Iz beljakov.....

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 19. nov 2005 7:31 | ogledi: 3.950 | odgovori: 10

Prosim, če mi pomagate najti recept, ki se pripravi nekako tako!

Na vrelem mleku kuhaš z žlico oblikovane stepene sladke beljake. Na koncu iz mleka narediš jajčno kremo, ki jo poliješ po kuhanih beljakih.

Ne najdem svojega recepta, niti imena tega recepta. Res pa je tudi, da tega nisem pripravila že 20 let.

Migla

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

19. nov 2005 7:49

Migla, mislim, da sprašuješ po snežnih kepicah. Sama sem jih vedno delala, ko je tašča pekla krofe in so ji ostali beljaki. Naredila sem zelo enostavno, brez kakšnega recepta in tehtanja. Naredila sem sneg in ga po okusu sladkala ter dodala vaniljin sladkor. V vrelo mleko sem nato po žličkah vkuhavala sneg (tudi mleko sem sladkala po okusu), ko se je kepica napela, sem jo še obrnila in s penovko pobrala, ter nalagala v skledo. Ko je bil sneg skuhan do konca, sem v mleko zakuhala vaniljin ali čokoladni puding (moji so bolj vneti za čokolado). Za prave snežne kepice pa moraš menda zakuhati rumenjake tako, da se krema lepo zgosti in nato poliješ po kepicah. Včasih sem kepice razdelila v skodelice za kompot tako, da sem dobila že vnaprej pripravljene porcije. Veliko uspeha in poročaj! Naredila pa sem že utdi tako, da sem v sneg zmešala malo jagodnega ekstrata in nato v mleko zakuhala jagodni puding ter nazadnje še okrasila z jagodami. Bilo je dobro. To lahko poskušiš še s kakšnim drugim sadjem. VERONIKA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

19. nov 2005 8:01

Migla, kar drži se navodila Veronike, so prav dobre. Vanilijin sladkor tudi dodaj mleku. V malo ohlajen vanili puding lahko vmešaš še rumenjak, ni pa nujno. In še to: dobre so ohlajene! Sestra je imela tood otroštva tako rada, da smo ji vedno naredili za rojstni dan. Ravno zadnjič sem jih spet delala, ko je mam naredila šarkelj po receptu izpred 60 let, pa je zanj porabila eno morje rumenjakov. Naj vam teknejo. rimljanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

21. nov 2005 14:06

Hvala za nasvete. Naredila sem snežne kepe, ki so bile super. Ogromno sem jih naredila in jih polila s vanilijevim pudingom. Vsi gostje so rekli, tega pa že dolgo nismo jedli. Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 21. nov 2005 14:08:55

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

21. nov 2005 15:30

Jaz sem jih tudi zadnjič delala. Ko so bile kuhane in sem jih s penovko pobrala ven iz mleka, so se pred mojimi očmi POMANJŠALE. Res! Kar skrčile so se. Zdaj pa ne vem - a to je normalno?? Za preliv sem skuhala puding in glede okusa se nimam kaj pritoževat, samo tisto, kako se skrčile, mi je še danes čudno. ??? sara

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. nov 2005 16:31

Joj snežnih kep pa nisem jedla že morje časa....................bo treba naredit. Lumpica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. nov 2005 16:49

Pomembno je, mleko vre zelo narahlo, ko so v njem snežne kepe. Torej se mleko zavre, nato se prestav na najmanjšo ploščo na najmanjšo moč in v njem kuhajo kepe. Že zelo dolgo jih nisem jedla. mimika

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

21. nov 2005 21:42

Tudi meni se vedno "skrčijo". Nisem še odkrila razloga, zakaj tako. Mogoče kak nasvet v tej smeri? lp Julija

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

21. nov 2005 23:08

Pomembno je,da mleko ne sme vreti.Jaz jih polagam v mleko tik preden zavre,nato plin ugasnem in posodo pokrijem s pokrovko.Pustim nekaj časa da se kuhajo v sopari,nato jih odcedim in ohladim.Ohlajene polijem z vanilijevo kremo.Pa dober tek!! Lp Nenči nenči

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

24. nov 2005 12:52

vcibej je napisal/a:
Joj snežnih kep pa nisem jedla že morje časa....................bo treba naredit. Lumpica
Tut mene je danes zamikalo, jih grem delat. mal offtopic hehe nenči

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

25. nov 2005 7:03

Mislim, da je povsem normalno, da se kepe skrčijo. Včasih sem jih delala pogosto, pa me to ni motilo. Kose ohlajajo, zgubijo na volumnu. VERONIKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti