Pecivo za v popotniško torbo

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

tema odprta - 19. apr 2006 16:36 | ogledi: 2.738 | odgovori: 12

Ali imate kakšne dobre ideje za pecivo, ki vzdrži tudi malo premetavanja po popotniški torbi.....kot npr. Domači prijatelj, razni piškoti....?

Zelo se pripročam za ideje, ki ste jih vedno polne.

Prisrčna hvala in lep pozdrav vsem.

ssilva

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

19. apr 2006 17:01

Jaz mojim otrokom za na potovanje vedno pripravim pecivo ali piškote. Spravim jim ga v tupperver posodo za piškote. Pečem jim zelo različno, pazim samo na to, da ni kakšne čokolade, ki bi se stopila ali pa kakšnih smetanovih krem. Zelo so se obnesli recimo Mošnjički iz kvašenega testa (te sem jim naredila že kar precejkrat) iz Ramine knjižice receptov iz l. 2001, pa tudi navadna jabolčna pita... Sicer pa tako pravijo, da običajno že po poti vse pojedo. Prejšni teden sem jim recimo spekla Najboljši marmorni kolač iz baze, samo, da ga nisem dala peč v pekač za kolače, ampak v pekač od pečice, pa je bilo čisto uredu. Domov po treh dneh vsekakor niso nič prinesli. Bom pa tudi jaz vesela še kakšne dobre ideje, da jima pripravim za prvomajske praznike, ko ju spet kake 5 dni ne bo doma. Nena

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

19. apr 2006 21:18

Odločila sem se za Domačega prijatelja, super ideja je tudi Marmorni kolač - Nena ali bi lahko dobila recept za Mošnjičke? Hvala. ssilva

waris  

član od: 5.3.2006

sporočila: 59

19. apr 2006 22:15

Za tiste, ki ste ljubitelji kokosa priporočam kokosove poljubčke. Recept: 30dag moke (mešano - več gladke) 30dag sladkorja 20dag margarine 10- 15dag kokosa 2 cela jajca 1/2 pecilnega Maso zgneti do gladkega in postavi v hladilnik za nekaj časa.Oblikuj majhne kroglice in jih postavi na pekač dovolj narazen,ker se malo razlezejo. Peči na temperaturi od 150 - 200 stopinj,da zarumeni.Še tople z lopatko zdevaj iz pekača. Poljubčki so zelo dobri in hitro gotovi. Pozdrav waris

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

19. apr 2006 22:23

Potičke (čokoladne, kokos, orehi,...), ki so velike za nekaj ugrizov so zelo trpežne in še dolgo zdržijo. Narediš jih pa enako kot potico, le da "zavitek" pred pečenjen narežeš na kolobarje in jih v pekaču ločiš toliko, da se ne sprimejo. kuharica Mici Sporočilo je spremenil(a) kuharica Mici dne 19. apr 2006 22:23:39

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. apr 2006 7:07

Za na pot je primerna tudi španska pita (recept je v bazi). To sicer ni pecivo, je pa okusno in nasitno ter primerno za na pot kot malica. lp, Robida

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. apr 2006 10:07

mafiniiiii! Ker so kljub vzdržljivosti sočni, ker oblika nima veze, saj so itak okroglasti, ker jih lahko vzameš v roko, ker je en ravno dovolj, da si dušo privežeš, potem pa vsak hoče še kakega:) Ker so lahko sladki ali slani, ker lahko na sredino daš kak nadev, da je še bolj sočno, pa se vseeno ne spacajo, ker so srčkani in ker jih imajo vsi radi:) Veri

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

20. apr 2006 12:18

kifeljčki, mislim, da je recept v bazi. Če ne pa je tule: 1 kg moke, kocka kvasa, 1-2 dl olja, 6 dl mleka. Lahko se nadevajo s koščkom šunke, ali pa tudi ne, posipajo z makom, sezamom, soljo, narezanimi koščki sira. Super zadeva za na pot. Ali pa preprosti keksi z rozinami: 3 jajaca, 23 dag sladkorja, vanilin sladkor, limonova lupinica, 31 dag moke 5 dag rozin. Sladkor, jajaca, vanilin in limonovo lupinico mešamo 10-15 minut, nato pridenemo moko in rozine. na pomaščen pekač naredimo z kuhalnico po dolžini pekača tri klobase in pečemo 25 minut pri 190 stopinjah. Še vroče razrežemo. peresce

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

20. apr 2006 15:16

Super! Na mafine in špansko pito sem pa dobesedno pozabila - oboje je res prikladno. Pa tudi kifeljčki niso slaba ideja, pa piškotki.... Oh, ja! Bo treba čisto ta velik nahrbtnik pripraviti:)))))))) Hvala. ssilva

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. apr 2006 20:00

Zelo priporočam škofov kruh, ki je v bazi. Je tudi zelo nasitljiv in primeren zlasti, ko pade "cuker". Pa še zdrav je. mimika

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

20. apr 2006 20:41

Mošnjički iz kvašenega testa Za testo: 5 dag margarine 1/2 kocke kvasa 6 dag sladkorja slabo 1/8 mlačnega mleka 40 dag moke 1/2 žličke soli 2 jajci Nadev: 40 dag slivove čežane 2 žlici narezanih lešnikov 1-2 žlički slivovega žganja ali 1/2 žličke cimeta Za premaz: 7,5 dag margarine 5 dag sladkorja v prahu Kvas raztopimo v mleku z žličko sladkorja. Pustimo vzhajati 10 min. Raztopljeno margarino, moko, sladkor, sol in jajci damo v posodo in prelijemo s kvascem.Z mešalnikom zgnetemo v gladko testo. Pokrijemo, pustimo da vzhaja. Čežano zmešamo z lešniki in žganjem ali cimetom. Testo razvaljamo na pravokotnik (40x32) in narežemo na 20 kvadratkov. Vsak kos testa položimo na dlan, nanj namažemo malo nadeva, stistnemo robove skupaj, da nastane mošnjiček. Vsak mošnjiček premažemo z raztopljeno margarino in jih narobe obrnjene položimo v pekač. S preostalo margarino premažemo povrršino peciva. Pečemo pribl. 30 min pri 200 o C. Posujemo s sladkorjem v prahu. (Prepisano iz RAMA PECIMO SKUPAJ letnik 2001) V bistvu zgledajo kot eni mini buhteljni. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti