Okras otroške torte

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

tema odprta - 11. jan 2006 9:42 | ogledi: 6.416 | odgovori: 13

Približuje se 8 rojstni dan mlajšega sina.

Vsako leto je bila torta posebne oblike, letos pa oblika ni tako pomembna ampak si je na torti zaželel narisanega priljubljenega brazilskega nogometaša Ronaldinja.

Na misel mi je prišlo, da obstajajo nekakšni okraski: izgleda kot papirnat prtiček, zadeva je seveda jedilna, ki se položi na torto, premer je pa lahko kar več kot 10 cm. Videla sem motive formul, barbik,...

Prosim za mnenje oz. nasvet, če to kje izdelujejo oz. ali bi bilo možno nabaviti kaj podobnega.

(torto v obliki nogometnega igrišča in košarkarsko žogo smo že imeli).

Saj otrok ni tako zahteven in bo zadovoljen s kakršnokoli rešitvijo na temo nogometa, me pa vseeno zanima, kaj se dobi pri nas.

Lp, Simona

Simona

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. jan 2006 9:44

Pekarna Vrhnika, prodajalna v Črnučah? tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. jan 2006 9:48

verejtno delajo tudi drugo enako kot pri nas v MB: daj Ronaldinovo fotko scenirat na tisto reč, ki se potem kot fotografija da na torto in se lahko tudi poje (kot nek tanek oblat je, gor pa naredijo fotko). Mi smo to delali s portreti slavljencev in jim potem grizli ušesa...Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. jan 2006 10:40

V Trgovino pekarne Vrhnika prineseš fotografijo, ki jo želiš imeti na torti in ti jo takoj sprintajo. Tista zadeva na katero printajo je podobna hostiji, tako, da se lahko poje. http://www.pekarna-vrhnika.si/Slo/Prccrnuce/inde tukaj imaš pa telefonsko. jade

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

11. jan 2006 13:39

Super ste, prav to sem imela v mislih! Bom poročala, kako je uspelo, pa prilepim še fotko! Hvala! Lp, Simona Simona

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

11. jan 2006 13:49

Sem že zavrtela telefonsko in kot je rekla jade: prineseš fotografijo ter dobiš vafel v velikosti A4 za ceno cca 1.400 SIT, Praznujemo konec naslednjega tedna, potem poročam, lp, Simona Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 11. jan 2006 13:49:43 Sporočilo je spremenil(a) Doban dne 11. jan 2006 13:50:02

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

11. jan 2006 15:00

No, ko smo že pri okraševanju otroških tort bom pa še sama pristavila lonček. Približuje se nečakov 2.roj.dan , ki je čisto nor na Kekca. Ta ideja s slikico iz vaflja je čudivita, vendar me zanima kako ve same narišete kako bolj zahtevno sliko na torto. Kakšne kreme in barve uporabljate? Si naredite šablono? Sama bom verjetno poskusila s stopljeno čokolado naredfiti obris slike (Kekca), pobarvala pa bi z obarvano smetano (hlače, majico, klobuk, obraz, roke,...). Kaj menite? LP! Ana

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

11. jan 2006 16:32

Kaqj pa figurice iz marcipana? Jaz sem naredila celo nogometno moštvo na torto nogometno igrišče,pa ducat snežakov na snegu in še drugo. jasna47

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. jan 2006 17:26

Anagerzina, glede na to, kaj ti je uspelo s torto grad, sploh ne dvomim, kaj bo ratalo iz Kekca. Če nisi prebrala mojega komentarja pri torti, ti ga ponavljam tu - tudi jaz bi imela anogerzino za teto... Moji prsti žal niso tako spretni, da bi izpod njih kaj lepega nastalo oziroma da bi sledili tistemu, kar se morda porodi v glavi...Bom ostala pri enolončnicah, ki mi gredo dobro od rok, ob vaših tortah bom pa občudujoče vzdihovala. Res nima vsaka tako spretnih rok, mene je umetniška žilica pač čisto zgrešila, žal... In pošlji sliko, kako bo ratal Kekec! Pozdrav mojstricam okraševanja (jaz bom ostala pri rozetah na vrisanih rezinah na tortah...), , vam pa pošiljam ker ste res frajerke! Mamamia mamamia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

12. jan 2006 7:38

Ja prosim da sliko torte pošlješ na KulSlo....blazno rada bi videla kakoti bo uspelo. Jaz bi kar narisala enega pastirčka s čokoladnim svinčnikom, potem bi ga pa pobarvala z barvnimi skladkornimi tubicami. Fino je če imaš kakšno večjo sliko kekca pa jo prej poskusiš narisati na papir in potem izrežeš šablono, ampak glede na to da obvladaš improvizacijo, ne dvomim da ne bi šlo....veliko sreče! ANJA

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

12. jan 2006 7:42

Mamamia,hvala za pohvalo, saj če je tvoja, je to 100% najboljša pohvala kar si jih kuhar(ica) lahko želi. Ti si naša mojstrica za vse, zato dvomim, da tvoje torte niso lepe in mojstrske (pa čeprav samo z rozetami). Glede Kekca pa si še nisem prišla na jasno, tako, da še malo razmišljam tudi o drugih vrajantah. V bazi sem našla čudovite recepte za torto ježka, torto avto, torto žogo,... Tako, da moram zadevo še malo prespat. Sigurno pa pošljem slikico torte, katerekoli že. Lep kuharski pozdrav! Anja, mi lahko prosim poveš kje dobiš čokoladni svinčnik? Ana Sporočilo je spremenil(a) anagerzina dne 12. jan 2006 07:44:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti