Zakaj se smetana sesiri?

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 4. mar 2006 12:33 | ogledi: 8.789 | odgovori: 8

Stepala sem smetano, kateri sem po žlicah dodajala Nutello (pa tudi kremfix sem dodala). Sesirilia se je. Zakaj se to zgodi???

sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15832

4. mar 2006 12:54

Morda si stepala s preveliko hitrostjo in predolgo? Jaz jo običajno začnem stepati z najnižjo hitrostjo in začnem druge sestavine dodajat, ko je smetana na pol gosta, tako da je vse premešano, ko se toliko zgosti, da jo lahko dalje uporabim in je ni treba predolgo stepati. ALi pa morda ni bila najbolj sveža? Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. mar 2006 13:07

Predolgo si jo stepala ali pa s preveliko hitrostjo. Če dodajam kremfix ga jaz dodam na koncu in še čisto na hitro premešam. Po moje je bolje, da najprej primešaš nutello potem pa šele kremfix. Lahko pa, da si samo imela smolo s msetano. Jaz nikoli ne uporabljam navadne sladke smetane, ker se prehitro pokvari. Ponavadi imam doma kar alpsko, ki je bolj obstojna. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. mar 2006 14:28

Nutele sicer ne kupujem in ne vem kaj je v njej. Poglej, mogoče pa v tem grmu tiči zajec. Če so v njej kakšni e-ji za povečanje obstojnosti lahko povzročijo tudi zakisanje smetane. Kadar delam kaj takega vedno v smetano dajem čokolado. lp Vesna

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. mar 2006 18:34

Če jo predolgo stepaš se začne kosmičiti in nastane maslo.... Kremfix, puding ali navadni škrob dodaj potem, ko si smetano že malo stepla. Potem ne traja več dolgo, da postane trda...POskusi Nutello dodati, ko si smetano že stepla do želene gostote in sicer jo vmešaj tako kot sneg iz beljakov. Dodaj polovico smetane k nutelli in nežno mešaj...Ko bo gladko, dodaj še ostalo polovico smetane....Mešaj pa res rahlo (z žlico), da ostane zrak v smetani... LP juhica

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. mar 2006 18:50

Naj dodam še to, kar druge niso omenile, da vedno stepam mrzlo smetano. Meni vedno uspe, če le ni prestara. Migla

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

4. mar 2006 18:50

Hvala za odgovore! Razmišljam, kaj od navedenega bi lahko bil vzrok - marsikaj. Mogoče sem jo stepala s preveliko hitrostjo, mogoče res tudi predolgo, ker sem želela čvrsto. Ampak med tekočo in sesirjeno faze čvrsto ni bilo, tako da je lahko tu kriva kvečjemu hitrost stepanja. Hladna je bila, sveža pa mislim da tudi, saj je bila kupljena in uporabljena isti dan - res pa nisem preverila datuma, zdaj je pa že v smeteh. Je pa bila alpska! Tudi kozarček od Nutelle je že šel s smeti, tako da ne morem preveriti e-jev. A po moje to ne bi smelo biti, ker berem, da ostalim lepo uspe. Bi bilo za poskusit, da bi Nutello in smetano zmešala potem, ko bi smetano že stepla. Bom še vadila! sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 04. mar 2006 18:51:44

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. mar 2006 19:15

Jaz, če dodajam nutello najprej stepem smetano do čvrstega, potem šele dodam nutello, še hitro zmešam in to je to. jade

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

10. mar 2006 14:34

Živjo! Če bi rada imela čokoladno smetano ti svetujem naslednje: smetano segreješ toliko, da se v njej raztopi čokolada. Ohladiš, postaviš čez noč v hladilnik. Naslednji dan zmes stepaš, dodaš kremfix in sladkaš po okusu - lahko pa sladkor tudi čisto opustiš (jaz ne sladkam). Za torto potrebuješ naslednje količine: 3 sladke smetane 20 dag jedilne čokolade (mogoče bi šlo tudi z nutello?) 3 kremfixe Pa dober tek! onija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti