Peka kruha

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. jan 2006 11:01

Tako je - tudi jaz bi se strinjala s smrkolino. V domači peki pač ne dodajamo t.i. rahljalnih sredstev, ki jih pozna industrijska pekarija. Mene ne bo noben prepričal da je industrijski "polnozrnat" kruh tako rahel, temen in puhast samo od moke, vode in kvasa. Pa svež ostane tudi sam od sebe po par dni, a ne. Že tale Hoferjeva moka ima nekaj dodatkov, no pa najbrž še vedno ne vseh. Tudi jaz jo uporabljam, da ne bo nesporazumov. Je pa treba dati malo manj vode, kot piše v navodilih, sicer je kruh res pocast in težak. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jan 2006 11:29

Kar nekaj kruha sem že spekla v svojem življenju. V trgovinah ga sploh ne kupujemo, vsak dan sproti zamesim in spečem hlebček. Če hočete imeti rahel in puhast kruh naredite solno-kvasno emulzijo. Svežino podaljšate tudi s krompirjem ali krompirjevko. Vedno kupujem moko brez dodatkov, le tako vem kaj je notri. Vse te že pripravljene mešanice vsebujejo kemične pripravke katerih pa predvidevam, se želi vsaka pametna gospodinja znebit. Če že peče kruh doma , ga peče ravno zato da je kvaliteten. Probajte to emulzijo, ne bo vam žal. lp Vesna Vesna Milek Recko

FridaTM  

član od: 16.1.2006

sporočila: 8

31. jan 2006 23:32

Jaz kupujem že dva tedna Hoferjeve mešanice in se ravnam po navodilih na vrečkah. V tem času še nismo kupili kruha, vsak dan pa pečem drugačen kruh, saj je vsaj 6 vrst mešanic. Kruh je visok, nič zbit, dam na srednjo zapečenost in to je to. Gnetilka gre z lahkoto ven, kruh pa je tudi ravno prav slan. dodatkov pa mislim, da ne more biti prav veliko, ker je vseeno drugačnega okusa in gostote kot "tovarniški". Žal nimam časa trenutno za pripravao in poiskušanje lastnih mešanic. Pride pa tud to na vrsto. Lp Sporočilo je spremenil(a) FridaTM dne 31. jan 2006 23:35:53

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. feb 2006 7:20

Moja mami vsak dan speče kruh, in sicer iz "navadne moke". Kruh je vedno rahel in visok, čeprav ima popolnoma drugačno strukturo kot trgovinski. Se pa njen kruh rad drobi, ko je en dan star. Zelo se strinjam z Reco, da bi morali stremeti k uporabi "čiste" hrane, torej brez raznih dodatkov. Seveda vedno to ne gre, ampak domače stvari bi morale biti brez njih. Če si že vzamemo čas, da jih pripravimo...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti