Se gremo igrat?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2011 14:35

Najdalj zdrži, če ga zamrzneš .

Cila

neznan uporabnik

28. jan 2011 14:39

Mislim, da ima Nola prav.  Če je v mlekomatu frizijka, je treba mleko najprej precedit, da grejo tisti črni fleki ven

Če je kakšna buša tam notri, pa ni treba precedit, ker je potem smetana take lepe zlatkasto rjavkaste barve (z malo domišljije seveda), sivkasti pridih ignoriramo.

japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. jan 2011 18:42

Jaz ne tekmujem .Mleka nič ne prekuhavam, natočenega takoj postavim v hladilnik. Tri dni zdrži brez problemov, več pa niti ne čakam. Zlijem ga v jutranjo kavo, naredim mlečni gres za večerjo ipd. Sicer sem ga tudi kuhala, ker me je zanimalo, če ima res tako bogato smetano. No iz mladosti se spomnim, da so krave od moje stare mame dajale bolj debelo smetano. Ampak mleko je dobro. Tudi občutek je dober, če naletim na prijetne fante, ki pridejo z veliko kanto svežega mleka in si ga takoj naliješ v steklenico. Zdaj že vem, kdaj "pride" sveže mleko, tako da pridem ponj takrat. Krave, ki dajejo to mleko pa so iz kmetije pod Šmarno goro.

Rada imam mleko. Starejša sem, rajši ga imam. Sicer pravijo, da je mleko za dojenčke in teličke. Se spomnite reklame izpred mnogo let? Na zdravje in na mnoga leta!

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. jan 2011 13:28

Eeeeeeeeeeeej, a se je stvar spet ustavila???? Vikicaaaaaaaaaaaaaaaaa!!

lp

cervus

neznan uporabnik

30. jan 2011 16:01

Vzameš lonec, ga oplakneš z vodo, naliješ v lonec mleko, prižgeš plato, postaviš lonec na plato (mogoče lahko lonec postaviš že taloj na plato ijn jo šele potem prižgeš, ne vem točno..)....

.....in potem čakaš, da bo mleko zavrelo oz. da se bo dvignilo......

.............čakaš.....čakaš.....gledaš...gledaš.....čakaš.........gledaš, gledaš, gledaš.........čakaš.....

 

Potem za sekundo pogledaš stran in mleko prekipi

 

japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. jan 2011 16:32

japaja, po moje v nulo, ne more bit bolj natančno .

ežoj

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

30. jan 2011 17:47

Japaja saj je skoraj prav, vendar, če ste na predzadnje vprašanje čakali na točno definicijo, bom tudi jaz. Učiteljice bi vprašale, ste prebrali točno vprašanje?

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

30. jan 2011 18:33

Evo ti odgovora: ankoker!

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. jan 2011 18:33

Jaz sem učiteljica in bom vprašala nazaj (upam, da jih ne bom spet dobila po smrčku od limnola ): vikica, pa si ti natančno prebrala odgovor od janka 1?

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti