Se gremo igrat?

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

27. dec 2007 11:02

Žal ne,rimljanka! val

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. dec 2007 13:15

Pa je, samo še fižol je pri vas zraven, drugod pa ne.

citat:  

Manj znani sta jedi jabolčnik in češpljevec, ki ju gospodinje pripravljajo iz  kuhanih in pretlačenih kislih jabolk ali sliv, z dodatkom kuhanega močnika, smetane, vode, soli in kuhanega fižola. Takšno hrano pripravljajo še predvsem v kmečkem okolju in pa seveda v gostilnah, v katerih gostom ponujajo pristno domačo hrano. konec citata.

vir: http://www.kstm.si/turizem/gostinski_ponudniki.d

rimljanka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

27. dec 2007 13:46

Sem prečitala ja, samo vseeno je povečini,oz vsaj za tiste ki jaz vem ne delajo jabolčnika tako kakor je omenjeno v zgoraj navedenem viru. val

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. dec 2007 15:08

Saj nisi vprašala, kako TI delaš jabolčnik, val. Tvoje vprašanje je bilo:

val je napisal/a:
Kaj je jabolčnik kot hrana in kako se ga pripravi? val

( sem jaz kriva, če znam vprašanja brati? )

Bom pa čisto in zares vesela, če boš dobila odgvor, ki si ga predvidela kot pravilnega.

rimljanka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

27. dec 2007 17:18

Rimljanka, malo se pa moram vmešat Se spomniš vprašanja, ki sta ga postavili z Elaphus (upam, da se nisem zmotila) in sicer : kaj so trapisti in kaj kartuzijani? Člani so napisali nekaj odgovorov, ki so bili pravilni oziroma so odgovorili na vajino vprašanje, ampak vidve sta zahtevali točno določen odgovor in ostalih nista priznali. Glede na to, lahko najbrž tudi Val počaka na "svoj" odgovor veverica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. dec 2007 11:17

Veverica, ni bilo čisto tako.

Val pa z veseljm pustim v čakanju, kolikor dolgo želi.

rimljanka

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

28. dec 2007 16:37

Podobno rimljankinemu odgovoru: jabčnik Olupljena jabolka nakrhljamo, jim prilijemo toliko vode, da so pokrita, in damo kuhat. Ko so že napol mehka, jim dolijemo mleko. Ko zavre, zakuhamo usukance, solimo in sladkamo. Nato kuhamo še 1/4 ure. Jed zmešamo, da se jabolka razpuste. V skledi jo potresemo še s cimetom. Jabčnik je zelo primerna in okusna jed za otroke /zanje uporabimo polnomastno mleko/. vir: http://fides.fe.uni-lj.si/ ali jabolčna juha Jabolka olupimo, jim odstranimo pečke in zrežemo na krhlje. Jabolčne krhlje skuhamo v vodi, ki smo ji dodali cimet, klinčke, sladkor in malo soli, da se povsem razpustijo. Dodamo svetlo prežganje in vino, dobro premešamo in prekuhamo. Juhi lahko dodamo tudi na kocko narezano opečeno zemljo ali bel kruh. http://vsi-zdravi.org/ Kristalka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

29. dec 2007 19:09

Da nabo izgledalo da sem največja zloba ,bom kar napisala kako ga na tem koncu slo. delamo: Jabolka ki se lepo razkuhajo ,olupim ,in damo v majhno količino vode kuhat,posolimo in počakamo da nastane gosta kaša,v katero damo podmet z malo ostre moke ,ponovno zavremo in dodamo še skodelico kuhanega fižola ,premešamo ter postrežemo! meni osebno je jabolčnik še boljši če ga malce posladkam. Katera od vaju ki sta se zelo potrudeile bo postavila naslednje uprašanje se pa kr sami dogovite. lep pozdrav! val

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

29. dec 2007 19:19

Ravnokar sem mislila napisati, da na tem koncu Maribora v čisto malo vode damo jabolka, malce soli, ko so kuhana jih še zgostimo z ostro moko in sladkamo po okusu. Mogoče še malce cimeta pa kak špric vina.

Odstaviš, dodaš kuhano fižolo, postrežeš in si poližeš prste!

titta=

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

30. dec 2007 18:18

Se bom kar jaz vrinila - nekaj lahkega, da gre igra hitro naprej: Staro poimenovanje - ime za VINSKI ŠODO Kristalka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti