Beljaki

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. feb 2006 19:22

Super, tele informacije za beljake!! Jaz jih precej porabim, ko delam brancina v soli. Do sedaj sem jih spravljala v zmrzovalnik ob peki potic, ampak ne morem vsak mesec delati potice!. kača

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

4. feb 2006 20:50

Mufin, hvala za sporočilo, bom v ponedeljek kar klicala. Že ene tri tedne nisem jedla jajc, pa bi mi še kako teknila. Še dobr, da ima sin rad samo rumenjake, pa potem kombinirava - od treh jajc dobim jaz en rumenjak in tri beljake, on pa obratno. Le d mu ni vedno za jesti jajca kot meni...Hvala še enkrat. Zdaj sem se spomnila: če me spomin ne vara, sav se pogovarjale glede gospe Milice. Zaenkrat ne bi šla nikamor več, te dni je še eni stalni stranki odpovedala,pravi da ima dva krat tedensko čisto dovolj. Žal. Mamamia mamamia

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

4. feb 2006 22:36

marian 45, jaz bi pa prosila za recept za te sadne ploščice iz beljakov,tudi jaz ne smem jesti rumenjakov-holesterol. lp selce

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

5. feb 2006 8:38

mamamia je napisal/a:
Mufin, hvala za sporočilo, bom v ponedeljek kar klicala. Že ene tri tedne nisem jedla jajc, pa bi mi še kako teknila. Še dobr, da ima sin rad samo rumenjake, pa potem kombinirava - od treh jajc dobim jaz en rumenjak in tri beljake, on pa obratno. Le d mu ni vedno za jesti jajca kot meni...Hvala še enkrat. Zdaj sem se spomnila: če me spomin ne vara, sav se pogovarjale glede gospe Milice. Zaenkrat ne bi šla nikamor več, te dni je še eni stalni stranki odpovedala,pravi da ima dva krat tedensko čisto dovolj. Žal. Mamamia mamamia
Škoda glede gospe Milice. Hvala! mufin

Marina 45  

član od: 5.1.2006

sporočila: 40

8. feb 2006 0:05

Selce, se opravičujem zaradi zamude. Šele danes sem videla, da želiš recept. Za 12 ploščic potrebuješ: 10 dag medu 1 jajce 15 dag beljakov 20 dag ovsenih kosmičev 5 dag suhih dateljev 5 dag suhih fig 5 dag rozin 3 dag AminoPro (to je neka energetska snov, sama dam namesto tega vaniljev puding in je ok) ščepec soli Nad soparo ali v mikrovalovni raztopiš med in počakaš, da se malo ohladi. Med tem sesekljaš sadje(dam ga v multipraktik). Medu dodaš jajce in beljake (5 kom.) ter dobro zmiksaš. Dodaš ovsene kosmiče, puding, suho sadje, sol in zmiksaš. Masa mora biti zelo gosta, podobno kot za piškote-če je presuha dodaj malo vode. Pečico segreješ na 170. Na pekač daj peki papir in nanj za debelino prsta poravnaj maso. Pečeš 20 min. To delam vedno iz 2 mas(pride velik pekač), razrežem, zavijem in dam v skrinjo. Sinova jesta to po treningu ali tekmi. Na listu na katerem je original recept piše, da so to ploščice namenjene nadomeščanju energije. So lahek in hitro prebavljiv obrok, ki nam priskrbi potrebno energijo za dolgotrajne napore. Sploh ne vesta, da dam notri vaniljev pudig (namesto nekega sr..) pravita, da so odlične,pa tudi prijatelji so zadovoljni. So takšne kot energijske ploščice,ki jih kupiš, le da jih pride veliko in veliko ceneje je. Upam, da ti bodo všeč. Pozdrav Marina 45

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

8. feb 2006 7:40

Marina, AminoPro je mešanica beljakovin v prahu (kazein in sirotka, lahko bi rekli tudi skuta v prahu). Če ga nimate, ga lahko izpustite ali nadomestite z moko. Je pa to moj recept prepisan iz http://www.mojtrener.com/index.php?group=lmenu&menu=re mufin

Marina 45  

član od: 5.1.2006

sporočila: 40

8. feb 2006 12:22

Muflin-hvala za pojasnilo. Sem zelo vesela, da sedaj vem kaj je to! Jasno je, da se celo življenje učimo. Bila sem prepričana, da je to kakšen poseben dodatek k prehrani. Eden izmed mojih sinov ne je mesa in me je nekaj časa prepričeval, da bi mu kupovala neke dodatke, ampak sem proti takšnim dodatkom. Če se hoče zrediti naj fant je trenira kolikor hoče. Zaradi tega mu tudi marsikaj naredim doma, ta recept pa je našel nekje na internetu-ga nisem vprašala kje- je pa s temi ploščicami zelo zadovoljen. Zato hvala. Skrbi me namreč, da bi užival kakšne dodatke za pridobivanje mišične mase in podobno. Fant je star 17 let in se aktivno ukvarja s športom-trening vsak dan. Takšni pa so tako pametni, kot da so požrli znanost celega sveta-ta stari itak nič ne vemo in samo kompliciramo. No vsaj pri nas je tako. Pozdrav in lep dan še naprej Marina 45

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

8. feb 2006 17:51

Marina, dodatkov k prehrani kot so sirotka (whey), kazein in podobno se vam ni potrebno bati, saj so narejeni iz povsem naravnih snovi. Sirotka v prahu je narejena iz sirotke, ki ostane pri pridelavi skute, odstranjena je le laktoza ter dodani okusi, vitamini, minerali, ... Podobno je tudi s kazeinom. mufin

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

8. feb 2006 20:09

Se strinjam z mufin. Gre le za stereotip, češ hrana v prahu ne more biti nič dobrega. Velikokrat so za tako mišljenje krivi mediji, ki dodatke k prehrani zamenjujejo z dopingom. Če koga zanima več o zmotah glede dodatkov, mu priporočam naslednji članek, ki je bil pred kratkim objavljen v Dnevniku in je eden izmed redkih, ki realno opisuje dejansko stanje: http://www.maxximum-portal.com/sport/309.html LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti