Nasveti in triki

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

1. jan 2014 21:08

rimljanka je napisal/a:

Ko je "prazna" tuba (plastična) z zobno kremo, je v njej za nekja dni kreme, samo prerezati jo je treba, pa se zgrozimo, koliko kreme zmečemo stran. (pravzaprav je to tudi trik, kajne?).

rimljanka

 

O, ja, res ostane ogromno noter - isto parkrat naredila s kremo za roke v tubi

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

2. jan 2014 6:46

Jaz pa embalažo od kreme za roke ali mleka za telo vedno prerežem in ostanke porabim tudi za nego usnjene sedežne garniture. Kar je dobro za mojo kožo, je verjetno tudi za živalsko (ko je že predelana, se razume). Tudi gel za tuširanje, šampon za lase (ostanke, ko z vodo splaknemo stekleničko) uporabim za čiščenje usnja ali v raztopini operem pletene puloverje, ki jih ne dajem v stroj.

pirnica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

2. jan 2014 8:14

Malo naivno vprašanje, ampak - zakaj šampon na dnu plastenke ni več dober za prhanje ali pranje las? Saj je vendar povesm enak kot tisti na vrhu. Vliješ v plastenko malo vode, tako da se razredči in lepo steče ven in se porabi. Zadnji košček mila se pa moker prilepi na novo milo in ga v dveh ali treh dneh tudi ni več čisto brez ribanja in sekljanja.

Sonja

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

2. jan 2014 9:23

Glede šampona: predvsem pri pranju las natančno odmerim količino šampona, ki ga dam na lase. Če nalijem v plastenko vodo, potem že več ne vem, koliko je šampona. Morda malo kompliciram, ampak ne bom razlagala, zakaj.

pirnica

ana_vijolica  

član od: 31.12.2013

sporočila: 5

2. jan 2014 11:25

Jaz pa vedno šampon porabim do zadnje pikice. Ko ga je že tako malo, da ne gre več ven, dodam tretjino posodice vode in imam še za vsaj dve pranji :)

ana_vijolica

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

2. jan 2014 11:55

V prazne plastenke za osebno nego nalijem pol deci mrzle vode (topla voda zelo zapeni) in sperem, to pa nalijem v plastenko z dozirno ročico in uporabimo za umivanje rok. 

Vsebino iz tub (paradajz, kolondont, krema za čevlje in roke, itd) iztisnem s pomočjo manjšega steklenega kozarca, ki ga položim na na konec tube in s pritiskom (na ravno površino - mizo) vsebino iztiskam proti pokrovčku.

Strojno ali ročno pletene izdelke, ki so odslužili, sparam in zvijem v klopke. Ko je volja iz dveh ali treh niti volne (odvisno od debeline) seštrikam tople nogavice. Ko štrikam peto in v delu prstov volni dodam sukanec in podaljšam obstojnost.

 2014

slivovi cmoki

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jan 2014 11:58

jaz tube do konca izpraznim tako, da jih podrgnem ob rob mize (ampak se mi zdi, da sem to nekje že napisala - no, pa saj ne bo škode, če bo napisano dvakrat).

lp

cervus

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

2. jan 2014 12:21

Ko se mudi/ni drugega čistila pri roki, ploščice v kopalnici in kuhinji pomijem tako, da jih poškropim s stelexom in obrišem z vlažno krpo na brisalcu za tla. Tudi laminat je že dobil podoben tretma. Rezultat morda ni za v revije z notranjim interierjem, očiščeno pa je vseeno.

 

Viva Meier

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15346

2. jan 2014 19:24

Ko sem včeraj zvečer razpihnila sveče  se je vosek razlil po steklu in mizi.Danes sem ga zdrgnila s plastično lopatico, ki jo uporabljam za razmazanje smetane ali očiščenje pulta po kakšnem testu, moki...Na koncu sem obrisala z alkoholom in madežev ni. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

noht  

član od: 14.6.2010

sporočila: 15

2. jan 2014 22:18

Mene pa zanima. kako uporabite tatarski biftek, če ga ne porabite do datuma uporabe.

noht

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti