Rolada

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2006 13:51

Testo za rolado (osnovni recept) naredim takole: - 6 beljakov s ščepcem soli umešam v trd sneg - 6 rumenjakov zmešam s 6 žlicami sladkorja/6 žličicami tekočega sladila in umešam v penasto - dodajam 6 žlic gladke moke in mešam - namesto pecilnega praška ulijem malo gazirane mineralne vode (en nagib s plastenko) - ugotovila sem, da se tako znebim praškastega okusa, CO2 je pa tudi v mineralni vodi. - dodam stepen sneg in ga blago umešam v kremo. Biskvit vedno zdrži naslednjo matematiko: enako število jajc, sladkorja in moke. Pečem 15 minut na 180 stopinj na peki papriju. Vedno na ventilatorju in vedno uspe. Za zvijanje uporabljam enak postopek, kot ga navaja Zima. Deluje. Pred mazanjem testom malce premažem z rumom/likerjem Nasveti za namaz: - stopljena Nutella, na sredino položim še banane in zvijem - melonina krema (sem poslala recept in čakam, da bo objavljen) - kokosova krema (zmešaš kokosovo mleko, kokosovo moko in smetano), s tem da barvno bolje funkcionira, če se naredi čokoladni biskvit, v tem primeru se da 6 žlic moke nadomesti s 3 žlicami čokolade v prahu in 4 žlicami moke. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti