Se gremo igrat?

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

23. feb 2011 19:44

Žabica Regica (a si ti tista ta dobra dvojčica od japaja?), naslov ti manjka, da ne bo janko1 hud

lp

mzm

Žabica Regica  

član od: 30.12.2010

sporočila: 16

23. feb 2011 20:03

Uh, pa res, hvala mišzmoke. Kot pravi sonci, Janez Zupan: Zadnji kmečki punt. Dobra dvojčica od japaja? Če to pomeni kaj dobrega in če lahko izbiram - zakaj pa ne? Če pa je to nekaj, s čimer bi se morala roditi, potem pa žal ne. In hvala JanisJoplin, očitno mi gredo bolje od rok stara dobra metoda listanja po knjigi kot pa brskanje po netu. Po papirnat SSKJ pa res nisem segla. Pa še eno vprašanje: a ima brtavs kakšno zvezo z brdavsom? Hvala vsem za pomoč. Tole je bilo skupinsko delo in skupinski odgovor... Žabica Regica Sporočilo je spremenil(a) Žabica Regica dne 23. 2011 21:58

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

23. feb 2011 20:21

Sicer imam tudi papirnato različico SSKJ, ampak je bil trenutno virtualni bolj pri roki Tudi jaz sem razmišljala, če ima brtavs kaj veze z brdavsom, pa se mi zdi da je možno, ker je tudi brdavs velik, sicer ne kos nečesa, ampak človek JanisJoplin

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

23. feb 2011 21:51

Tak, tako, žabica, je trajalo za kakšne tri očenaše, pa si prišla do odgovora, ki je pravilen, no in sedaj nosiš kronico ti in postavljaš vprašanje. Me pa še zanima, a si prebrala celo knjigo, ali samo poglavje z naslovom MEDVED/divja žival. Lahko bi rekel, da jo znam skoraj na pamet, knjigo, tolk krat sem jo že prebral, pa me še zmeraj spravi v smeh. janko1

Žabica Regica  

član od: 30.12.2010

sporočila: 16

23. feb 2011 22:00

Uh, v tako kratkem času nisem utegnila prebrati cele knjige, a glede na to, da jo imam že doma... Z vprašanjem pridem na dan jutri, ideja je že, oblika pa še zdaleč ne. In ta hip ima spanje prednost. Lahko noč vsem. Žabica Regica

Žabica Regica  

član od: 30.12.2010

sporočila: 16

24. feb 2011 8:37

Moje trodelno vprašanje: Kaj (1) in zakaj (2) je potrebno zaužiti ob (še bolje tik pred) jedrsko ali radiološko nesrečo? In kaj (3) iz vsakdanjega jedilnika tudi pomaga? Žabica Regica

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

24. feb 2011 9:26

Ko sem bil v vojski, v bivši jugi (a se juga piše z veliko ali malo začetnico?), smo hodili na dežurstva v nek objekt in že v kasarni smo dobili po en tetrapak mleka, katerega smo morali spiti takoj, hoteli ali ne, rečeno pa nam je bilo, da zaradi kontaminacije z radiološkimi snovmi, ki so v skladiščih. Menda, da se te snovi vežejo na beljakovine ali kaj, ki so v mleku, in da jih telo potem izloči. Ne vem če je ravno tako, ampak tako kupljeno in naprej prodano. Ker, kolikor poznam zadevo, radiološko sevanje povzroča predvsem razpadanje DNK materiala v celicah (ravno tako tudi kozmično sevanje, vendar to sevanje v veliki meri zadrži naša ljuba 100 in še nekaj km debela plast zraka z ozonom ) in posledično onemogočanje obnove celic (uničeni načrti). Mogoče, da je bilo mišljeno z mlekom, da bi se te snovi čimhitreje izlužile iz telesa?????? Zgleda, da bomo tudi tokrat prišli do pravilnih odgovorov z skoraj vsem všečno predigro.(sem ga kar posvojil) janko1

Žabica Regica  

član od: 30.12.2010

sporočila: 16

24. feb 2011 13:59

Lahko, da tudi mleko igra kakšno vlogo. In prav zanimalo bi me, kaj ste imeli v teh skladiščih. Očitno kaj takega, kar bi lahko vdihnili. ? Ali mogoče kaj veš o tem? Dejstvo je, da se zaužite (vdihnjene) radioaktivne snovi različno hitro izločajo iz telesa. In pri tem jim verjetno lahko pomagamo. Zagotovo igra tudi prehrana, pa količina vode,... vlogo pri tem. Vendar sem jaz mislila na nekaj drugega. Na tisti del radiološke nesreče, ki v končni fazi dolgoročno povzroča največjo škodo, če odmislimo takojšnje učinke sevanja, ki so sorazmerno redki. Odgovor na prvi del vprašanja je zelo enostavno najti na spletu, čeprav so mi razprave, kot jih je načel janko1, bolj všeč kot direkten suhoparen odgovor. Predigra, si rekel? :) Žabica Regica

neznan uporabnik

24. feb 2011 14:05

Mislim, da so alkoholne pijače v večjih količinah prava rešitev. Se ga nacukaš in briga te...

japaja

neznan uporabnik

24. feb 2011 14:26

Na tretji del vprašanja bi najbolje odgovoril Ežoj

Tisto, po čemer sprašuje Žabica Regica, je pa treba res z velikimi količinami tekočine (ne, ne alkoholne) pospremiti v naš ubogi telešček.

 

Hehe...jaz že vem pa ne povem

 

 

 

japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti