Se gremo igrat?

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. apr 2007 9:17

Koromač? Kozmeja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. apr 2007 9:58

Zeleno, ki jo je že omenila Kozmeja, so vsekakor uporabljali pri pogrebnih obredih, hrvaški celer, ki izhaja iz grškega selinona, bi lahko povezali s Solunom. Pa čisto zagotovo ni zelena? nola

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2007 10:04

Vprašanje se glasi: kako se imenuje rastlina.. Odgovor, ki govori o tem, ali rastlina močno diši, da se uporablja za pogrebne obrede, ni pričakovan odgovor. Opis rastline in uporabnost je že v vprašanju.

  

Frina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. apr 2007 10:22

Rastlina se imenuje zelena. nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. apr 2007 13:20

Hihihi, človek bi rekel, da učiteljice le nis(m)o tako zelo natančne.......

LP

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

12. apr 2007 15:57

No, pošteno povedano, tudi vprašanje ni bilo tako zelo natančno zastavljeno. Nikakor ni zahtevalo samo imena rastline, saj je spraševalo, katera rastlina je tista, ki zadošča nad njim zapisanim kriterijem in nikakor ne more biti prepovedano zapisati še pojasnila. Res pa je, da se ga ne sme pričakovati, če ni bilo zahtevano.

Ja, elaphus, si predstavljaš, če bi tako zelo natančne bile..............................kak masaker bi bil.............al pa sama faktografija................
In.......zelena je tudi začimbna rastlina, ne le vrtnina. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 12. apr 2007 15:59:34

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2007 18:09

Nola, odgovor je pravilen.

Ko sem napisala, kaj vse ni pravilno, sem izpustila zeleno. Vedno sem napisala, kaj ni prav. Zeleno lahko poglodamo celo: gomolj in liste, in nič ne ostane. Korenčka ne moremo. Steblasto zeleno poglodamo kot solato, ostanejo samo korenine.

 

Zdaj pa o natančnosti. Natakar vpraša: Kaj boste? Ali odgovorite: Pivo. In se takoj odžejate. Ali odgovorite: Pivo, ki ima mehurčke in pene, izdelano je v Laškem, na nalepki  je Zlatorog..." Pa ste hin od žeje.

Kozmeja je razmišljala, Nola najprej opsisovala, jaz pa sem hotela zanesljiv odgovor, zato sem ves čas vaskega nepravilnega označila. In če bi spremljali moje ocene napak, bi videli, da nisem napisala ,da je zelena izključena. 

Bom pa še dodala pojsnilo o zeleni, samo najti ga moram.

Zato pa imajo učitelji oceno od 1-do 5, pravniki pa samo prav ali narobe.

 

NOLA , ČAKAMO NA TVOJE VPRAŠANJE !

 

 

Frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2007 18:10

Rimljanka: Vprašanje je bilo jasno. Katera vrtnina je to? Frina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. apr 2007 18:34

Zelena je vrtnina, ki jo uporabljamo vse leto. (...). Gomoljna, belušna in listna zelena izvirajo iz divje zelene, ki raste ob vodah, jarjih, na mokrih ali celo močvirnih in s soljo bogatih tleh. Zelena prenaša velike količine soli, zato so jo na Nizozemskem gojili kot prvo raslino potem, ko so izsuševali morje.

Po pisanih virih so zeleno uporabljali 1200 do 600 let pred našim štetjem v Egiptu kot zdravilno in okrasno rastlino. Zeleno so najprej začeli pridelovati v Sredozemlju. Starogrško mesto Selinun, po katerem se je razvilo ime selenon in kasenej celeri, je imelo v svojem lgrbu list zelene. Zeleno so uporabljali kot okras in zaradi močnega vonja tudi za sežiganje pri pogrebnih slovesnostih. Zelena je bila najprej simbol za solze in ločitev, kasneje pa tudi zmagovanja in sreče. (...)

Iz revije Dober tek, januar 1997, avtor doc.dr. Mihaela Černe, dipl. ing. agr..

 

 

 

Frina

resa  

član od: 23.2.2006

sporočila: 150

12. apr 2007 18:46

Frina zakaj ni bil odgovor pravilen od Kozmeje Ančka Bančka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti