bi, da napišete v kateri reviji in katera slovenska zvezda oz. zvezdnik tako pripravlja jabolčno pito. Eh, saj vem da sem kičasta, ampak poleti imam možgane v nižji prestavi in najlažje prebavljam take bolj lahke zadeve. jass

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

13. jul 2007 15:46

jass, tudi jaz tako...

no, pa bomo v domači trgovini zdaj vse revije pokupili in pregledali, hehe...  

emily

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti