Aparat za kruh

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 24. feb 2006 19:57 | ogledi: 2.246 | odgovori: 5

Sem pred odločitvijo, da si kupim aparat za peko kruha. Sicer sem videla da je bilo že kar nekaj napisanega na to temo, da se skoraj nisem mogla prebiti čez vse strani.

Prosim naj vam ne bo odveč tudi še tokrat kaj napisati.

Na kaj moram paziti, kaj je pomembno da aparat ima, metlice, nastavke, moč .

Katero firmo mi priporočate, da ne bo kar takoj na servisu?

Kaj vse pečete v njem oziroma kakšno testo pripravljate, ker vidim da ga nekatere uporabljate za pripravo testa za krofe, pice celo biskvite ...?

Koliko denarja je primerno dati za tak aparat?

Hobotka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. feb 2006 22:23

Najbolje da poiščeš forum na katerem smo to temo do potankosti obdelali. Dobila boš natančna navodila, potem pa le še v trgovino. lp Vesna

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

25. feb 2006 11:53

Mislim, da je tudi pri aparatih za peko kruha podobno kot pri ostalih gospodinjskih aparatih. Neglede na znamko, lahko imaš srečno roko pri izbiri ali pa ne. Sama imam PERFECTA, mislim da ima 800W moči in dve gnetilki. Ker boljšega še nisem imela, sem z njim čisto zadovoljna. Plačala sem ga 11.000,00 sit pred kakimi tremi meseci. S kruhom sem zadovoljna, edino kar me moti je to, da ima funkcijo ogrevanja kruha še eno uro po končani peki. Res ne vem čemu to služi, sama ga vedno izklopim takoj po končani peki, pustim 20 minut, potem pa gre kruh brez problema ven. Uporaben je tudi za pripravo ostalega vzhajanega testa (poticem, pice, krofe...), za biskvit pa mi je bolj praktičen multipraktik. Pa dober nakup želim, investicija nikakor ni zgrešena, kot je mene hotel prepričati soprog. Alenka alenka5

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. feb 2006 13:36

Naš Clatronic je že star in sem šla malo pogledat za novimi kruhomati. Videla sem, da stane Severinov skoraj 25.000 SIT, kar se mi zdi zelo drago. Prodajalka mi ni znala razložiti, katere dodatne funkcije ima oz. v čem je boljši od ostalih. Ali ima kdo izkušnje s to znamko aparata z kruh? Lp iz Mb riba-ribica

klavdija80  

član od: 13.2.2006

sporočila: 5

26. feb 2006 22:36

jaz ga imam že dve leti firma elta na dve metlici in sem zelo zadovoljna z njim. je bil malo dražji ampak dela vredo.babi pa ga ima že kar 5 let in še vedno dela samo metlica ne gre več ven.delam vse mogoče stvari: testo za kruh, potico, pizzo, kekse,kolače ... fajni je zato ker testo dobro pregnete in pol fajn vshaja po 20 min ga pa dam ven in nadaljujem naprej. veliko veselja ti želim. klavdija80

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2006 8:58

Poglej sledeče: kar se tiče KVALITETE: - da se pokrov dobro zapira - marsikateri se ne in potem je na eni strani kruh še surov, to je bolj odvisno od posamezne mašine kot od modela, čeprav tudi... - da je gnetilka dovolj velika za posodo, seveda ne pride do stene, samo tako po občutku... Jaz imam Kenwooda in ima eno gnetilko, pa super zamesi, število gnetilk ni nujno vedno pomembno, odvisno od oblike posode, če je bolj kvadratasta, je ena gnetilka dovolj - moč - torej watte, da bo lahko hitro spekel kruh - iz kakšnega teflona je posoda - vse so teflonske, niso pa vsi tefloni enaki, kot veš, nekatere so zelo zelo tanke, imaš občutek, da se bojo hitro zvile pri teh temperaturah ali se krušijo,... Jaz sem s svojim zadovoljna, v gnetilko sem celo zarezala z nožem, pa je še vedno ok... programi in OSTALE stvari, na katere se splača bit pozoren pri nakupu: - čas kratkega programa, moj recimo ima kratki program dolg 58 minut, po navadi ga sicer še dopečem kakih 10 - 20 minut, ampak je to še vseeno precej manj kot pri nekaterih drugih, kjer je navadno kratki program dolg 2 uri - meni se to ne zdi več kratko, v tem času naredim že dva kruha na roke... - ali ima program za testo - seveda priporočljivo, saj večina ga ima, in koliko časa traja - ali ima program za samo peko (brez mesenja), tudi priporočljivo, moj ga recimo nima, ima dopeko, torej ko pečem kruh, ga potem lahko še zapečem, ampak ne morem vklopit tega programa, če prej nisem enega drugega programa do konca izvršila - upam, da je logično napisano... Torej si ne morem v kruhomatu spečt že narejenih rogljičkov in sendvičev... - poglej seveda tudi količino, ki jo lahko narediš v kruhomatu, jaz imam rajši manjšega - naredim lahko v njem maksimalno 900 g do 1 kg kruha - iz 500 g moke. Ker sva dva in ker imava dajši svež kruh. Če pa vas je več, recimo 5, mogoče razmisliš o večjih variantah. Ampak prej pomisli, kolikšno količino boš največkrat delala, ker kruh pride veliko lepši iz maksimalne količine, če delaš iz minimalne, je vse nekak zbito... Za slavja rajši spečeš 2x, za to ne rabiš velikega kruhomata. Imaš pa tudi take variante, kjer imaš dve posodi, dva grelca, skratka, dva kruhomata v enem, da lahko delaš dva različna kruha na enkrat. - fino je tudi, če imaš tudi program za sladki kruh ali torte, kjer lahko spečeš biskvit, ipd... zato ker se te stvari pečejo pri nižji tempaeraturi in če nimaš takega programa, bo zažgano. Moj to ma in dela, sem že pekla razne sadne kruhe, ipd... - če misliš, da boš to delala v kruhomatu, nekateri imajo tudi program za marmelade, moj recimo ima, nisem še sprobala... Sam meša in kuha. To bi bilo to, kar se zdaj spomnim, upam, da pomaga... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti