Se gremo igrat?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

31. jan 2011 16:33

Ma japaja, vidim jaz, da edino ti stvar obvladaš, vsaj na izkustveni ravni, jaz bom pa pojasnil teoretično:

v vsako mleko se pretihotapijo bibice, take, ene žleht ( imajo velike zobe, kratke noge, repa se neki ne spmnem, če je, je kratek ). Če je ustrezna temperatura, bibice najraje zexajo ( učeno temu rečejo, da se razmnožujejo ). Saj je čist logično, kje pa jim je do zexa če je mrzlo. Vročine tudi ne marajo, in če je mleko prevroče poginejo. Takrat ko zexajo, rabijo velik energije, ki jo dobijo tako, da pojedo sladkor iz mleka, produkti njihove presnove ( to je učeno, po domače bi rekli drek ) naredijo mleko kislim. Ko mleko zavre in ti uide, seveda, to je le kratek čas, nekaj jih pogine, preživele imajo vseen premal hrane in težko shajajo. Če sedaj doliješ vodo, s tem jih čist pokončaš, ker so že izčrpane in ne morejo plavat, ter se utopijo.

Eto, taka je znanstvena razlago, bojo tršice ziher potrdile pravilnost, v katero ne dvomim.

 

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. jan 2011 16:47

Draga Viva, mleko iz mlekomata prav lepo diši po mleku, veš. Žal smo izgubili stik z naravo in zdaj nam prija okus natrijevega glutaminata, pa še kaj. Nismo krivi, tako je. Itak sem spraševala, zdaj sem izvedela!

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. jan 2011 18:38

ežoj je napisal/a:

 ki jo dobijo tako, da pojedo sladkor iz mleka, produkti njihove presnove ( to je učeno, po domače bi rekli drek ) naredijo mleko kislim.

ežoj

No, fajn, zdaj, ko mi grozi vsaj enomesečno prehranjevanje s tekočo hrano (pretežno delam načrte z jogurti, kislim mlekom in ostalimi podobnimi proizvodi), ežoj takele ven meče

lp

P.s.

cervus

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

31. jan 2011 21:26

Vikica, hej Vikica, javi se, javi se in povej če te odgovori že zadovoljujejo, ali pa bo treba še kaj naložit. janko1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. jan 2011 22:26

Hja, jaz bi rekla, da je janko1 čisto OK odgovoril na vprašanje, ki ga je postavila vikica. Ampak, kaj me, moderne tršice, vemo o pravilnih oz. ustreznih odgovorih na zastavljeno vprašanje.......

rimljanka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

1. feb 2011 9:45

Mleko, ki ga prinesemo domov takoj prelijemo v za to določeno posodo, ki jo predhodno oplaknemo, da se mleko ne prismodi. Zavreti mora na hitro in le za kratek čas (do 5 minut). Nato ga odstavimo, ohladimo in postavimo v hladilnik. Seveda lahko poberemo smetano, ki se med hlajenjem nabere na površini mleka, s tem dobimo posneto mleko (1,6 % maščobe). To bi bilo vse, sedaj pa povejte kdo je bliže pravilnemu odgovoru janko ali ežoj. Na svoje mnenje se ne zanesem preveč. Nasvet je prepisan in starejše kuharice, zato upam, da ni že zastarel, vendar tudi jaz uporabljam to "tehnologijo" že kar nekaj desetletij. Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 01. 2011 09:47

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

1. feb 2011 9:57

Berem in ker je to stran za igranje,vam bom povedala kako smo se otroci zabavali na pašniku in nobeden ni zbolel.Špricali smo mleko iz vimena eden drugemu v usta,da smo bili vsi mokri tudi po obleki in laseh.Imeli smo mucko,ki je prehodila kar dolgo pot do nas in tudi ona je na tak način dobila mlekca v usteca,hehe. Majdina

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. feb 2011 19:44

A ni bil janko prvi?

peter

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. feb 2011 20:18

Bi blo fajn, ko bi zvedli, kdo naslednji zastavi vprašanje.

lp

cervus

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

1. feb 2011 21:34

Vikica, je že tko, da si ti tokrat za sodnika, pa bi blo orenk dober, če bi povedala kdo te najbolj zadovolji, z odgovorom se razume. Saj veš, da igra teče naprej. janko1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti