Recepti iz avanture

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

tema odprta - 19. jun 2006 11:38 | ogledi: 2.022 | odgovori: 10

Čao,

mene zanima, če kdo ve, kje bi se dalo dobiti recepte ali pa vsaj originalna imena jedi (pa bi potem malo po netu posrfala), ki so jih pripravljali v oddaji Avantura na Pop-u. Meni je par jedi izgledalo fantstično; kaj ne, če je pa italijanska kuhinja najboljša! Saj vem, boste rekli kaj pa je skuhat testenine in mal paradižnika, pa mocarela in olivno olje. No, me zanima še kaka druga jed, pa rabim malo navigacije. Predvsem vse tiste testenine, ki so jih sami pripravljali....

Nasploh mi je (bila) oddaja dobra, čeprav je nisem vedno videla. No, pa na začetku mi je bil voditelj zoprn, ampak se navadiš... Pohvalno!

Lep pozdravček, S.

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

19. jun 2006 11:54

Ali si poskusila na teletekstu popa, po mojem bi moralo biti tam kaj objavljeno. Se mi pa zdi ta oddaja kar zanimiva,pa saj me itak zanima vse kar je povezano s hrano in recepti. lp V. runo01

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. jun 2006 11:55

Anomis, Aventura je oddaja Travel Channela, tako da na njihovi spletni strani, če se prav spomnem, bi morala na podstrani od oddaje najti tudi recepte. Oddajo vrtijo tudi na TC večkrat na teden, in če me spomin ne vara, ob koncu oddaje omenijo, da so vsi recepti dosegljivi na njihovem webu. http://travel.discovery.com/ Lp, tjas

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. jun 2006 12:34

Čao, ful hvala! Zlate ste! Lep pozdravček, S.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. jun 2006 13:42

>www.davidrocco.com< če je to ta pravi šarmerček! Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. jun 2006 13:45

Ah ti šmorn, nisem dobro prebrala kaj iščeš. No bo pa komu drugemu prišlo prav, ampak makarone in paradižnik je pa tudi tale kuhal. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. jun 2006 13:57

Čao, o Tinca, je to to! Saj nimam nič proti makaroni s paradižnikom, so super, jih obožujem! Ampak njegovi izgledajo tako super, da moram poskusiti še kaj drugega. Lep pozdravček, S.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. jun 2006 14:36

Ja, oddajo sem uspela gledati morda dvakrat ali trikrat (je bila pač nerodno uro na sporedu). Me pa zmeraj začudi in fascinira, kako znajo Italijani iz tako preproste hrane kot je pašta narediti tako lep obed in obred. Kot da jejo ne vem kaj, res. In tudi tale David je res pravi italijanski "šarmerčina". Si še dolgujem da enkrat naredim "Pizzo fritto" torej ocvrto pico, po njegovem receptu. No ni ravno za poletne dni, je pa gotovo dobro. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

20. jun 2006 18:53

Jaz se pa najbolje spomnim recepta, ko je delal za zajtrk jajca na oko v paradižnikovi omaki. Šlo je nekako tako, da je v ponev stresel pelate (zmiksane, verjetno), malce začinil in na to ubil jajca, ter jih spekel. No, v bistvu so se bolj kuhala :) Pa na koncu še malo mocarele pa je :) Že odkar sem tisto videla si pravim, da moram sprobat, pa se nikoli ne spomnem na to pozdravček, Urša

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jun 2006 7:46

Čao, ja, meni pa nikakor ne gredo iz glave testenine, ki si jih pripravljali v oddaji, ki je bila na sporedu v nedeljo (bili so na Amalfijski obali), zraven pa omako iz pečenih jajčevcev in eno iz morskih sadežev. No, me res mikajo tiste testenine, pa si nisem točno zapomnila imena, samo sestavine delno. Bom enkrat poskusila spackati iz tistih sestavin, ki sem si jih zapomnila, kar na približno. Nekaj že mora ratat! Če morda katera ve ime, bo pa to še bolj fino, ker bom že nekako našla recept na netu. V teh povezavah,ki ste jih napisale, namreč nisem našla te jedi. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti