Se gremo igrat?

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. maj 2007 10:26

Ni mi popolnoma jasno kam "vprašanje taco moli"?!? S čim? Odgovor z biftkom je bil mišljen kot šala; res pa je, da ga je pripravljal. Poleg priprave biftka, je le tega še postregel s šparglji, sfiliral je tudi pomarančo... ostalo mi je ušlo iz glave. Če odgovor še ni zadovoljil se bom pa še malo bolj potrudila. Pozdrav, veverica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

21. maj 2007 10:43

Bravo, to je to, pomaranča, šparglji pa malo mesa...to je zmagovalna kombinacija. Sorry, vem da je vprašanje ful lahko in se nisem hotela prodati samo za biftek....ha ha, hecam se!

 

Izvoli, veverica, daj nekaj težjega!!!!!

titta

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. maj 2007 13:04

Uf, ne vem če bo težje, ampak s tem se trenutno na veliko ukvarjam. Torej: Naštejte toliko močnih alergenov kolikor je navedeno v oklepaju, iz naslenjih sklopov živil: SADJE (3) ZELENJAVA (2) MESO (2) ŽITARICE (2) KATERA DVA PA STA NAJBOLJ POGOSTA ALERGENA V PREHRANI? Seveda je možnih več odgovorov. Vsekakor pa npr. bučke ne bo pravilen odgovor, čeprav je morda vaš otrok/nečak/... alergičen na njih Bučke so namreč ene izmed živil, ki so najmanj alergene in pogosto jih tudi hudi alergiki (ki ne razvijejo reakcije le na nekaj vrst hrane) lahko uživajo. veverica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

21. maj 2007 13:21

Malo tudi sama poskušam skozi prehrano ugotoviti, kaj moji mali (jutri enoletnici) odgovarja in kaj povzroči neprijetnosti.

Zato bi nekako odgovorila:

sadje: jagodičje, češnje in kivi

zelenjava: stročnice in paprika

meso: školjke in svinjsko meso

žitarice: oves in ječmen

 

Najbolj pogosto se pojavi neprijetnost ob pršicah hišnega prahu in pelodih vetrocvetk.

 

P.S.

Bolj ko gledam te alergene bolj sem prepričana, da smo ljudje alergični že dobesedno na vse kar leze, raste in gre. Pa saj vendar v naravi ni tako - zdi se mi, da je tu nekaj drugega v zraku, ki povzroča težave.

titta

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

21. maj 2007 13:23

sadje: vrtne jagode, marelice, kivi zelenjava: stročnice, paradižnik meso: svinjina, govedina žitarice: pšenica, ječmen Najpogostejša alergena v prehrani sta jajca in mleko. Lp, pikica82

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

21. maj 2007 14:04

Tole sicer ni odgovor na glavno vprasanje, je pa ena moznih razlag, zakaj je vedno vec alergij na vse mozne stvari (hrana, pelod... ). vcasih je imunski sistem v cloveskem organizmu imel veliiiko dela z bojem proti notranjim zajedalcem (saj veste na kaj mislim). Sedaj tega v glavnem ni vec razen vcasih kaj manjsega pri kaksnih otrocih, ki se igrajo z domacimi zivalmi, pa si veckrat pozabijo umiti roke. Tudi vse te zadeve zoper bakterij so naredile svoje, tako da se mora cloveski imunski sistem pac z necim zaposliti (na zalost se mu zdi brezveze biti brez dela).

LP

Jerneja USA

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. maj 2007 15:22

Hm, kaj naj napišem? S Pikičinim odgovorom sem zelo zadovoljna; z izjemo govedine - mislim, da slednja ni problematična; veliko bolj so problematični vsi morski sadeži, tudi ribe. Sicer si bila tudi ti, Titta, zelo blizu. Zmotila si se le pri najbolj pogostih alergenih, kjar si naštela neprehrambee artikle. Morda bo koga zanimalo, kako je mene dietetičarka podučila. In sicer močni alergeni: SADJE: jagodičasto sadje (brez borovnic), lupinasto sadje, breskve, marelice, kivi. ZELENJAVA: paradižnik, paprika, kapusnice (ohrovt, zelje, brstični ohrovt), stročnice (še posebej soja!!) MESO: svinjina, morski sadeži, ribe O žitaricah se nisva pogovarjali, ker imam zaenkrat dovoljene; sicer sta najbolj problematična pšenica in rž. Sicer pa ste že ugotovili, da sso vsaj pri otrocih najbolj problematični kravje mleko in jajca. Torej, Pikica, na vrsti si... veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 21. maj 2007 15:23:29 Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 21. maj 2007 15:24:09

pikica82  

član od: 7.9.2006

sporočila: 236

21. maj 2007 16:46

Ne morem verjet. Prvič sem odgovarjala, pa kar pravilno. Super! No, pa pojdimo še v malo bolj "sladke vode", med sladke pregrehe. Čokolada je veljala za luksuzno pijačo med Azteki. Bila je pijača bogatih in vplivnih posameznikov. Uporabljali so jo tudi za pomiritev bodočih žrtev v njihovih zadnjih urah življenja. Azteški recept za pripravo napitka iz čokolade pa je zahteval vrsto posebnih sestavin. V želji, da bi standardni aztežki napitek iz čokolade pripredili španskim okusom, so zaposlili celo skupino menihov. Ti so po dolgem premišljevanju, kako ugoditi Špancem, dodali kar nekaj sestavin - sladkor, cimet, muškatni orešček. Poleg tega pa so kar nekaj sestavin odvzeli. Sprašujem vas po najmanj treh (3) sestavinah, ki so sestavljale azteški napitek iz čokolade, ki pa so jih potem odvzeli, da so ustregli španskemu okusu. Pa lep in sladek pozdrav, pikica82

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

21. maj 2007 16:49

Jerneja USA, preveč čistoče škodi, ja...........pa naj rečejo, kar hočejo. Sva se ravno danes z eno študentko medicine o tem pogovarjali, ko pripravljamo zdravstveno vzgojo za v šolo. rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. maj 2007 17:12

čili, poper, piment, mleto koruzo,... veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti