Se gremo igrat?

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

31. dec 2006 16:08

Se mi je cudno zdelo, da rimljanke ne bi bilo od nokoder Juhica, mislim da se tvoj link lahko steje za odgovor, ceprav je vse usmerjeno na to, kako zdrava je margarina (govori seveda o eni vrsti margarine). Ko sem v eni knjigi brala iz cesa je sestavljena (bolj podrobo) so se mi kar lasje postavili pokonci. Res je rim, da je rastlinskega izvora, ampak ponavadi samo en dolocen procent in tudi postopek si tocno opisala. Vi mi povejte kaksna so pravila in katera naj sedaj nadaljuje Mislim pa, da bi morali na forumu odprti temo o margarini, ker mislim da premalo ljudi ve da je zato lahko tako poceni, ker je narejena iz "odpadnih" masti. Rastlinskega olja je toliko, da dajo potem lahko gor sliko soncnice ali koruze eni pa se tega ne. Pa oprostite, da sem vam tako zatezila. Uzivajte v dobrem slovenskem maslu! Vidve se pa zmenita, katera naj nadaljuje.... Jerneja USA

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

31. dec 2006 17:31

Naj rimljanka, jaz imam praznično prazno glavo idej. Iščem pa še nekak lahko.. LP juhica

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

31. dec 2006 18:06

Rimljanka, pa daj res ti, ki imas vedno polno idej Jerneja USA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. dec 2006 19:14

Aja, jaz pa naj bi im ela polno glavo idej???? Počakajte do prihodnjega leta, saj ni več tako zelo daleč!!!!! .................. rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

31. dec 2006 19:19

Ah, nič, sem si premislila, naj vam bo: Eden od slovenskih ministrov ima priimek, ki je hkrati eno od imen zdravilne (pa tudi strupene) rastline. O katerem ministru oz. o katerem priimku teče beseda? Prosim še za kratek opis te rastline in njene uporabe. Uživajte!!!!! rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

31. dec 2006 19:39

Rimljanka a misliš Mate(ja)? Čaj in še naš vrli minister... še nekaj besed: Mate čaj Latinsko ime: Ilex paraguayensis Izvor: Prihaja iz Južne Amerike. Uporabni deli: Pridobiva se iz posušenih listov južnoameriške bodike. Uporaba: Učinkuje na zmanjševanje apetita, žene na vodo, pomirja živce in bistri. Sporočilo je spremenil(a) majamarko dne 31. dec 2006 19:42:01

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

1. jan 2007 0:37

Ne, pa ne mislim njega, čeprav je res, da ima ime po rastlini, a ta pravzaprav ni strupena. No, pa imamo kar dva ministra z imeni, vezanimi na rastline. In enega, vezanega na živali. Morda se skriva še kak?? Imam pa v mislih ministra, katerega priimek je ime rastline, ki raste tudi na naših tleh. rimljanka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

2. jan 2007 11:18

Glede na to da so to trije z enakimi imeni(mag. Andrej Bručan,mag. Andrej Vizjak in dr.Andrej Bajuk ) sklepam ,das e njihova imana na navezujejo na iskano rastlino.Potemtakem ostanejo samo še Janezi(ki pa nista samo dva :mag Janez Božič in Janez Podobnik;ampak je dr.Ivan Žagar--lahko bi bil tidi Janez). Na kakšno se pa imena navezujejo moram pa še ugotovit. Glede živali pa ......mogoče imeš v mislih dr.Milana Zver??? val

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

2. jan 2007 11:25

Nikogar od omenjenih, žal. Bo treba brskat naprej!!!!!! rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti