Se gremo igrat?

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jul 2007 22:33

Je odporen na škodljivce, ne zgnije hitro, pa bolj težko ga je jesti. Nekoč so ga jemali na pot. Ker nima nobenih škodljivcev, se domneva, da zdravi samo sebe.

Pri jedi tega sadeža je najbolje biti gol. Pojejste ga s partnerjem, potem pa se stuširajte. Zagotavljam vam, da boste doživeli izkušmnnje arabske noči, čutne užitke, dolge, sproščene zgodbe pozno v noč ...

Sadež je tudi afrodizijak.

Vsebuje velike količine fenolne elagične kisline. 

Botanično ime je dobil po feničanskem mestu v severni Afriki, kjer so rimski vojaki na poti v prvi od treh Punskih vojn našli stebla rastline. Drugi del imena se nanaša na videz ob prerezu.

Po neki hebrejski legendi ima toliko semen v plodu kot je židovskih zapovedi. Število ni točno.

Steblo ali grm rastline zraste do višine me 3 in 5 metri.  

Sadež je bil okrasni simbol v Salomonovem templju. Okrasek v obliki tega plodu , z davnim heberjskim napisom, v velikosti naprstnika, je edini ostanek, ki je rešen iz tega templja.

 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jul 2007 22:36

 Ežoj je PRAVILNO odgovoril in postavi naslednje vprašanje.

Rastlina je granatno jabolko, imenovano tudi šipek. Ima od 200 do 800 semen, ki so zavita v sladek ovoj. Domenva se, da je to rajsko jabolko. Granata je dobila ime po tem sadežu, ki se imenuje : Punica granatum.

 

Vir: Nexus

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jul 2007 22:48

Menda sadež spominja na dojko, je pa kraljevski, ker ima krono. F r i n a

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

6. jul 2007 17:36

ežoj ežoj ežoj ežoj eeeeežžžooooooojjjjj katti

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jul 2007 22:20

Končno pogledam sem in najdem, da sem uganil. prej sem premišljeval kako ugibamo, sem se spomnil, kaj bi rimljanka rekla učencem v šoli, če bi tako na zastavljeno vprašanje kar licitirali?

Glede granatnega jabolka, nič ga ne bom jedel, ker živim sam, raje ne bom tvegal kakšne afrodiziačne reakcije.

Glede vprašanja: sem hotel zapisat da bo treba mal počakat, pa sem se le spomnil: kaj je jegulja iz grmovja, kozica ( rakec ) iz grmovja in hišni jelen? Upam da ni pretežko.

Za ljubitelje egzotike: paše v egzotično hrano ( dober tek ). 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

7. jul 2007 8:14

Joj, ežoj, pa še res je Veš, kaj bi rekla? Pri vsakem odgovoru bi rekla: Zakaj? Utemelji. Ali pa: čakajte, nisem rekla, da ugibajte, ampak, da odgovorite! A imaš še kako idejo, kaj bi še rekla???? (zdaj sem že 2. dan na kolektivnem dopustu in sem že malo s šolskim delom možganov "na off").

Z odgovorom bom pa še malo počakala.........................................

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jul 2007 15:04

Kaj je hišni jelen, prav dobro vem, imam doma kar tri (so lepo udomačeni), za ostalo pa ne bi vedela

LP

cervus

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. jul 2007 15:09

Ežoj, ali je to več opisov, ali so vsi opisi le za eno živilo v tvoji eksotiki ?

F r i n a

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

7. jul 2007 15:15

Jaz to ne zastopm. katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti