Se gremo igrat?

alenka86d  

član od: 24.12.2011

sporočila: 113

3. feb 2018 13:30

Ne, nič ni obarvano. Taki so. Kuhano samo v vreli vodi.

alenka86d

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

3. feb 2018 13:54

rimljanka je napisal/a:

alenka86d, tvoj odgovor je tak, kot sem ga pričakovala, kratek, jasen, jedrnat, natančen.

Nadaljuj z igrico, predajam ti štafeto.

rimljanka

Čakaj, čakaj Rimljanka ..Katarinči je prej podala pravilen odgovor ...ti si že drugim očitala, da se vprašanja nanašajo samo na kulinariko, sama si pred časom postavila nekulinarično vprašanje ..sedaj si namensko spregledala njen pravilen odgovor ...daj malo si preberi pravila igre..še enkrat ..in ja Hedonist ..enim res ego ne da miru ..sploh ko vidijo, da tudi drugi nekaj vedo, čeprav tudi s pomočjo googla, kar v tej igri ni prepovedano a ne? (pa saj itak vsi guglajo/mo ..tudi tukajšnji "vsevedneži") samo paket malo drugače zavijejo.In to "tvoj odgovor je tak, kot sem ga pričakovala, kratek, jasen, jedrnat, natančen" ..je samo en bla bla bla.Definitivno je Katarinči prej pravilno odgovorila, Alenka je samo skrajšala njen pravilen odgovor.To je zelo grdo.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

3. feb 2018 13:59

Vrtejbenka je napisal/a:
rimljanka je napisal/a:

alenka86d, tvoj odgovor je tak, kot sem ga pričakovala, kratek, jasen, jedrnat, natančen.

Nadaljuj z igrico, predajam ti štafeto.

rimljanka

Čakaj, čakaj Rimljanka ..Katarinči je prej podala pravilen odgovor ...ti si že drugim očitala, da se vprašanja nanašajo samo na kulinariko, sama si pred časom postavila nekulinarično vprašanje ..sedaj si namensko spregledala njen pravilen odgovor ...daj malo si preberi pravila igre..še enkrat ..in ja Hedonist ..enim res ego ne da miru ..sploh ko vidijo, da tudi drugi nekaj vedo, čeprav tudi s pomočjo googla, kar v tej igri ni prepovedano a ne? (pa saj itak vsi guglajo/mo ..tudi tukajšnji "vsevedneži") samo paket malo drugače zavijejo.In to "tvoj odgovor je tak, kot sem ga pričakovala, kratek, jasen, jedrnat, natančen" ..je samo en bla bla bla.Definitivno je Katarinči prej pravilno odgovorila, Alenka je samo skrajšala njen pravilen odgovor.To je zelo grdo...(seveda mislim grdo od Rimljanke, ne od Alenke)

Vrtejbenka

 

Vrtejbenka

alenka86d  

član od: 24.12.2011

sporočila: 113

3. feb 2018 14:21

Katarinči  pravilen odgovor!

To so pecebes (portugallsko) oz goose brancles (po špansko). Rečejo jim tudi "hudičevi prsti". To je morska jed. Nabiranje je zahtevno, nahajajo se v skalah, nabirajo jih potapljači na 2/3 metrih globine, tudi do 7m. Cena je odvisna od ponudbe in povpraševanja, v času božiča doseže tudi do 300eur/kg. ...... moj krožnik je bil cenovno sprejemljiv, kuhani postreženi z limono. Okus je spominja na hobotnico. 

 

Katarinči, predajam štafeto. 

alenka86d

Sporočilo je spremenil(a) alenka86d dne 4. feb 2018 15:44

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4497

3. feb 2018 16:41

Hvala za razlago in štefeto, alenka86d . Vzela si bom malce časa, vprašanje postavim jutri ali v ponedeljek.

Vrtejbenka, hvala ti iz vsega srca!

Katarinči

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

3. feb 2018 17:18

Tudi jaz se ne strinjam, da je odgovor na Rimljankino vprašanje pripadal Alenki, ker je Katarinči podala na dolg in širok način pravilni odgovor.

Menda ne bomo sedaj pikolovsko iskali natančne " kratke, jedrnate" odgovore....kot bi bili v šoli! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 3. feb 2018 20:52

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

4. feb 2018 11:22

Katarinči, ni za kaj  ..življenje ni samo potica  ..sedaj pa čakam/o tvoje vprašanje ..obljubim da bom guglala ..

Vrtejbenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. feb 2018 12:04

alenka86d je napisal/a:

Katarinči  pravilen odgovor!

To so pecebes (portugallsko) oz goose brancles (po špansko). Rečejo jim tudi "hudičevi prsti". To je morska jed, polipi, kateri rastejo v skalah pod morjem. Nabiranje je zahtevno, nabirajo jih potapljači na 2/3 metrih globine, tudi do 7m. Cena je odvisna od ponudbe in povpraševanja, v času božiča doseže tudi do 300eur/kg. ...... moj krožnik je bil cenovno sprejemljiv, kuhani postreženi z limono. Okus je spominja na hobotnico. 

 

Katarinči, predajam štafeto. 

alenka86d

Se opravičujem, ampak ne morem (in nočem) iz svoje kože. To niso polipi (to je telesna oblika ožigalkarjev), ampak raki vitičnjaki. In pojma nisem imela, da so primerni za hrano.

lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

4. feb 2018 14:48

Otroci v vrtcu se igrajo čudno igrico.

Otročje, res.

irena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. feb 2018 15:27

Ok, irena66, mrbit sem otročja, saj že več kot trideset let delam z otroki. Ampak, če polipnim vitičnjakom rečemo, da so polipi, je to isto, kot da bi človeški ribici rekli, da je človek 

Lp

Ljudje, ki si upajo reči bobu bob, so velikokrat trn v peti tistim, ki želijo bob prikazati kot jabolko. cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti