Prireditve po sloveniji

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

25. jun 2010 15:04

Danes je premiera igre Tihotapec na Muljavi v letnem gledališču. Predstava se začne ob 21:00. Ponovitve pa so: 26.6. 2.7. 3.7. 9.7. 10.7. Čeprav je delo napisano par stoletij nazaj, opisuje čisto sodobno tematiko in problematiko današnjega življenja. Zaščitniška bratsko - sestrska naveza, ljubezenska veza, ki bi sicer vzdržala, ampak "kaj boja pa drugi rekl, če naj vidja", preprodajanje ilegalnih substanc, gostilniški pretepi, ljubosumje, podtikanja, obrekovanja... vendar vse skupaj še vedno prepleteno s poštenostjo, delavnostjo in iskrivim karakterjem malega človeka. (Opis je kopiran iz bloga Muljavska gospa). Vstopnina je za odrasle 10€, za skupine nad 15, dijake in študente 8€ za otroke do 14 leta pa je brezplačno. Predstava v slabem vremenu odpade! Lepo vabljeni v deželo desetega brata!

neznan uporabnik

1. jul 2010 15:28

MamaF, sem pregledala link in me nekaj zanima: a če pridem žeti sivko, jo vsaj en šopek dobim za domov? Slučajno, če me pot zanese.... japaja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. jul 2010 23:44

@Japaja, jaz sem bila na prvi, "predstavitveni" žetvi ene dve leti nazaj, pa si je lahkjo vsak nabral svoj šopek, seveda

Pa še z domačimi dobrotami (pecivom, bezgovim in metinim sirupom, pršutom in teranom) so postregli za povrh. Upam, da bo tudi letos tako.

Če ne, pa pridi do mene, pa si boš na mojem vrtičku lahko nabrala sivko za domov (danes sem pravkar obrezala en velik grm in spletla debel dišavni venec za taščin jutrišnji praznik).

Tule piše še malo več o tej kraški žetvi:

http://www.slomedia.it/?mod=aktualno&action=view

Mojca

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

22. jul 2010 10:32

Pozdravljeni!

Kaj se pa dogaja ta konec tedna ?

 

LP Romanad

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

22. jul 2010 17:01

romanad je napisal/a:

Pozdravljeni!

Kaj se pa dogaja ta konec tedna ?

 

LP Romanad

 

V Borovnici bodo Dnevi borovnic

 

http://www.borovnica.si/?m=news&id=2213

anaeva

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

27. jul 2010 13:30

  48.DAN HMELJARJEV BRASLOVČE 6.-8/2010

Petek 6.8.2010   ROCK HMELJARJEV

Sobota 7.8.2010  ŠPORT HMELJARJEV PRI DTV PARTIZAN

Nedelja 8.8.2010 ob 15 uri

Slavnostni sprevod čez trg Braslovče(godba na pihala,mažuretke,vozovi s prikazi hmeljarskih opravil,konjeniki,starešine in princese.....)

Predstavitev povorke na prireditvenem prostoru

Primopredaja starešinstva

Nastop tamburaške skupine KD Peter Dajnko

Hmeljarske,kmečke,pivske in zabavne igre

Podeželska tržnica in prezentacije

Bogat srečolov

Jezdenje konj in zabavišče za otroke,vožnja s kočijo in druge spremljevalne dejavnosti.

ZABAVA Z ANSAMBLOM MIKOLA bo pod kozolcem in šotorom.

Vljudno vabljeni!!

Romanad

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti