Čokolada

neznan uporabnik
tema odprta - 13. nov 2001 12:20 | ogledi: 4.659 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

ker se bliža veseli december, sem že privlekla na dan recepte za novoletne sladkarije. Vmes imam enega, ki mi lani ni uspel, po slikici in sestavinah pa bi moral biti dober. Gre pa za to, da mi ni uspelo raztopiti čokolade tako, kot piše v receptu - namreč nad paro stopiti čokolado v prahu. Kaj sem naredila narobe? Ko sem ob neki drugi priložnosti topila čokolado (belo), je pisalo, da moram dodati vodo - ven je prišel en čuden cmok...

Skratka, kakršen koli nasvet za topljenje katere koli oblike čokolade mi bo prišel zelo prav. Hvala vnaprej.

neznan uporabnik

13. nov 2001 12:51

Jaz cokolado topim kar v kozici, katero dno je potopljeno v vrelo vodo in vse lepo pocasi kuham. Do sedaj se nisem imela problemov.

neznan uporabnik

13. nov 2001 14:34

Jaz pa po novem kar v mikrovalovni pečici.Rezultati so fantastični.

neznan uporabnik

13. nov 2001 18:55

Jaz delam preliv za makovo pecivo iz temne čokolade, ki jo zdrobim na koščke in dodam margarino.

neznan uporabnik

13. nov 2001 19:31

Poskusite z enako količino jedilne čokolade in rastlinske smetane.Obe sestavini na rahlem ognju mešajte, da se čokolade stopi.

neznan uporabnik

13. nov 2001 20:05

Pozdravljeni! Prevleki iz same čokolade, z različno vsebnostjo kakava in maščob, pravimo kuvertura. Najbolje vam bo uspela po naslednjem postopku: - čokolado zrežemo z ostrim nožem, - polovico jo damo v lonček in nad soparo stopimo, - stopljeni polovici primešamo drugo polovico ostržkov in skupaj stopimo, - zmes postavimo v hladilnik, da se ohladi in postane težko tekoča, - vzamemo jo iz hladilnika in ponovno stopimo, da postane spet tekoča. Po tem postopku ravnamo z njo tako, kot navaja posamezni recept (npr. dodatek maščob, …). Zmeraj jo pustimo v vodni kopeli, da se ne strdi! Pri tem zelo pazimo, da nam v maso ne zaide voda, ker bi jo pokvarila! Temperatura stopljene čokolade ne sme preseči 32° C! Beti

neznan uporabnik

13. nov 2001 20:15

Dodajam dva recepta za čokoladni preliv! Oba sta preizkušena. Prvega uporabite, kadar želite lepo prevleči torto ali pecivo – je bolj gost, kvaliteten; drugega uporabite, kadar želite v njem povaljati koščke peciva – je sočen in redkejši. I - 10 dkg sladkorja v prahu, - 10 dkg margarine, - 10 dkg čokolade v prahu, - 3 žlice mleka Sestavine mešajte nad soparo / vodna kopel. II - 20 dkg margarine, - 20 dkg sladkorja, - 10 dkg jedilne čokolade, - 2 dcl mleka Najprej stopite margarino, nato dodate vse ostalo. Pazite, da vam v preliv ne uide kakšna kapljica vode! V trgovinah si lahko kupite termometer, s katerim boste nadzorovali stanje v zmesi. Beti

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

26. jan 2002 12:19

Hojla! Mene pa zanima, kako se naredi preliv iz bele čokolade. Ali je kak drugačenpostopek? Ažokoh Matjaž Gomilšek

neznan uporabnik

27. jan 2002 11:29

Neka gospa mi je povedala, da nad soparo stopi belo čokolado in doda nekaj kapljic olja. Mislim, da neke bistvene razlike v pripravi belega preliva ne bi smelo biti. Lp! Ps: letos med prazniki sem imela veliko težav pri pripravi temnega preliva, zato sem v neki drugi temi prosila za nasvete. Meni se preliv sploh ni hotel strditi. V petek pa sem pripravila preliv tako, da sem samo stopila Gorenjkino čokolado za temni preliv. Dodala nisem ne sladkorja in ne maščobe, pa mi je uspelo. Beti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti