1. sep 2010 11:17
Na dvoru kralja Haralda Modrozobega.
nola
1. sep 2010 11:17
Na dvoru kralja Haralda Modrozobega.
nola
1. sep 2010 11:30
Tako je, citat je iz knjige Rdeči Viking, katere avtor je Frans Gunnar Bengtsson, omenjeni kapetan dolge plovbe pa se je pisal Vladimir Naglič. Skrajno duhovita in poučna knjiga, čeprav zahteva nekoliko acquired taste. Kralj Harald Modrozobi je razen svojega imena posodil tehnologiji Bluetooth tudi logo, sestavljen je namreč iz run Haglaz in Berkanan, ki predstavljata začetnici vladarjevega imena. Nola seveda nadaljuje :)) lp, proxima
1. sep 2010 11:51
Prosim, da nadaljuje kdo drug, mogoce Elaphus, ki je prva navedla pravo knjigo, imam nujne opravke, ki utegnejo trajati.
nola
1. sep 2010 13:27
Bomo počakal, nola, bomo počakal.... veliko lepše mi je uganjevati, kot postavljati vprašanja, hehehe....
Proxima, al pa nola, ker imam knjigo tam daleč ob šengenski meji - kako je bilo ime hčeri haralda modrozobega, ki jo je rdeči vzel za ženo???? (ponoč nisem mogla spat, tolk, da veste... ;-P)
lp
cervus
1. sep 2010 13:43
Jezična lepotica se je imenovala Ilva, knjigo bi pa jaz (poleg Bobrov) predpisala kot obvezno domače branje vsaj enkrat v osnovni in enkrat v srednji šoli, po mojem bi obe učinkovali močno terapevtsko na slovenski narodni značaj (če se spomnim samo na poglavje o magistru, ki je padel s češnje, se ne morem nehat krohotat, zlasti ko posledice tistega padca čisto mimogrede omenijo nekaj poglavij naprej :)))). lp, proxima
1. sep 2010 15:26
Ko sem brala tisto, sem bila totalka šokirana - pridna Ilva, stanovitna Ilva, oh in sploh Ilva je kar dopustila, da je magister stegnil roke po njej - oh oh oh!!!! Takrat sem že mislila nehat brat. Ampak sem bila firbčna in sem brala naprej in sem mu grozotno zamerila, da je pol tako blaženo in mirno spal. Grrrr!
Ja, vidim, da bom morala na šengensko mejo in knjigo izkopat iz pozabe oz. nepredstavljive globine kartonastih škatel.
lp
cervus
1. sep 2010 15:57
No prav.
Lepa podoba
je človek pri jedi,
ko nič ne razmišlja.
Čeljusti mu meljejo
zobje drobijo,
oči pa žarijo
v nenavadni luči prasveta.
Kdo je avtor teh verzov?
V slovenščini jih lahko preberemo v eni od iz nemščine prevedenih kuharskih knjig. Izšla je leta 1973 pri Mladinski knjigi. Avtor stihov je bil rojen v Nemčiji leta 1896, pred drugo svetovno vojno je emigriral v Ameriko, umrl je v Švici leta 1977.
Bil je pesnik, pisatelj in dramaturg, Brechtov sodelavec in avtor scenarija za znamenit film v katerem je nastopala Marlene Dietrich
nola
1. sep 2010 16:39
Zuckmayer.
lp
cervus
1. sep 2010 16:58
Seveda! Kar nadaljuj.
nola
1. sep 2010 20:48
V drugi polovici 19. stoletja je bila med meščani v Sloveniji (no, ja) zelo priljubljena teletina, še posebno recept "telečja glava na želvin način". Katera so bila želvina zelišča?
lp
cervusKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Goveji file s štruklji in rdečo vinsko omako z grenivko
Hrustljav piščanec iz pečice